A.Hollinsas „Žalgiryje“: gerokai aprūdijęs žaidėjas su minimalia rizika
(74)Kauno „Žalgirio“ komanda atsiradusias spragas nutarė kamšyti pasirašydama sutartį su Austinu Hollinsu.
32 metų 192 cm ūgio amerikietis gerai pažįstamas, kadangi 112 rungtynių yra sužaidęs Eurolygoje su Sankt Peterburgo „Zenit“, Belgrado „Crvena Zvezda“ ir Tel Avivo „Maccabi“ marškinėliais.
Amerikietis pasikviestas 3 savaičių bandomajam laikotarpiui. Toks žingsnis yra maksimalus apsisaugojimas nuo to, kad A.Hollinsas gali ir neatnešti komandai jokios naudos, kadangi pastarąjį kartą krepšinį žaidė sausio 27-ąją. Beveik 11 mėnesių žaidybinės praktikos neturėjęs legionierius turės trumpą laiko tarpą parodyti, ką sugeba.
Tuo pačiu „Žalgiris“ užpildo spragą iki pirmojo Eurolygos rato pabaigos. Jeigu rinkoje pasitaikytų tinkamas variantas ir pavyktų įsigyti kažkurį norimą žaidėją, tuomet galima būtų atsisakyti A.Hollinso paslaugų, nes kauniečiams labiau reikia žaidėjo su kamuoliu, o ne metiko. Jeigu nieko nepavyktų įsigyti, o A.Hollinsas įsibėgėtų ir rodytų gerą žaidimą, galima būtų pasilikti ilgesniam laikui.
A.Hollinsas dar 2021 metų vasarą rinkoje buvo brangus žaidėjas – jo agentas prašė 800 tūkst. eurų už sezoną. „Crvena Zvezda“ tuomet pasikvietė A.Hollinsą už daugiau nei dvigubai mažesnę kainą, bet pernai Tel Avivo ekipa vis tiek nepagailėjo žaidėjui 550–600 tūkst. eurų.
Save gerai vertinantis žaidėjas sutiko su trijų savaičių peržiūra ne iš gero gyvenimo – amžius ir traumų istorija bei noras parodyti save Eurolygoje privertė griebtis nestandartinio jam sprendimo. Buvo gandų, kad „Crvena Zvezda“ nori įsigyti A.Hollinsą, taip pat domėjosi ir Maskvos CSKA, bet tuomet jis nebuvo prioritetas šių komandų sąrašuose, tad žaidėjas be darbo užsibuvo net iki gruodžio.
Kelio trauma Tel Avive nėra vienintelė, kadangi dar žaidžiant „Crvena Zvezda“ gretose kamavo nugaros ir kojos traumos, bet dėl jų legionierius praleido tik 6 mačus per visą reguliarųjį sezoną, kas nėra didelis procentas, kai žaidžiami 34 susitikimai.
Nors A.Hollinsas jau pasiekė garbingą krepšininkui amžių, bet Eurolygoje vos 4 sezonai. Vėlai atsiskleidęs žaidėjas prasimušė į pajėgiausią turnyrą po gero sezono Vechtos RASTA gretose. Būtent Pedro Calleso treniruojamoje ekipoje sužibėjo ir Steve‘as Vasturia, kuris vėliau papildė „Žalgirį“, bet po nesėkmingo pasirodymo ten apskritai baigė karjerą. Tiesa, S.Vasturia ir A.Hollinsas prasilenkė ir kartu nežaidė. Dar vienas įdomu faktas – 2018–2019 m. sezone rezultatyvumu tik A.Hollinsui nusileidęs T.J.Bray‘us vėliau žaidė Miuncheno „Bayern“ ir Atėnų „Panathinaikos“ gretose, bet po pasirodymo Graikijoje irgi baigė karjerą dar būdamas 29-erių.
Būtent į „Zenit“ komandą A.Hollinsas buvo pasikviestas kaip žaidėjas, kuris geba realizuoti tolimus metimus. Pirmiausia Joano Plazos, o vėliau Xaviero Pascualio schemose jis dažnai aikštės kampe laukdavo savo šansų. Būtent metimai iš statinių padėčių ir metimai po užtvarų sudarydavo beveik 55 proc. jo visų metimų Eurolygoje.
35 ir 37 procentų pataikymas iš perimetro yra neblogi skaičiai „Zenit“ gretose. Belgrado ekipoje jo pataikymas krito iki 31,2 proc., kas jau yra prastas rodiklis tokiam žaidėjui. Teisybės dėlei reikėtų pasakyti, kad šioje komandoje jis buvo talentingiausias perimetro krepšininkas tuometinėje sudėtyje, todėl varžovai daug dėmesio skirdavo gynybai prieš jį. Šalia A.Hollinso žaidė Nate‘as Woltersas ir kiti krepšininkai buvo vietiniai, o „Crvena Zvezda“ nei pati žaidė krepšinį, nei leido tai daryti kitiems – visiška priešingybė nei matome dabartiniame sezone, kur ekipa orientuota į puolimą ir perimetre turi daug talento.
