Šio sezono Eurolygos kovos pasiekė finišo tiesiąją – keturios komandos po pusantros savaitės išsiaiškins, kas yra stipriausia 2015–2016 metų kovose.
Dažnai krepšinio sirgaliai ir analitikai mėgsta skaičiuoti, kuriose Eurolygos ekipose svariausią vaidmenį atlieka būtent vietiniai žaidėjai, kadangi turtingieji klubai mėgsta įsigyti būrį pajėgių legionierių, o savi krepšininkai dažnai atlieka daugiau pagalbininkų arba epizodinį vaidmenį.
Portalas Krepsinis.net paskaičiavo, kokį indėlį į savo komandos taškų kraitį įnešė vietiniai krepšininkai. Čia tarp lyderių sutinkame ir Kauno „Žalgirį“.
Lyderiai – tie patys
Lyginant su praėjusiu sezonu, gerokai nukrito vidurkis tų komandų, kurios šioje lentelėje atsidūrė pirmosiose vietose. Jeigu pernai beveik vien kroatais besirėmusi Zagrebo „Cedevita“ turėjo net 87 proc. vietinių žaidėjų indėlį, tai šiemet jis nukrito gerokai, bet ir komandos rezultatai pakilo – įsigyti keli amerikiečiai padėjo pasiekti „Top 16“ etapą.
Pernai antroje vietoje buvęs Klaipėdos „Neptūnas“ (84 proc.) nebesivaržo Eurolygoje, todėl aukštyn šoktelėjo Belgrado „Crvena Zvezda“. Įdomu tai, kad Serbijos klubas pernai turėjo 59 proc. vietinių žaidėjų indelį, o šiemet šis rodiklis nukrito nežymiai, bet pati ekipa pasiekė geriausią rezultatą istorijoje – ketvirtfinalį.
Trečiąją poziciją išsaugojo Kauno „Žalgiris“, nors pernai lietuvių indėlis buvo net 70 proc. Šiemet vietiniai krepšininkai įmetė mažiau, o rezultatas liko toks pats – pasirodymas baigtas po „Top 16“ etapo.
Autsaideriai – finalo ketverto dalyviai
Paskutines dvi vietas užėmė ekipos, kurios dalyvaus Eurolygos finaliniame ketverte – Stambulo „Fenerbahce“ (6,8 proc.) ir Vitorijos „Laboral Kutxa“ (6,2 proc.). Jeigu Željko Obradovičiaus treniruojamoje komandoje ir yra turkų, tai jie jauni ir dar pasireikšti gaudavo epizodiškai. Tuo tarpu baskai tiesiog neturi tokių žaidėjų, o rodiklį nežymiai pagerino tik Ilimane Diopas, gimęs Afrikoje, bet nuo mažens gyvenantis Ispanijoje ir turintis šios šalies pilietybę. Panašu, kad priemonės pateisina tikslą, kadangi užsieniečiai treneriai ir niekinis vietinių žaidėjų indėlis leido pasiekti pusfinalį.
Nors Maskvos CSKA yra turtingiausia Europoje, vietiniai žaidėjai pelno beveik trečdalį ekipos taškų ir tai leidžia būti pirmai tarp finalo ketverto dalyvių ir dvyliktoje pozicijoje tarp visų dalyvių.
Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“ taip pat mažai priklausoma nuo rusų ir su 15,9 proc. yra penkta nuo galo komanda.
Vietinių žaidėjų indėlis:
1. Zagrebo „Cedevita“ 57 proc.
2. Belgrado „Crvena Zvezda“ 54,8 proc.
3. Kauno „Žalgiris“ 54,6 proc.
4. Pirėjo „Olympiacos“ 53 proc.
5. Limožo CSP 52 proc.
6. Zelionos Guros „Stelmet“ 51,2 proc.
7. Madrido „Real“ 46,9 proc.
8.Strasbūro SIG 41,6 proc.
9.Atėnų „Panathinaikos“ 35,1 proc.
10. Maskvos srities „Chimki“ 32,9 proc.
11. Stambulo „Daruššafaka“ 31,2 proc.
12.Maskvos CSKA 30,8 proc.*
13. Barselonos „Barcelona Lassa“ 27,6 proc.
14.Tel Avivo „Maccabi“ 27,3 proc.
15. Izmiro „Pinar Karšiyaka“ 26,9 proc.
16. Bambergo „Brose Baskets“ 25,6 proc.
17. Milano „Emporio Armani“ 24,4 proc.
18. Malagos „Unicaja“ 22,9 proc.
19. Stambulo „Anadolu Efes“ 17,9 proc.
20. Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“ 15,9 proc.*
21. Sasario „Banco Di Sardegna“ 12,1 proc.
22. Miuncheno „Bayern“ 11,2 proc.
23. Stambulo „Fenerbahce“ 6,8 proc.*
24. Vitorijos „Laboral Kutxa“ 6,2 proc.*
Norėdami komentuoti prisijunkite.