10 praėjusiame sezone LKL žaidusių legionierių, kuriems Lietuva tapo tramplinu į aukštesnį lygį
(16)Kasmet Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe–LKL“) rungtyniauja daug legionierių ir nemažai iš jų vėliau išvyksti žaisti į aukštesnio lygio klubus, kuriuos uždirba daugiau nei mūsų šalyje.
Portalas Krepsinis.net išskiria 10 tokių užsieniečių, kurie šiame sezone rungtyniauja aukštesnio lygio pirmenybėse ir uždirba daugiau nei žaisdami Lietuvos klubuose. Žinoma, kad pirmieji trys žaidėjai savo vertę pakėlė ne dėl gero žaidimo LKL, o dėl pasirodymo Eurolygoje, tačiau faktas toks, kad jie rungtyniavo mūsų šalies pajėgiausiose pirmenybėse.
Kevinas Pangosas: iš Kauno „Žalgirio“ į Barselonos „Barcelona Lassa“. Eurolyga: 20 min., 7,1 tšk., 1,2 atk. kam., 3,3 rez. perd., 6,5 naud. bal.
Kanadietis po puikaus sezono „Žalgiryje“ persikėlė į Kataloniją, kur uždirbs per dvejus metus apie 2 mln. JAV dolerių. Gynėjas kaip tik atsidūrė laiku ir vietoje, kadangi šiame sezone „Barca“ žaidžia kur kas geriau nei pastaruoju metu ir jau užsitikrino vietą Eurolygos ketvirtfinalyje. Pats K.Pangosas turi rimtą konkurentą Thomasą Heurtelį, bet neretai pranoksta prancūzą ir rodo tikrai neblogą žaidimą.
Micičius
Vasilije Micičius: iš Kauno „Žalgirio“ į Stambulo „Anadolu Efes“. Eurolyga: 28 min., 12 tšk., 2,2 atk. kam., 5,2 rez. perd., 13 naud. bal.
Šiame sezone serbas žiba ryškiausiomis savo spalvomis, o jo komanda yra ketverte geriausiųjų Eurolygoje. V.Micičius žaidžia kur kas rezultatyviau nei „Žalgiryje“, kur rinkdavo 7,7 taško per mačą, o Erginas Atamanas jam suteikia didžiulę laisvę – jau dabar gynėjas yra išmetęs dvigubai daugiau tritaškių nei per visą praėjusį sezoną. Tiesa, pataikymas praktiškai toks pat kaip ir pernai – 36,6 proc. prieš 35,5 proc. „Žalgiryje“. V.Micičius laimėjo konkurencinę kovą prieš Shane‘ą Larkiną ir yra svarbiausias „Anadolu Efes“ žaidėjas.
Toupane'as
Axelis Toupane‘as: iš Kauno „Žalgirio“ į Pirėjo „Olympiacos“. Eurolyga: 14 min., 5,1 tšk., 1,3 atk. kam., 3,7 naud. bal.
Prancūzas pagaliau užsirekomendavo Europoje ir pasirašė pelningą kontraktą su „Olympiacos“, bet savo žaidimu ir vaidmeniu komandoje turėtų būti nusivylęs. Jeigu „Žalgiryje“ A.Toupane‘as taip pat nebuvo itin svarbus žaidėjas, bet jis buvo išnaudojamas kur kas geriau nei tai yra Pirėjuje. Greito puolimo meistras ant parketo praleidžia keliomis minutėmis mažiau nei pernai, bet rodo kur kas blankesnį krepšinį. A.Toupane‘o atveju, Lietuva jam tapo tramplinu į didesnį uždarbį, bet Eurolygoje „Olympiacos“ yra panašioje situacijoje kaip ir „Žalgiris“.
Peineris
Žanis Peineris: iš Panevėžio „Lietkabelio“ į Stambulo „Daruššafaka“. Eurolyga: 18 min., 7 tšk., 1,9 atk. kam., 1,6 rez. perd., 8,1 naud. bal.
Latvis padarė didžiausią šuolį iš visų žaidėjų, kadangi niekada iki tol nebuvo žaidęs Eurolygoje, bet jo sėkmingas pasirodymas Europos taurėje su „Lietkabelio“ apranga ir geras žaidimas LKL pirmenybėse neliko nepastebėtas. Žinoma, kad „Daruššafaka“ yra silpniausia Eurolygos ekipa puolėjas yra tik rotacijos žaidėjas, tačiau savo minutes Ž.Peineris išnaudoja tikrai neblogai ir po šio sezono turėtų gauti darbą bent jau Europos taurės ekipoje.
Katinas Reinhardtas
Katinas Reinhardtas: iš Alytaus „Dzūkijos“ į Ulmo „Ratiopharm“. Europos taurė: 16 min., 7,7 tšk., 1,3 atk. kam., 1,3 rez. perd., 5 naud. bal.
Jau praėjusio sezono viduryje amerikietis paliko Alytų ir persikėlė į „Igokea“ gretas, o iš ten – į Vokietijos klubą. Jame gynėjas užsirekomendavo ir liko visam sezonui, todėl gavo šansą debiutuoti Europos taurės kovose. Ulmo komanda prasibrovė į kitą turnyro etapą, o K.Reinhardtas tikrai nebuvo statistas. Vokietijos lygoje jo komanda žengia septintoje vietoje, tad turi visus šansus patriukšmauti atkrintamosiose.
