2023–2024 metų krepšinio sezonas artėja į pabaigą, o kai kuriems Lietuvos krepšininkams jis jau pasibaigė.
Portalas Krepsinis.net pradeda tradicija tapusį straipsnių ciklą apie mūsų tautiečius, kurie rungtyniavo užsienyje. Apibendrinsime pasirodymą ne tik tų krepšininkų, kuriuos puikiai žinote ir pamenate, tačiau ir tų, apie kuriuos seniai nebuvo rašyta.
31 metų 200 cm ūgio Osvaldas Olisevičius, Trevizo „Nutribullet“ (Italijos lyga: 32 min., 15,7 tšk., 5,6 atk. kam., 3 rez. perd., 14,3 naud. bal.)
Kaip įkaitas sezoną pradėjęs puolėjas negalėjo rungtyniauti Emilijos Redžo „UnaHotels“ klube, nes treneris nematė mūsiškio savo schemose. Lapkričio pabaigoje jam pavyko surasti naują klubą ir jame parodyti, ką jis moka. „Nutribullet“ kovojo dėl išlikimo ir būtent sulig lietuvio atvykimu sugebėjo išbristi iš nesėkmių liūno bei pakilti į 13-ąją vietą, kuri leido išsaugoti vietą aukščiausioje lygoje. Pats O.Olisevičius buvo tikras ekipos lyderis, o tritaškius pataikė net 40,2 proc. (41/102) tikslumu. Po sezono O.Olisevičius turėtų vėl būti solidžių komandų akiratyje, nes atrodo atsistatęs po sunkios traumos ir vėl pasirengęs demonstruoti solidų žaidimą. Geriausias sezono susitikimas fiksuotas pelnius 25 taškus, atkovojus 7 kamuolius ir surinko 25 balus.
22 metų 209 cm ūgio Marekas Blaževičius, Santjago de Kompostelos „Obradoiro CAB“ (Ispanijos lyga: 15 min., 7,5 tšk., 3,9 atk. kam., 8,8 naud. bal.)
Galima drąsiai konstatuoti, kad du sezonus šiame klube praleidęs lietuvis rudenį į Santjago de Kompostelą negrįš, nes komanda iškrito į žemesnę lygą. Galima buvo tikėtis, kad antrajame sezone lietuvis sulauks dar daugiau trenerio pasitikėjimo, bet jo žaidimo laikas smuko 3 minutėmis, o statistika išliko praktiškai identiška. Artiomas Pustovijus vasarą atvyko į komandą ir jis sulaukdavo daugiau trenerio pasitikėjimo nei lietuvis. Savo progas M.Blaževičius išnaudodavo labai gerai – 66,4 proc. dvitaškių pataikymas, 67 proc. pataikytų baudų, bet 2,5 pražangos per 15 minučių. Visas sezonas buvo vos su vienu–kitu blykstelėjimu, bet per paskutinius 8 iš 9 mačų rinko dviženklį naudingumo balų skaičių, o paskutiniajame susitikime apskritai pelnė 19 taškų, sugriebė 9 kamuolius ir surinko 23 balus, taip sužaisdamas geriausią mačą. 97:71 buvo sutriuškinta Badalonos „Joventut“, bet nuo iškritimo į žemesnę lygą tai neišgelbėjo. M.Blaževičius vis dar yra žaidėjas su potencialu ir reikia palinkėti susirasti tinkamą ekipą, kur galėtų rungtyniauti daugiau ir turėtų daugiau galimybių atsiskleisti.
Jogėla
25 metų 201 cm ūgio Matas Jogėla, Lugo „Breogan“ (Ispanijos pirmenybės: 20 min., 7,3 tšk., 3,9 atk. kam., 1,3 rez. perd., 7,1 naud. bal. FIBA Čempionų lyga: 23 min., 9 tšk., 2,4 atk. kam., 2,2 rez. perd., 6,3 naud. bal.)
