Antradienį Eurolygoje prasidės atkrintamosios kovos. Ketvirtfinalyje iki trijų pergalių kovos aštuonios ekipos, kurios turi vieną tikslą – iškovoti bilietą į finalinį ketvertą Madride.
Portalas Krepsinis.net pristatys visas ketvirtfinalio poras. Pirmoji iš jų – F grupės nugalėtojos Maskvos CSKA ir E grupėje ketvirtąją poziciją užėmusios Atėnų „Panathinaikos“ akistata.
Metai – kiti, o varžovai – tie patys. Pernai Eurolygos ketvirtfinalyje susitiko būtent CSKA ir „Panathinaikos“ komandos. Rusai laimėjo pirmąsias dvejas rungtynes namuose, tačiau patyrė dvi nesėkmes Graikijoje ir ekipoms teko žaisti lemiamą susitikimą Maskvoje. Ten 77:47 lengvai laimėjo CSKA ir žengė į finalinį ketvertą.
Kovų istorija. Per pastaruosius 35-erius metus šios komandos susitiko 30 kartų ir yra pasidalijusios po 15 pergalių. Penkerios rungtynės vyko Eurolygos finaliniuose ketvertuose, įskaitant finalą, kai Ramūno Šiškausko vedamas „Panathinaikos“ 93:91 triumfavo 2007 metais. Po dvejų metų Berlyne, „žalieji“ 73:71 įveikė CSKA ir tuomet 10 taškų įmetė Šarūnas Jasikevičius.
Verta pažymėti, kad CSKA iš pastarųjų 10 tarpusavio dvikovų yra laimėjusi aštuonerias. Dvi pergales „Panathinaikos“ ir iškovojo pernai ketvirtfinalio serijoje. Patirtis. Dimitris Diamantidis yra labiausiai patyręs atkrintamųjų krepšininkas – jis šiame etape yra sužaidęs net 30 mačų. Tiek pat sykių atkrintamosiose ant parketo yra pasirodęs jau karjerą baigęs Theodoras Papaloukas ir vis dar Barselonos „Barcelona“ garbę ginantis Juanas Carlosas Navarro.
D.Diamantidis 2012 metais padėjo savo komandai iškopti į finalinį ketvertą, kai „Panathinaikos“ laimėjo įspūdingą seriją 3:2 prieš Tel Avivo „Maccabi“. Tuomet graikas pelnė 25 taškus ir surinko 34 naudingumo balus – daugiausiai per savo karjerą Eurolygoje.
Puikus puolimas prasideda nuo geros gynybos. CSKA šį sezoną vėl yra daugiausiai taškų įmetanti ekipa – 87,8 per susitikimą ir tai yra geriausi skaičiai Eurolygoje per pastarąjį dešimtmetį. CSKA taip pat geriausiai meta iš toli – 41 proc. taiklumu. Maskviečiai puikiai dalijasi kamuoliu, per susitikimą atlikdami vidutiniškai 20,5 rezultatyvaus perdavimo. Pagrindinė gero CSKA puolimo priežastis – patikima gynyba.
Dimitrio Itoudžio auklėtiniai pagerino Eurolygos rekordą, leisdami varžovams mesti tritaškius vos 32,1 proc. taiklumu, atkovodavo daugiausiai kamuolių gynyboje (27,2 per mačą) ir blokuodami po 4 metimus per susitikimą. CSKA rengia daug greitų atakų, kurios baigiasi efektingais dėjimais arba tiesiog lengvais taškais iš po krepšio.
M.Teodosičiaus efektas. CSKA šį sezoną įmetė 80 ir daugiau taškų 18 kartų bei laimėjo visus šiuos mačus. Labiausiai prie to prisideda Milošas Teodosičius, žaidžiantis vieną geriausių sezonų per savo karjerą. 28-erių serbas per mačą įmeta po 16 taškų, o tritaškius meta net 41,2 proc. taiklumu. Taip pat jis atlieka 7,2 rezultatyvaus perdavimo.
V.Jankovičiaus žaidimas. „Panathinaikos“ puolėjas pirmą kartą per savo karjerą žaidžia Eurolygoje. Kai šis atsarginis krepšininkas pademonstruoja gerą žaidimą, „Panathinaikos“ laimi: 6 iš 9 mačų graikai laimėjo, kai V.Jankovičius pelnydavo dviženklį taškų skaičių. Dar geriau (7 pergalės iš 10), kai V.Jankovičiaus naudingumas siekia 10 ir daugiau balų. 6 pergalės iš 7 iškovotos, kai Vladimiras surinko 14 ir daugiau efektyvumo balų. 25-erių krepšininkas yra „Panathinaikos“ sėkmės rodiklis.
Trenerių patirtis. CSKA šį sezoną laimėjo 15 susitikimų iš eilės ir tai yra ilgiausia serija turnyro istorijoje. D.Itoudžiui „Panathinaikos“ komanda kelia ypatingus jausmus, kadangi jis ilgus metus dirbo šią ekipą treniravusio Željko Obradovičiaus asistentu ir net penkis kartus tapo Eurolygos čempionu.
„Maccabi“ strategui Guy‘ui Goodesui, „Olympiacos“ treneriui Gianniui Sfairopoulosui ir CSKA vairininkui D.Itoudžiui tai bus pirmosios atkrintamosios Eurolygoje kaip vyr. treneriams. Tuo tarpu Duško Ivanovičiui šis sezonas Eurolygoje jau yra 14-as. Jo treniruojamos komandos yra pasiekusias 154 pergales šiame turnyre. „Panathinaikos“ strategas aštuntą kartą vadovaus ekipai Eurolygos atkrintamosiose. 2005 metais Vitorijos „Tau Ceramica“ (dabartinė „Laboral Kutxa“) pasiekė finalą. Po metų serbas vėl buvo finaliniame ketverte, bet jau vadovaudamas „Barcelona“ krepšininkams.
Norėdami komentuoti prisijunkite.