"Sports Illustrated" rašo apie NBA planus plėstis Europoje. Pateikiame trumpą straipsnio santrauką.
D.Sternas pareiškė, kad NBA reikalingi papildomi pajamų šaltiniai ir Europa numatyta, kaip vienas iš galimų variantų. "JAV krepšinio vidaus rinka nustojo vystytis. TV reitingai nebeauga". D.Sternas planuoja atidaryti 10 Europos šalių NBA atstovybes. "Mes turime didžiulį augimo potencialą, tačiau jis yra už JAV ribų".
FIBA bosas Borislavas Stankovičius kol kas nėra pasiruošęs parduoti Europos krepšinį į NBA rankas:" Mūsų santykiai su NBA buvo geri. Iki šio momento".
Per šiuos metus Sternas nuspręs ar planai plėstis į Europą bus įgyvendinti. Pagrindiniai būdai, kai NBA galėtų perimti Europos krepšinį:
1. Dabartinės Eurolygos perėmimas;
2. Naujos lygos įkūrimas (atskiros nuo NBA) ir komandų įkūrimas pagrindiniuose Europos mietsuose;
3. stipriausių Europos klubų pakvietimas į NBA;
4. kai kurių NBA klubų perkėlimas į Europą, atiduodant nuosavybės teises europiečiams.
Manoma, kad nedaugelis amerikiečių žaidėjų sutiktų persikelti į Europą, todėl paskutiniai du variantai yra sunkiausiai įgyvandinami. NBA sieks vystyti Europos krepšinį sekant amerikietišku modeliu, t. y. pritraukti stambius investuotojus, tokius kaip Rupertas Merdochas ar Silvio Berlusconi, statyti naujas didžiules arenas. Sternas mano, kad Europos krepšinis yra krizėje ir tik NBA vadovavimas gali padėti jam. Stankovičius su tuo nesutinka, rodydamas didėjantį europiečių skaičių NBA bei varganą JAV pergalę prieš Lietuvą Sydnėjuje. Jis taip pat perspėja, kad NBA superžvaigždžių kultūra nepritaps Europoje, kur fanai labiau susidomėję savo mėgstamasi klubais, o ne žvaigždėmis - individualybėmis. "Europoje fanus domina krepšinis, o ne spektaklis ar šou".
Norėdami komentuoti prisijunkite.