Praėjusio sezono LKL metų proveržio prizą gavęs M.Jogėla pirmą kartą ragavo legionieriaus duonos ir buvo pasirašęs vienerių metų sutartį su Lugo ekipa. Čempionų lygoje parungtyniavęs lietuvis turbūt nesitikėjo, kad jo ekipa kovos dėl išlikimo lygoje. „Breogan“ sugebėjo išlikti ir liko pirma virš brūkšnio, tad kracho išvengė. Pačiam M.Jogėlai sezonas buvo gana vidutiniškas – prastas pataikymas iš toli (25,9 proc. – 28/108) labai kišo koją turėti solidesnę statistiką. Atrodė, kad praėjusiame sezone 36 proc. tritaškius metęs mūsiškis tapo stabilesniu metiku, bet Ispanijoje vėl grįžo senos problemos. Trečias sezono mačas (21 tšk., 6 atk. kam., 32 naud. bal.) liko geriausiu pasirodymu. Galbūt M.Jogėla vasarą grįš į Lietuvą?
28 metų 208 cm ūgio Martynas Sajus, Lugo „Breogan“ (Ispanijos pirmenybės: 18 min., 6,8 tšk., 3,5 atk. kam., 8 naud. bal. Čempionų lyga: 20 min., 6 tšk., 4 atk. kam., 5,8 naud. bal.)
Nieko ypatingo Lugo klube nepademonstravo ir vidurio puolėjas iš Lietuvos. Rotacijos žaidėjas, kuris pataikydavo kas antrą dvitaškį. M.Sajus niekada nebuvo į puolimą orientuotas žaidėjas, tad labai rezultatyvaus žaidimo niekas turbūt ir nesitikėjo. Mėnesį dėl traumos praleidęs M.Sajus grįžo į rikiuotę sezono pabaigoje, bet paskutinių 4 mačų minučių vidurkis siekia vos 4. Sėkmingiausias sezono mačas sužaistas Čempionų lygoje, įmetus 24 taškus, atkovojus 11 kamuolių ir surinkus 37 naudingumo balus.
Gudaitis
30 metų 211 cm ūgio Artūras Gudaitis, Tokijo „Alvark“ (Japonijos pirmenybės: 22 min., 10,5 tšk., 6,2 atk. kam., 1,2 blk., 13,7 naud. bal.)
Dainiaus Adomaičio treniruojamai ekipai sezonas buvo nuviliantis, nes pralaimėta jau ketvirtfinalyje. Vidurio puolėjui tai buvo debiutas Japonijoje, bet negalima sakyti, kad jis buvo labai sėkmingas. Galbūt nereikėjo tikėtis, kad centras rinkis po 20 taškų per mačą, bet didesnio indėlio tikrai norėjosi. Varžovai drąsiai stabdė A.Gudaitį pražangomis, kadangi jis pataikė tik 58,3 proc. (161/276) metimų nuo šios žymos, atlikdamas po 5 per mačą. Kontraktas pernai buvo sudarytas pagal formulę „1 plius 1“, tad labai įdomu, ar A.Gudaitis liks klube, o galbūt grįš atgal į Europą. Geriausios sezono rungtynės Gudui buvo su 22 taškais, 12 sugriebtų kamuolių ir 31 naudingumo balu.
33 metų 216 cm ūgio Mindaugas Kupšas, Kaohsiungo „Aquas“ (Taivano pirmenybės: 34 min., 21,4 tšk., 10 atk. kam., 2,1 rez. perd., 1,6 blk., 22,9 naud. bal.)
Trečias sezonas šiam centrui, kurio komanda pasirodymą baigė turnyro pusfinalyje. Lietuvis jau yra išsikovojęs statusą ir gero žaidėjo vardą šioje lygoje, tad nebūtų staigmena, jog jis liktų ten rungtyniauti ir toliau. Sunkiai stabdomas centras per rungtynes vidutiniškai mesdavo net po 8 baudų metimus, o jų tikslumas siekė 71,4 proc. (170/238). Daugybė dvigubų dublių ir geriausiai besiginančio sezono žaidėjo titulas. Tikras Taivano Walteris Tavaresas, kurio geriausias sezono pasirodymas buvo su 32 taškais, 13 atkovotų kamuolių ir net 38 balais.
31 metų 208 cm ūgio Egidijus Mockevičius, Tainano „GhostHawks“ (Taivano lyga: 35 min., 13,8 tšk., 13,9 atk. kam., 1,8 rez. perd., 1,8 blk., 22,8 naud. bal.)
