10 labiausiai nuvylusių Europos čempionato žaidėjų
(10)Sekmadienį baigėsi dar vienas Europos vyrų krepšinio čempionatas. Po finalinio mačo buvo paskelbtas simbolinis geriausių turnyro žaidėjų penketukas.
Portalas Krepsinis.net sudarė dešimtuką krepšininkų, kurie šias pirmenybes norės pamiršti kaip įmanoma greičiau, kadangi jų žaidimas nuvylė visus gerbėjus ir į nepateisino į juos dėtų lūkesčių.
Donatas Motiejūnas (15 min., 6,3 taško, 1,3 atk. kam., 4,7 naud. bal.)
Daug kalbėta ir daug diskutuota apie šio aukštaūgio pasirodymą čempionate. Laukėme ir tikėjomės, kad D.Motiejūnas pagaliau rinktinėje sužais gerai, bet be rungtynių prieš Vokietiją jis nieko daugiau ir neparodė. Aukštaūgiui reikia žaidybinės praktikos ir laiko, jog atgautų pasitikėjimą savo jėgomis. Tikimės, kad Kinijoje jam pavyks tai padaryti.
Nicolo Melli (27 min., 6,9 tšk., 4,4 atk. kam., 1,9 rez. perd., 8,9 naud. bal.)
Italijos rinktinė neturėjo pajėgios priekinės linijos, todėl buvo labai daug tikimasi iš Stambulo „Fenerbahče“ aukštaūgio. Vis dėlto jam pirmenybės nebuvo sėkmingos. Kaip teigia patys italai, stigo N.Melli agresijos ir kovingumo, ką jis demonstruodavo geriau. Eurolygos čempionų gretose reikės rodyti solidesnį žaidimą.
Bourousis
Ioannis Bourousis (20 min., 7,9 tšk., 5,3 atk. kam., 1,7 rez. perd., 9,1 naud. bal.)
Graikas pats buvo labai nepatenkintas savo žaidimo per pirmąjį turnyro etapą. Atsitiesti jam pavyko prieš Lietuvą, kai sužaidė geriausią mačą turnyre (11 tšk., 17 naud. bal.), o prieš Rusiją pasižymėjo 10 taškų bei 11 naudingumo balų. Taiklią ranką turintis „centras“ pataikė 1 tritaškį iš 9 bandymų ir tas pats sėkmingas mėginimas buvo žaidžiant prieš lietuvius.
Tyrese’as Rice’as (19 min., 9 tšk., 1,4 atk. kam., 2,6 rez. perd., 6,6 naud. bal.)
Kaip sakoma, jeigu žmogus nenori, nereikia jo versti. Juodkalniečiai liepė amerikiečiui žaisti rinktinėje, nes priešingu atveju atimtų iš jo pasą. Įžaidėjas neturėjo kito pasirinkimo ir rungtyniavo rinktinėje, tačiau jo pasirodymas buvo labai prastas. Blankus T.Rice’as „iš žaidimo“ atakavo vos 36,8 proc. taiklumu ir pirmenybių metu apskritai prarado Bogdano Tanjevičiaus pasitikėjimą. Dabar T.Rice’as privalo spręsti klausimą dėl savo ateities, nes Barselonos „Barcelona Lassa“ gretose jis yra nepageidaujamas.
Hackettas
Danielis Hackettas (6 tšk., 3,6 atk. kam., 3 rez. perd., 7,6 naud. bal.)
Dar vienas nuviliantis šio gynėjo pasirodymas. Tiesą sakant, italas niekur nepateisina į jį dedamų vilčių, todėl šią vasarą turėjo atsisveikinti su Pirėjo „Olympiacos“ ir persikelti į kuklesnį Bambergo „Brose Bamberg“ klubą. Galbūt ten jam pavyks parodyti geresnį žaidimą, nes 29-erių atletas elgiasi kaip tik Italijos krepšinio žvaigždė, o rungtyniauja kaip eilinis vidutiniokas.
Antoine’as Diot (15 min., 3 tšk., 1,5 atk. kam., 2,8 rez. perd., 3,3 naud. bal.)
Prancūzijos rinktinė tikėjosi iš šio gynėjo rimtos pagalbos kylant nuo suolo, bet traumų kamuotas A.Diot taip ir nesugebėjo atsigauti. Nors pats žaidėjas sakė, kad yra visiškai sveikas, į savo vėžias jas grįžti taip ir nepavyko. Vos 22,2 proc. tritaškių pataikymas privertė prancūzus griebtis už galvų, o toks blankus žaidimas buvo vainikuotas keliavimu namo aštuntfinalyje pralaimėjus vokiečiams.
Koponenas
Petteri Koponenas (32 min., 13,2tšk., 2,5 atk. kam., 6,3 rez. perd., 11,8 naud. bal.)
Iki šiol suomių vedlių buvęs gynėjas šiame čempionate visiškai nublanko prieš jaunąją žvaigždę Lauri Markkaneną. Stigo gero P.Koponeno žaidimo tiek aštuntfinalyje, tiek didžiąją dalį turnyre. Statistiką pagerinti jam pavyko prieš lenkus ir graikus, kai jis per du mačus įmetė 45 taškus ir surinko 44 naudingumo balus, bet vėliau pasirodymai buvo blankūs, įskaitant atkrintamosiose prieš Italiją. 29-erių P.Koponenas gali džiaugtis, kad jo prastą žaidimą kompensavo kiti žaidėjai.
Jonas Mačiulis (22 min., 7,2 tšk., 4,7 atk. kam., 1,7 rez. perd., 7,2 naud. bal.)
Ne tokio šio puolėjo žaidimo mes tikėjomės Europos čempionate. Tragiškas, vos 19 proc. siekiantis, pataikymas iš toli buvo viso to iliustracija. J.Mačiulis gynyboje vis dar buvo solidus žaidėjas, bet rinktinei labai reikėjo jo veiksmų ir puolant. Įprastai esame pratę, kad rinktinėje J.Mačiulis žaidžia rezultatyviai ir naudingai, bet šios pirmenybės buvo išimtis. Galima prognozuoti, kad po ketverių metų vyksiančiose pirmenybėse kauniečio rinktinėje jau nematysime.
Stefanssonas
Jonas Stefanssonas (24 min., 10,2 tšk., 3,2 atk. kam., 1,8 rez. perd., 4,6 naud. bal.)
Jeigu žaidėjo naudingumo balų rodiklis yra dvigubai mažesnis už rezultatyvumą, tai daug ką pasako. Islandas yra ryškiausia rinktinės žvaigždė, bet šiame čempionate tapo dideliu nusivylimu. Patys islandai buvo viena iš dviejų prasčiausių turnyro komandų. Panašu, kad 34-erių veteranas jau kabins sportbačius ant vinies, o islandams reikės ieškoti naujų vedlių.
Johannesas Voightmannas (23 min., 6,7 tšk., 4,7 atk. kam., 2,1 rez. perd., 11,1 naud. bal.)
Vokiečiai dėjo dideles viltis į šį aukštaūgį, kuris labai solidžiai žaidė praėjusiame sezone Eurolygoje. Vitorijos „Baskonia“ atstovas turėjo sudaryti grėsmingą tandemą su Danieliu Theisu, bet abiems sužibėti per vieną mačą pavyko vos kartą. J.Voightmannas turi taiklią ranką, bet šiame čempionate tritaškius metė vos 26,7 proc. tikslumu, taip prarasdamas savo vieną pagrindinių ginklų puolime. „Centrui“ dar tik 24-eri, tad jis tikrai spės sužibėti savo rinktinėje.
Norėdami komentuoti prisijunkite.