7 LKL žaidėjai, kurie šiame sezone nuvylė labiausiai
(8)Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) sezonas netikėtai baigėsi penktadienį, kai jį dėl koronaviruso nuspręsta nutraukti sužaidus pustrečio rato iš keturių galimų.
Portalas Krepsinis.net prieš kelias dienas publikavo straipsnį, kuriame išskyrė 10 žaidėjų, labiausiai padidinusių savo rinkos vertę. Šį kartą pažvelkime į krepšininkus, kurių pasirodymas tikrai nuvylė ir jie kitame sezone negali tikėtis didesnio uždarbio.
Cameronas Bairstow, Vilniaus „Rytas“ (29 metų 206 cm ūgio. LKL: 15 min., 6,9 tšk., 3,6 atk. kam., 6,5 naud. bal.)
Dažnai linksniuotas australas, kuris sulaukė sezono pabaigos Lietuvoje, nors buvo arti to, jog būtų išvykęs po Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) kovų, bet viską sujaukė Martyno Echodo bei Ąžuolo Tubelio traumos. Kas žino, galbūt aukštaūgis būtų dar spėjęs persikelti kitur, kai minėti žaidėjai būtų pasveikę. Kaip bebūtų, C.Bairstow nedavė tokios naudos, kokios iš jo norėjo ir tikėjosi „Rytas“. Turint omenyje, kad tai buvo atsarginis „ketvirtas numeris“ ir turėjęs ribotą rolę, ne ką prasčiau ją būtų atlikęs ir kažkuris lietuvis. C.Bairstow pataikė vos 50 proc. (54/108) dvitaškių. Krenta į akis tai, kad nors „Rytas“ rungtynes vidutiniškai laimėdavo 10 taškų skirtumu, legionierius fiksuodavo vos plius 1 tame „plius/minus“ reitinge.
Sabeckis
Donatas Sabeckis, Prienų „CBet“ (27 metų 198 cm ūgio. LKL: 20 min., 5,2 tšk., 3,2 atk. kam., 3 rez. perd., 2 kld., 4 naud. bal.)
Tai buvo visiškai kitoks D.Sabeckis nei jį matėme „Šiauliuose“. Nepaisant to, kad jis žaidė su Laurynu Biručiu, kuris buvo toks pat, kaip ir 2017–2018 m. sezone. D.Sabeckio karjera greitai šovė į viršų, kai kurį laiką praleido „Žalgiryje“, bet tada nesusiklostė sezonas Vokietijoje, kur pateko į labai nedėkingą situaciją. Atrodė, kad Zagrebo „Cibona“ yra tas variantas, kur lietuvis galės vėl atgauti pasitikėjimą savimi ir gaus daug žaidimo laiko, bet Kroatijos klubas greitai atsisakė šio žaidėjo paslaugų. „CBet“ buvo labai gera terpė D.Sabeckiui, bet ir ten jis buvo blankus, o -14 balų pasirodymas prieš „Žalgirį“ kaip antirekordas ilgam liks LKL metraščiuose. Anksčiau laiko nutrauktas sezonas ir laukiantis pusmetis be rimtų rungtynių D.Sabeckio karjerai tikrai nepadės, bet reikia tikėtis, kad gynėjas dar sužibės ir kitame sezone parodys savo sugebėjimus.
Williamsonas
Andrew Williamsonas, Klaipėdos „Neptūnas“ (30 metų 201 cm ūgio. LKL: 18 min., 7,3 tšk., 3,8 atk. kam., 8,4 naud. bal.)
Amerikietis turėjo būti pagrindinis klaipėdiečių centru, bet pasirodė itin blankiai. „Neptūnas“ jau gruodį norėjo A.Williamsoną pakeisti kitu žaidėju, bet nieko taip ir nesurado, tad aukštaūgis išsilaikė iki pat vasario. Geriausias rungtynes legionierius sužaidė prieš „Rytą“, kai fiksavo dvigubą dublį (19 tšk., 10 atk. kam. ir 23 naud. bal.), bet tokių blykstelėjimų buvo vos keli per 21 susitikimą. Derėtų pridėti, kad A.Williamsonas buvo blankus ir FIBA Čempionų lygoje.
