Sausio 17 d., 13:08
eurolyga
eurolyga
Krepsinis.net

Šią savaitę Eurolygoje buvo sužaistos devintojo turo rungtynės. Krepsinis.net pateiks jums platesnę informaciją apie tai, kad naudingiausiojo žaidėjo titulas šią savaitę atiteko net trims žaidėjams, naudingiausiai sužaidusi ekipa - Šarūno Jasikevičiaus Tel Avivo „Maccabi“, geriausias „Žalgirio“ žaidėjas rungtynėse su „Montepaschi“ buvo Tanoka Beardas, o į aikštelę neišbėgęs Arvydas Sabonis lieka Eurolygos naudingiausiu žaidėju. Taip pat pateiksime informaciją apie ekipų naudingumo išsidėstymą įvairiais kriterijais.

Savaitės naudingiausieji

Pirmą kartą Eurolygos istorijoje naudingiausio savaitės žaidėjo apdovanojimą gavo net tris krepšininkai, surinkę po 38 naudingumo taškus.

„Barcelona“ ekipos žaidėjas Fregoras Fucka, aikštelėje išbuvo 31 minutę, pelnė 27 taškus, atkovojo 10 kamuolių (iš jų 4 puolime), 2 kamuolius perėmė, atliko vieną rezultatyvų perdavimą ir vieną kartą blokavo varžovus, be to, išprovokavo 6 varžovų pražangas ir pats prasižengė 4 kartus, bet nepadarė nei vienos klaidos. Net ir taip įspūdingai rungtyniavęs žaidėjas nesugebėjo padėti savo ekipai laimėti prieš Zagrebo „Cibona“ komandą (68:74).

Sensacingą pergalę šventęs Pirėjaus „Olympiakos“ klubas svečiuose dvylikos taškų skirtumu (90:78) nugalėjo Valensijos „Pamesa“. Naudingiausias graikų gretose buvo Panagiotis Liadelis, kuris per 34 minutes pelnė 33 taškus (6/6 dvitaškiai, 3/3 tritaškiai ir 12/13 baudos metimai), atidavė 2 rezultatyvius kamuolius, vieną kamuolį perėmė, išprovokavo 9 varžovų pražangas, tačiau 2 kartus suklydo ir 4 kartus prasižengė.

Dar vienas labai geras rungtynes sužaidė Vroclavo „Idea Slask“ legionierius Lynnas Greeras, kuris žaidė visas rungtynes be pertraukos, pelnė 26 taškus, atkovojo 6 kamuolius, atliko 9 rezultatyvius kamuolius, 3 kamuolius perėmė ir išprovokavo 10 varžovų pražangų, tačiau padarė 3 klaidas ir 2 kartus prasižengė, o jo ekipa nugalėjo C grupės autsaiderius 92:80.

Naudingumas „Žalgiryje“

„Žalgirio“ ir „Montepaschi“ rungtynėse naudingiausias aikštelėje žaidęs krepšininkas buvo Tanoka Beardas, jis surinko 20 reitingo taškų. Krepšininkas per 29 minutes pelnė 16 taškų, atkovojo 9 kamuolius (iš jų 5 puolime), atliko 2 rezultatyvius perdavimus, 3 kamuolius perėmė, 1 varžovų metimą blokavo, tačiau padarė 2 klaidas ir 4 kartus prasižengė. Žalgiriečių gretose po 16 reitingo taškų surinko Edas Cota, pelnęs 18 taškų ir klubo naujokas Ainars Bagatskis, surinkęs 14 taškų. 15 reitingo taškų surinko Mindaugas Timinskas, kuris ne tik pelnė 11 taškų, bet dar ir atkovojo 8 kamuolius. Dainiaus Šalengos naudingumo koeficientas minusinis (-1), jau trečiose rungtynėse iš eilės.

Naudingiausia ekipa

Naudingiausia praėjusios savaitės ekipa pripažinta Tel Avivo „Maccabi“, kuri surinko net 143 reitingo taškus rungtynėse prieš Novo Mesto „Krka“ (98:58). Maceo Bastonas (23 taškai + 7 kamuoliai) ir Nikola Vujčičius (13 taškų + 15 kamuolių) surinko po 30 reitingo taškų, A.Parkeris, pelnęs 14 taškų ir atkovojęs 9 kamuolius, surinko 24 reitingo taškų, Y.Halperinas (11 taškų) - 19, T.Buršteinas (10 taškų) – 13, Š.Jasikevičius (14 taškų) – 9. Iš viso ekipa atkovojo 42 kamuolius, atliko 17 rezultatyvių perdavimų, perėmė 18 kamuolių.

Kaip sekasi lietuviams?

