Eurolygos vadovas Jordi Bertomeu ilgus metus kalbėjo apie tai, kad turnyre turėtų atsirasti Didžiosios Britanijos klubas.
Panašu, kad kalbos virto realybe – silpnas vietines pirmenybes turintys britai gaus vardinį kvietimą į kito sezono Eurolygos kovas. Britai Eurolygoje varžėsi du sezonus, tačiau jų prisiminti nenori – pralaimėti visi 24 žaisti susitikimai. 2001–2002 metų sezone Londono „Kinder Towers“ dukart (90:72 ir 81:58) sutriuškino ir Kauno „Žalgiris“.
Apskritai per du sezonus Londono klubas turėjo vos kelias realias galimybes iškovoti pergalę ir tuomet tai buvo atkaklios dvikovos su Frankfurto „Opel Skyliners“. 2000–2001 metų sezone „Towers“ pralaimėdavo mačą vidutiniu 16,3 taškų skirtumu, o kitą sezoną jiems sekėsi dar prasčiau – rungtynes pralaimėdavo vidutiniu 26 taškų skirtumu.
Iš tų dviejų sezonų „Towers“ gretose net nėra žaidėjų, kuriuos galima būtų išskirti, kadangi ekipos garbę gindavo būrys abejotino pajėgumo amerikiečių ir vienas kitas britas.
Kokia dabartis?
Realiausia pretendentė gauti vardinį kvietimą į Eurolygą yra atgimstanti Londono ekipa, kuri dabar vadinasi „Lions“. Ji reguliariajame sezone užėmė tik šeštąją vietą, bet pakeliui eliminavo 3-ąją ir 4-ąją pozicijas užėmusius klubus bei iškopė į finalą.
Finale „Lions“ susikaus su Niukaslo komanda. Jeigu reguliaraus sezono laimėtoja ir taps čempione, vargu ar ji varžysis Eurolygoje, kadangi klubas neturi nei tinkamos arenos, nei resursų. Ne veltui Eurolyga paskelbė, jog kvietimas yra vardinis, o ne teikiamas Didžiosios Britanijos lygos čempionams.
Krepsinis.net portale analitinius straipsnius rašantis Erildas Budraitis studijavo Didžiojoje Britanijoje, todėl ne iš nuogirdų žino apie šios šalies krepšinį.
„Spėčiau, kad vardinio kvietimo skyrimas susijęs su „Lions“ persikėlimu į Londoną. Jie žaidžia puikioje arenoje, o esant reikalui gali rungtyniauti ir O2 arenoje, kur jau vyko Eurolygos finalinis ketvertas“, – sakė E.Budraitis.
„Lions“ namų mačus žaidžia didžiausioje lygos arenoje – 7 tūkstančius vietų turinčioje „Copper Box“, kuri buvo pastatyta Londono olimpinėms žaidynėms. O2 taip pat nepamirštama – 20 tūkst. vietų turinčioje arenoje „liūtai“ rungtyniaus pirmenybių finale.
Pasak E.Budraičio, „Lions“ garbę gina brangiausias lygos žaidėjas – Andrew Sullivanas. 35 metų 203 cm ūgio britas 2006–2007 metais yra žaidęs Eurolygoje, kai gynė Badalonos „Joventut“ garbę.
Apie kitus žaidėjus net ir kruopščiai apie krepšinį besidomintys žmonės nėra nieko girdėję, kadangi dauguma jų visą karjerą žaidžia Didžiojoje Britanijoje arba yra praėjusiais metais baigę studijas NCAA.
Įdomu tai, kad Londono ekipą treniruoja pats jos savininkas – Vincentas Macaulay.
Potencialo yra
Akivaizdu, kad Londono klubas turi didžiulį potencialą. Užtenka vien pagalvoti, kiek 8,6 milijono gyventojų turinčiame mieste yra įmonių, kurios generuoja didžiules pajamas.
Žinoma, krepšinis Didžiojoje Britanijoje nėra populiarus ir dėl to net valdžia nutraukė finansavimą šiai sporto šakai, tačiau klubas tokiame didžiuliame mieste rėmėjų rasti gali.
Portalo Krepsinis.net žurnalistai prieš dvejus metus lankėsi Eurolygos finaliniame ketverte Londone ir įsitikino, jog britams krepšinis nėra labai įdomus, tačiau galbūt komanda aukščiausiame lygyje pakeistų šį nusistatymą?
Akivaizdu, jog Eurolyga po dešimtmečio pertraukos ne šiaip sau suteikė šansą britams ir jie šia galimybe turi pasinaudoti, nes jeigu vėl bus pralaimima po 20 taškų, daugiau pajėgiausias Senojo žemyno klubinis turnyras tokios komandos į savo gretas nebepriims.
Norėdami komentuoti prisijunkite.