Lietuvos kūno kultūros akademijos (LKKA) vyriausiąjį trenerį Edą Nickų pažįsta daugelis su šalies krepšinio pasauliu susijusių žmonių, tačiau paskutiniuoju metu apie trenerį imta kalbėti vis mažiau.
Krepšinio žinovas daugelį metų dirba LKKA, kur rengia naujus specialistus. Daugelis su krepšiniu susijusių žmonių yra mokęsi pas E.Nickų. Vienas iš jų, tik gerais žodžiais apiebuvusį dėstytoją pasakojantis SEB Baltijos krepšinio lygos (BBL) vykdantysis direktorius Mindaugas Balčiūnas.
Prieš maždaug dešimtmetį E.Nickus treniravo Kauno „Atleto“ komandą, per šį žmogų praėjo tokie krepšininkai kaip Saulius Štombergas ar Žydrūnas Ilgauskas. Strategas taip pat treniravo Lietuvos studentų rinktinę, kuri rungtyniavo universiadoje (pasaulinės studentų žaidynės). Per savo karjerą E.Nickui teko ir organizacinis darbas – jis buvo Lietuvos moterų krepšinio lygos generalinis sekretorius, be to, nemažai prisidėjo prie LKL ir LKAL kūrimo.
Šį sezoną E.Nickus kartu su treniruojamais LKKA studentais rungtyniauja studentų ir nacionalinėje krepšinio pirmenybėse. Pateikiame pokalbį su treneriu.
- Edai, kaip vertinate šį sezoną?
- Vertinu gana gerai. Šiuo metu studentų lygoje žengiame treti. Žinome, kad mūsų niekas negali pavyti, bet ir mes nieko nebepavysime. Viskas spręsis per atkrintamąsias varžybas. Manau, kad tokios sudėties komanda rungtyniauja pagal savo galimybes.
- Kodėl jūsiškiai demonstruoja nestabilų žaidimą?
- Sutinku, kad kartais rungtyniaujame nestabiliai. Pavyzdžiui, pralaimėjome KTU komandai. Tose rungtynėse dalyvavo ne visi ekipos žaidėjai, be to, tą pačią dieną vyko trenerių seminaras, kuriame dalyvavę LKKA auklėtiniai gavo nemažą krūvį ir pavargę nespėjo atsistatyti. Galima pastebėti, kad nesitikėjau pralaimėti VPU krepšininkams Vilniuje. Abu kartus pralaimėjome VDU krepšininkams, tačiau vyko atkakli apylygė kova ir ne paslaptis, kad VDU – vieni pretendentų į čempionų titulą. Nestabilų žaidimą lemia ir jauni žaidėjai. Jei komandai padėti negali Dalius Lubys, Povilas Šakinis ar Karolis Marcinkevičius, tai atsiliepia ekipos žaidimui. Šie krepšininkai turi daugiau patirties. Vis dėlto esame įrodę, kad galime kaip lygus su lygiu kovoti prieš visas LSKL komandas.
- Visa komanda žaidžia ir NKL, ar studentų lygis smarkiai skiriasi?
- Sunku vertinti. Studentų lygą papildo Kauno „Žalgirio“ ir LKL, NKL komandų žaidėjai. Mūsų komandos sudėtis LSKL čempionate yra pajėgesnė nei NKL. Norint nustatyti lygų pajėgumus, galima pabandyti padaryti studentų ir nacionalinės lygų rinktines bei išbandyti jėgas aikštelėje. Juk yra daug NKL žaidėjų, kurie kovoja ir LSKL. Manau, kad ta pati VDU ekipa kartu su žalgiriečiais arba ŠU komanda su šiauliečiais pirmautų ir NKL. Tą patį galiu pasakyti ir apie mūsų komandą. Jeigu mums padėtų Lubys, Bindza, Šakinis, Marcinkevičius ir Vansavičius – būtume pajėgesni.
- Kokie šio sezono tikslai ir perspektyvos?
- Šį sezoną norėčiau patekti bent jau į geriausiųjų ketvertuką, o kitąmet reikėtų mąstyti apie finalą. Kaip mes tai pasieksime? Planuojame daug dirbti, kad pasipriešintume VDU ir ŠU. Be to, jų komandos gali pasikeisti, juk kai kurie krepšininkai baigs mokslus. Tuo tarpu mūsų komanda yra viena jauniausių studentų lygoje, dėl to ji yra labai perspektyvi. Manau, kad ji gyvuos ne vienerius metus. Dalyvaujame NKL, tarptautinėse varžybose. Pavyzdžiui, balandžio pirmoje pusėje vyksime į pajėgų turnyrą Prancūzijoje. Jaunus krepšininkus teigiamai veikia tokie turnyrai ir jie sarčiau tobulėja. Galiu pastebėti, kad daugelį NKL rungtynių pralaimėdavome net tada, kai pirmaudavome dviženkliu skirtumu. Taip nutikdavo dėl patirties stokos. Tačiau visa tai pataisomi dalykai.
- Esate ne iš tų trenerių, kurie ramiai sėdi ir stebi rungtynes, emocionaliai reaguojate tiek į krepšininkų, tiek į teisėjų darbą aikštelėje. Ar tai padeda?
- Gyvenime esu ramus žmogus, bet esu tokio tipo treneris. Jei dirbčiau su vyresniais žaidėjais, gali būti, kad nereikėtų taip karščiuotis, tačiau jaunesnius – reikia užvesti, parodyti daugiau emocijų. O dėl teisėjavimo visada reikšdavau priekaištus, be to, ir žiūrovams įdomiau.
Norėdami komentuoti prisijunkite.