0

Be išvaryto V.Šeškaus likusi Jonavos ekipa neatsilaikė prieš „Rytą“ (21)

Balandžio 28 d., 19:00
Vilniečiai laimėjo Jonavoje (Foto: Rokas Lukoševičius)

Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) Jonavos „CBet“ (10/18) krepšininkai namie 85:98 (18:22, 25:30, 19:24, 23:22) nusileido su Vilniaus „Ryto“ (23/5) ekipai.

Tai buvo jau trečioji „Ryto“ pergalė prieš jonaviečius šį sezoną LKL čempionate.

„Rytas“ šiuo metu turnyrinėje lentelėje žengia antroje vietoje, jonaviečiai, kuriems tai buvo jau trečioji nesėkmė iš eilės,– aštuntoje.

Vilniaus klubas šiame mače vertėsi be Marcuso Fosterio ir Justino Gorhamo.

Susitikime netrūko emocijų, o viršūnę jos pasiekė ketvirtajame kėlinyje, kuomet iš aikštės buvo išvarytas dvi technines pražangas gavęs „CBet“ ekipos vyriausiasis treneris Virginijus Šeškus.

Solidžiau rungtynes pradėjo Jonavos klubas, kuris po Strahinja Mičovičiaus taškų pirmavo 7:0, bet netrukus pasižymėjo ir Martynas Echodas – 3:7. Būtent po svečių aukštaūgio sėkmingo žaidimo svečiai išsiveržė į priekį (10:9), o netrukus „Rytas“ jungė aukštesnę pavarą ir po Luko Ulecko dvitaškio jau pirmavo 18:11. Jonaviečiai mažino atsilikimą (15:18), o po pirmojo ketvirčio svečiai turėjo 4 taškų pranašumą – 22:18.

Antrojo ketvirčio pradžioje solidesnį buvo vilniečiai, kurie po L.Ulecko tritaškio jau turėjo dviženklį pranašumą – 28:18. Vis tik Virginijaus Šeškaus auklėtiniai ėmė artėti ir po Ivano Marinkovičiaus dvitaškio tarp komandų liko 5 taškai – 24:29. Netrukus vilniečius truktelėjo Margiris Normantas (38:29), tačiau Ryanas Larsonas pataikė tritaškį – 32:38. M.Echodas vėl rinko 4 taškus iš eilės (42:32), tačiau Jonavos klubui taškus rinko R.Larsonas – 40:46. Arnas Velička pataikė tritaškį (49:40), o prieš pertrauką „Rytas“ pirmavo 52:43.

Vilniečiai solidžiau pradėjo ir po pertrauko, o po R.J.Cole’o dvitaškio jau turėjo 16 taškų persvarą – 61:45. Tritaškiu atsilikimą mažino Diante Garrettas (48:61), tačiau svečių gretose ryškus buvo L.Uleckas ir netrukus komandas vėl skyrė 16 taškų – 69:53. Vis tik jonaviečiai vėl atsakė sėkmingu žaidimu ir Ousmane Drame mažino atsilikimą iki vienženklio – 62:71. Po trečiojo ketvirčio Giedriaus Žibėno auklėtiniai vis dar turėjo gana solidų pranašumą – 76:62.

V.Šeškaus auklėtiniai ketvirtojo kėlinio pradžioje ėmė mažinti atsilikimą ir po Edvino Šeškaus dvitaškio komandas vėl skyrė vos 9 taškai – 71:80. Vis tik po G.Žibėno paprašytos pertraukėlės tritaškį smeigė R.J.Cole’as (83:71), o netrukus emocijos paėmė viršų. Iš pradžių techninę pražangą gavo E.Šeškus, o vėliau dvi užsidirbo ekipos vyriausiasis treneris V.Šeškus, kuris buvo išvarytas iš aikštės. Vilniaus klubas tuo pasinaudojo ir dėjo dar vieną žingsnį pergalės link – 89:74. Išblėsus intrigai, pirmaisiais karjeros taškais apsikeisti dar spėjo 16-metis Ignas Urbonas ir 18-metis Tomas Stankevičius. Per likusį laiką jonaviečiams ženkliau priartėti nepavyko ir svečiai šventė pergalę 98:85.

Jonaviškių neišgelbėjo net ir ištrauktas „x faktorius“ – geriausias savo rungtynes Lietuvoje sužaidė O.Drame. Aukštaūgis per 17 minučių surinko 19 taškų (5/5 dvitaškių, 1/1 tritaškio, 6/7 baudų metimų), 10 atkovotų ir 2 perimtus kamuolius, rezultatyvų perdavimą, bloką, 7 išprovokuotas pražangas, 3 paties nuobaudas bei 36 naudingumo balus. Iki šiol jo rekordai siekė 7 taškus ir 8 naudingumo balus.

„Rytas“: Martynas Echodas 21 (10 atk. kam., 3 rez. perd.), R.J. Cole'as 17 (5 atk. kam., 4 rez. perd., 4/4 dvitaškių), Lukas Uleckas 15 (5 atk. kam., 4 klaidos), Gytis Masiulis (4/4 dvitaškių, 4 atk. kam.) ir Margiris Normantas (7 rez. perd.) po 11, Gytis Radzevičius 9, Arnas Velička 7 (6 rez. perd.).

„CBet“: Justas Furmanavičius 20 (4 atk. kam., 3/7 tritaškių), Ousmane'as Drame 19 (10 atk. kam., 5/5 dvitaškių), Ryanas Larsonas 17 (3/6 tritaškių, 4 rez. perd.), Diante Garrettas 10 (2/5 tritaškių), Ivanas Marinkovičius 9 (4/10 dvitaškių, 4 atk. kam.).

Gairės: lkl, rytas, cbet