Bobrovas
Viačeslavas Bobrovas: iš Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ į San Sebastiano „Gipuzkoa“. Ispanija: 19 min., 7,8 tšk., 3,3 atk. kam., 6,4 naud. bal.
Puolėjas vasarą turėjo pasiūlymą likti Lietuvoje ir užsivilkti „Lietkabelio“ aprangą, tačiau labai norėjo rungtyniauti Ispanijoje ir savojo šanso išlaukė. Ukrainiečio progresas yra itin didelis, kadangi dar prieš dvejus metus rungtyniavo Prancūzijos antroje lygoje. Kol kas jo dabartinė komanda yra paskutinė Ispanijos pirmenybėse ir jai gresia iškritimas į žemesnį divizioną. V.Bobrovas yra pagrindinis atsarginis žaidėjas ir jam dabar reikia kaip įmanoma geriau išnaudoti likusį laiką šiame sezone, jog vasarą būtų paprasčiau rasti darbą.
Zeisloftas
Nickas Zeisloftas: iš „Šiaulių“ į San Sebastiano „Gipuzkoa“. Ispanija: 19 min., 12 tšk., 9,5 naud. bal.
Snaiperis praėjusiame sezone paliko ryškų pėdsaką LKL pirmenybėse ir vasarą susimokėjo pats išpirką bei išvyko žaisti į Italijos antrą lygą. Ten N.Zeisloftas buvo itin pastebimas, todėl jį pasikvietė „Gipuzkoa“ klubas, kuris yra paskutinėje vietoje Ispanijos pirmenybėse. Kol kas N.Zeisloftas sužaidė tik keturis susitikimus, bet jo startas pajėgiose pirmenybėse tikrai yra geras bei daug žadantis. Jeigu pavyks išlaikyti bent jau panašų žaidimo lygį, vasarą galime tikėtis labai įdomių pasiūlymų.
Anthony Irelandas
Anthony Irelandas: iš Utenos „Juventus“ į Saratovo „Avtodor“. Vieningoji lyga: 17 min., 8,5 tšk., 1,6 atk. kam., 3,6 rez. perd., 9,6 naud. bal.
Nedidukas įžaidėjas LKL buvo pastebimas taškų rinkėjas, įmesdavęs po 14 taškų per mačą. Atrodė, kad A.Irelandas vasarą sulauks pasiūlymų, bet sezoną pradėjo neturėdamas darbo, kol nesulaukė skambučio iš Rusijos. „Avtodor“ kovoja dėl vietos atkrintamosiose ir yra 9-oje pozicijoje Vieningoje lygoje, o A.Irelandas yra naudingas žaidėjas, kuris pasirodęs aikštelėje turi pagrindinį tikslą – pelnyti taškus.
Valerijus Lichodejus
Valerijus Lichodejus: iš Kėdainių „Nevėžio“ į Vroclaveko „Anwil“. FIBA Čempionų lyga: 24 min., 13,3 tšk., 4,2 atk. kam., 1,7 rez. perd., 12 naud. bal.
Rusas jau pernai vasario pabaigoje išvyko iš Kėdainių į Italijos aukščiausiosios lygos ekipą ir tai buvo žymus šuolis jo karjeroje. Šiame sezone puolėjas gavo šansą išbandyti jėga Čempionų lygoje, o Lenkijos pirmenybėse jo komanda užima ketvirtąją poziciją ir turi ambicijų kovoti dėl titulo. Pats V.Lichodejus yra startinio penketuko sunkusis krašto puolėjas ir vienas rezultatyviausių žaidėjų. V.Lichodejus yra vienas iš nedaugelio Rusijos krepšininkų, kurie sugebėjo sužibėti rungtyniaudami svetur.
Omaras Prewittas
Omaras Prewittas: iš „Šiaulių“ į Varšuvos „Legia“. Lenkija: 29 min., 17,6 tšk., 6,1 atk. kam., 2,5 rez. perd., 20 naud. bal.
Universalus amerikietis buvo visiškai žalias europietiškame krepšinyje ir sezono startas jam buvo itin sunkus. Vis dėlto žaidėjas tikrai turėjo potencialą ir lapkritį ėmė rodyti gerus rezultatus, o savo pasirodymą LKL baigė įspūdingu pasirodymu prieš Vilniaus „Rytą“ – 29 taškai ir 29 naudingumo balai. Žaidėjas sulaukė Salonikų „Aris“ pasiūlymo ir jam tai buvo didžiulis šuolis karjeroje. Graikijos lygoje O.Prewittas fiksavo 7 taškų vidurkį ir vasarą persikėlė į Lenkiją, kur sostinės ekipa dabar užima septintąją vietą. O.Prewittas yra ryškus žaidėjas Lenkijos pirmenybėse, kur pagal rezultatyvumą yra 7-as. Toks žaidimas tikrai neliks nepastebėtas ir atletas vasarą sulauks patrauklesnių kontrakto pasiūlymų nei kad yra pasirašęs dabar.
Norėdami komentuoti prisijunkite.