Domarkas
Dominykas Domarkas, Pasvalio „Pieno žvaigždės“ (27 metų 192 cm ūgio. LKL: 19 min., 4,9 tšk., 1,6 atk. kam., 1,9 rez. perd., 3 naud. bal.)
Tikras nusivylimo sezonas šiam gynėjui. Po gero pasirodymo Alytaus „Dzūkijoje“ D.Domarkas buvo statistiškai dvigubai prastesnis (4,9 tšk. ir 3 naud. bal. prieš 9,3 tšk. ir 8,5 naud. bal.) nei pernai. D.Domarkas buvo pavojingas kaip metikas, tritaškius realizavęs 45,8 proc. tikslumu, o šiame sezone skaičius kritiko iki 34,3 proc. Ir nekrisdavo net laisvi metimai, kuriuos įprastai jis sumesdavo. Vos dvejose rungtynėse D.Domarkas surinko dviženklį taškų ir naudingumo balų skaičių. Šis žaidėjas tikrai gali geriau ir galbūt parodys tai kitame sezone.
Čepukaitis
Vaidas Čepukaitis, Prienų „CBet“ (30 metų 207 cm ūgio. LKL: 14 min., 5,7 tšk., 2,7 atk. kam., 5,2 naud. bal.)
Labai gaila, kad šio centro karjera sparčiai ritasi žemyn. Po gero sezono „Juventus“ klube jis debiutavo Europos taurėje Panevėžio „Lietkabelio“ sudėtyje, bet ten nepateisino į jį dėtų lūkesčių. Dar vienas sugrįžimas į Uteną irgi nebuvo sėkmingas – ten liko Martino Gebeno šešėlyje. Šiame sezone Prienuose V.Čepukaitis turėjo būti Skylaro Spencerio dubleriu, bet amerikietis išvyko, kai komandą papildė Laurynas Birutis. Buvo kalbų, kad V.Čepukaitis galėjo palikti ekipą, bet būtent S.Spenceris pasiprašė išvykti, kadangi buvo nepatenkintas atsarginio vaidmeniu. Kas žino, galbūt kitą sezoną V.Čepukaitis jau žais gimtojo miesto „Dzūkijos“ sudėtyje.
Lasenbergas
Edgaras Lasenbergas, Pasvalio „Pieno žvaigždės“ (24 metų 189 cm ūgio. LKL: 15 min., 4,3 tšk., 1 atk. kam., 1 rez. perd., 1,8 naud. bal.).
Rezultatyviausias Latvijos–Estijos pirmenybių žaidėjas visiškai nepateisino į jį dėtų lūkesčių Lietuvoje. Maža to, latvis buvo arti išvykimo į kitą komandą, bet jam pasisekė, kad parodė kiek geresnį žaidimą, o Malcolmas Grantas buvo prastos sportinės formos, todėl būtent jis išvyko į namus. E.Lasenbergo pasirodymas parodo, koks didelis yra skirtumas tarp mūsų ir kaimyninių pirmenybių. Dažnai šis žaidėjas rungtynes baigdavo su neigiamu naudingumu – tokie buvo net 8 iš 20. Vargu, ar kitame sezone šį legionierių matysime mūsų šalyje.
Chamas
Kevinas Chamas, Kėdainių „Nevėžis“ (22 metų 188 cm ūgio. LKL: 12 min., 2,6 tšk., 1,6 atk. kam., 1 rez. perd., 1 naud. bal.)
Mariaus Kiltinavičiaus komandoje praktiškai visas jaunimas žaidė sėkmingai ir davė komandai nemažai naudos, bet prancūzas iškrito iš konteksto. Atsarginio įžaidėjo rolę turėjęs K.Chamas buvo itin blankus bei turėjo daug problemų su pataikymu: 34,5 proc. dvitaškių ir vos 22,8 proc. tritaškių. Beje, pastarųjų jis išmetė dvigubai daugiau nei dvitaškių 57 prieš 29. Verta atkreipti dėmesį, kad K.Chamo žaidimo stigo agresijos, nes jis per 24 mačus metė vos 11 baudų, iš kurių pataikė tik 4 (36,4 proc.). Jaunuolis tikrai neužsirekomendavo.
Norėdami komentuoti prisijunkite.