Belgrado ekipoje A.Hollinsas visiškai nepateisino į jį dėtų vilčių, kadangi rinko po 8 taškus ir 5,4 naudingumo balo, nors buvo brangiausias ekipos krepšininkas. Tuo tarpu „Zenit“ sudėtyje šalia daugiau gerų žaidėjų jis savo progas išnaudojo geriau, o kai Sankt Peterburgo klube buvo problemų su traumomis, jam tekdavo daugiau pažaisti ir su kamuoliu, bet turimas 0,9 rezultatyvaus perdavimo vidurkis puikiai atspindi jo žaidimo stilių – mesti, o ne ieškoti komandos draugų.
A.Hollinsas savo repertuare retai naudoja prasiveržimus – neturi greito pirmojo žingsnio ir tvirto kūno, kad atlaikytų kontaktą, bet kartais nubaudžia reidais užsižiopsojusius savo oponentus. 1,25 metimo baudos metimo per mačą puikiai iliustruoja šio žaidėjo agresiją.
Įdomus faktas, kad pastarasis geriausias A.Hollinso geriausias mačas Eurolygoje yra fiksuotas „Žalgirio“ arenoje. Tuomet 2020 metų lapkričio 26-ąją į Martino Schillerio treniruotos komandos krepšį jis sumetė 20 taškų ir surinko 19 balų. Beje, 13 taškų jis įmetė per pirmąjį kėlinį. Tokių rodiklių vėliau nepakartojo nei per likusį sezoną Rusijos klube, nei „Crvena Zvezda“ ekipoje ar Tel Avive. Karjeros Eurolygoje rekordai lieka 28 taškai ir 24 balai 2020 metų kovo 3-ąją susitikime su CSKA.
„Maccabi“ pernai įsigijo A.Hollinsą su idėja, kad tai bus geras rotacijos žaidėjas, kuris su Darrunu Hilliardu kils nuo suolo, tačiau pats žaidėjas sunkiai rado sau vietą rotacijoje, o galiausiai viską sugadino trauma, nors iki jos buvo gandų, kad amerikietis paliks ekipą, kur per 10 minučių fiksavo 1,8 taško vidurkį, iš toli pataikydamas 24,1 proc. metimų (7/29).
„Žalgiriui“ A.Hollinsas padės užkamšyti spragas gynėjo pozicijoje ir kažkiek gali pagelbėti lengvojo krašto puolėjo vaidmenyje, kai varžovai neturės stiprių „trečių numerių“, kadangi iškart būtų atakuojamas. Dėl liauno kūno jam sudėtinga būtų jėgos dvikovose atsilaikyti prieš šios pozicijos žaidėjus. Kazys Maksvytis dar penktadienį sakė, kad reikalingas žaidėjas, kuris padėtų puolime, nes gynyboje ir taip susitvarkoma. Šį vaidmenį A.Hollinsas gali atlikti, jeigu nebus tiek aprūdijęs per tą laiką, kai nežaidė krepšinio. Trys savaitės parodyti save nėra didelis laiko tarpas, bet patyręs žaidėjas žino, ką reikia daryti aikštelėje ir kur tinkamai atsistoti, kad gautų išsimesti savo metimą. „Žalgiris“ Eurolygoje dar pirmauja pagal tritaškių pataikymą (42,8 proc.), o A.Hollinsas gali padėti išlaikyti tokį procentą. Klausimas, kiek jam bus sukurta progų mesti ir kiek tų galimybių jis turės, kadangi artėjanti atkarpa yra labai sudėtinga ir varžovai labai rimti, tad nefunkcionuojant aikštelėje K.Maksvytis greičiausiai remsis tais žaidėjais, kurie gal turi mažiau talento, bet yra geresnės formos ir patikrinti laiko, kadangi rizikos kaina yra didelė.
Šioje situacijoje „Žalgiriui“ buvo pasirinkimas kviestis dar vieną žaidėją iš Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA), tačiau tokie atletai nepasirašinėtų 3 savaičių trukmės sutarties, o ir mokyti visų europietiškų niuansų iškart du žaidėjus būtų didelis iššūkis, kadangi jau tai reikia daryti Edmondo Sumnerio atveju.
A.Hollinsą galima sutikti skeptiškai dėl ilgo laiko be krepšinio ir stabiliai žemyn besileidusios žaidimo kreivės, bet kritinėje situacijoje „Žalgiriui“ tiesiog reikėjo žaidėjo su patirtimi ir galinčio iššauti. Reikia tikėtis, kad tai bus K.C.Riverso atvejis, kai veteranas atvyko sezono metu ir „Žalgiriui“ pridėjo kokybės. Tiesa, tada amerikietis persikėlė iš Sevilijos, tad turėjo žaidybinį ritmą ir tinkamą fizinę formą.
Norėdami komentuoti prisijunkite.