Klajonių sezonas šiam centrui, kuris sezoną pradėjo Vilniaus „Wolves“, tada persikėlė į Pezarą, bet iš ten išvyko į Taivaną. Trys klubai ir 32 mačai per sezoną. Pezare lietuvis nesulaukė didelio trenerio susidomėjimo (12 min., 4 tšk.), tad natūralu, jog kėlė sparnus į Taivaną, kur nors ir žaidė paskutinę vietą užėmusioje ekipoje, bet tikrai tai darė solidžiai ir turėjo užsirekomenduoti prieš šios šalies klubus. Žinome, kad Mindaugas Kupšas ir Edgaras Želionis jau ne pirmus metus rungtyniauja Taivane, nes ten tiesiog gali uždirbti daugiau nei Europoje. Galbūt panašiu keliu žengs ir E.Mockevičius, kuris neblogą įspūdį paliko ir kai kuriose atkarpose „Wolves“ gretose. Geriausią sezono mačą Taivane E.Mockevičius sužaidė pelnęs 25 taškus, atkovojęs 16 kamuolių ir surinkęs net 40 naudingumo balų. Beje, kartu su E.Mockevičiumi žaidė netrukus 40-ąjį gimtadienį minėsiantis Milko Bjelica (13,5 tšk., 9,5 naud. bal. per 27 min.).
34 metų 206 cm ūgio Arvydas Gydra, Velso „Raiffeisen Flyers“ (Austrijos lyga: 26 min., 12,9 tšk., 4,6 atk. kam., 1,7 rez. perd., 11,2 naudl bal.)
Toliau užsienyje rungtyniaujantis veteranas šįkart išbandė save Austrijos lygoje. Ketvirtąją vietą reguliariajame sezone užėmusi lietuvio ekipa 1:3 pralaimėjo seriją žemiau laipteliu buvusiam klubui ir baigė savo pasirodymą. A.Gydra puikiai atliko savo užduotį – plėtė komandos puolimą tritaškiais – 40,4 proc. (90/223) metimų pasiekė tikslą. Apskritai jis metė 2,5 karto daugiau tritaškių nei dvitaškių. Net trejose rungtynėse realizavo po 6 tritaškius, o buvo mačas, kuriame pataikė tik 1 iš 11. Geriausias sezono mačas buvo su 24 taškais, 7 atkovotais kamuoliais ir 25 naudingumo balais.
27 metų 207 cm ūgio Giedrius Stankevičius, Trumsės „Storm“ (Norvegijos lyga: 36 min., 15,3 tšk., 11 atk. kam., 3,8 rez. perd., 16,9 naud. bal.)
Neįprasta lietuviams lyga, kur šiame sezone rungtyniavo puolėjas. Jo klubas užėmė 7-ąją vietą ir ketvirtfinalyje pralaimėjo seriją 0:2. G.Stankevičius buvo tikra dvigubų dublių mašina, bet buksavo jo pagrindinis ginklas – tritaškis – 29,4 proc. (45/153) metimų pasiekė tikslą. Viename susitikime jis sugriebė net 19 kamuolių, pridėjo 24 taškus ir surinko 28 naudingumo balus. 36 minučių vidurkis per rungtynes rodo, kad tai buvo vienas iš svarbiausių žaidėjų ekipoje, nes amerikietis Xavieras Fulleris žaisdavo taip pat tokį minučių kiekį ir rinkdavo po 25,8 taško.
30 metų 205 cm ūgio Matas Jucikas, Uogrės „Ogre“ (Latvijos–Estijos lyga: 22 min., 9,8 tšk., 5 atk. kam., 1,1 rez. perd., 9,6 naud. bal.)
Iš Japonijos į Europą grįžęs aukštaūgis pasuko į Latviją, kur pernelyg neišsiskyrė. Ekipa užėmė 7-ąją vietą bendroje lygoje, bet ketvirtfinalyje 0:2 pralaimėjo „Prometey“ krepšininkams. Vietinėje lygoje ketvirtfinalyje pralaimėta serija 2:3 ir baigtas sezonas dar balandžio pabaigoje. M.Juciko žaidimo laiką trumpino ir pražangos – 2,9 per susitikimą, kas per 22 minutes yra tikrai nemažai. Sužibėti labiausiai pavyko rungtynėse, kai pelnė 16 taškų ir surinko 30 naudingumo balų.
Norėdami komentuoti prisijunkite.