Mindaugas Žukauskas per 18 rungtynių prieš „Žalgirį“ minučių pelnė 7 taškus, visus juos paskutiniame, lemiamame kėlinuke (vėliau duodamas interviu, jis atsiprašė kauniečių). Taip pat krepšininkas atkovojo 1 kamuolį, atidavė vieną rezultatyvų perdavimą, tačiau 3 kartus suklydo ir 2 kartus prasižengė. Galutinis krepšininko naudingumo reitingas buvo 5 balai.

Mindaugas Budzinauskas per 22 minutes aikštelėje pelnė 6 taškus, atkovojo 2 kamuolius, atliko vieną rezultatyvų perdavimą, tačiau padarė dvi klaidas ir prasižengė 3 kartus. Galutinis krepšininko naudingumo reitingas buvo 2 balai.

Šarūnas Jasikevičius rungtyniavo beveik 23 minutes, per kurias pelnė 14 taškų, atkovojo 1 kamuolį bei atliko tik 3 rezultatyvius perdavimus. Taip pat žaidėjas 2 kartus suklydo ir 2 kartus prasižengė. Galutinis krepšininko naudingumo reitingas buvo 9 balai.

Arvydas Macijauskas rungtyniavo įprastu tempu. Jis rungtynėse prieš „Benetton“ krepšininkus žaidė 32 minutes, per kurias pelnė 21 tašką. Taip pat žaidėjas atkovojo 1 kamuolį, 3 kamuolius perėmė bei išprovokavo 5 varžovų pražangas, tačiau prasižengė kartą ir 5 kartus suklydo. Iš viso Macijausko naudingumo reitingas buvo 21 balas.

Kaip ir po kiekvienos savaitės, Krepsinis.net pateikia jums naudingiausių Eurolygos žaidėjų rikiuotes pagal įvairius kriterijus. Galėsite rasti po 3 geriausius įvairių kriterijų žaidėjus ir visų žalgiriečių bei kitų Eurolygoje rungtyniaujančių lietuvių pasiekimus.

Komandų naudingumas

Rezultatyviausia ekipa išlieka „Maccabi“, kurie vidutiniškai per rungtynes įmeta po 90,9 taško („Žalgiris“ – 10 vieta – 79,6 taško). Mažiausiai taškų į savo krepšį praleidžia „Barcelona“ krepšininkai (vidutiniškai po 64,4 taško).

Dvitaškius taikliausiai meta taip pat „Maccabi“ krepšininkai, jų pataikymo procentas - 59,2 („Žalgiris“ – 3 vieta – 57,6%).

Tritaškius taikliausiai meta Zagrebo „Cibona“ žaidėjai, jų pataikymo procentas – 43,5 („Žalgiris – 9 vieta – 36,6%).

Baudos metimus taikliausiai meta Vitorijos „Tau Ceramica“ krepšininkai, jų pataikymo procentas siekia net 80,4% („Žalgiris“ – 16 vieta – 70%).

Daugiausiai kamuolių nuo pat Eurolygos sezono pradžios atkovoja Kauno „Žalgirio“ krepšininkai, vidutiniškai po 35,1.

Daugiausiai rezultatyvių perdavimų atiduoda Šarūno Jasikevičaus ekipa, vidutiniškai po 16,6 („Žalgiris“ – 5 vieta – 15,1)

Daugiausiai kamuolių perima komanda iš Italijos – Trevizo „Benetton“, vidutiniškai po 13,2 („Žalgiris“ – 15 vieta – 6,9).

Mažiausiai klaidų padaro Liublianos „Olimpija“ krepšininkai, vidutiniškai po 9,4. Tuo tarpu žalgiriečiai užima tik priešpaskutinę vietą, o tai reiškia, kad jie yra antri pagal daugiausiai klaidų padarančias ekipas – per rungtynes jų vidutiniškai būna po 14,9.

Daugiausiai metimų blokuoja Kauno „Žalgirio“ žaidėjai, vidutiniškai po 3,6 blokus per rungtynes.

Naudingiausia Eurolygos ekipa yra Tel Avivo „Maccabi“, kuri vidutiniškai per rungtynes pasiekia 101,6 reitingo taškus. Kauniečiai užima 6 vietą, vidutiniškai per rungtynes surinkdami po 90,7 reitingo taškus.

„Ilgoji pertrauka“: kokia rinktinė galėtų būti kitą vasarą, kokie centrai tiktų „Žalgiriui“, kokią pridėtinę vertę sukuria Krapikas, kiek uždirba geriausi NKL žaidėjai, kaip vyksta krepšininkų išpirkimas iš klubų ir kaip tokį solidų kontraktą gavo Smailagičius

Gairės: eurolyga