„Apšilę kojas“ – dešimt iš NCAA atvykusių žaidėjų, turinčių sėkmingus sezonus Europoje
(15)
Kiekvienais metais iš Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) į Europą laimės ieškoti patraukia visas būrys studijas baigusių amerikiečių.
Savosios pavardės Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) neišgirdę amerikiečiai, bandantys prasiskinti profesionalo karjeros kelią, dažnai yra vertinami kaip itin aukštos rizikos pirkiniai.
Perėjimas iš NCAA krepšinio į vyrų, prisitaikymas prie europietiško žaidimo subtilybių neretam būna tiesiog pernelyg sudėtingi uždaviniai.
Vis tik didelė rizika dažnai gali atnešti ir didesnę naudą. Tai gali patvirtinti Jonavos „CBet“ ekipa tikrai sėkmingai į savo gretas pakvietusį Dominicą Brewtoną bei Kėdainių „Nevėžis-Optibet“, kurio gretose žiba Josephas Girardas.
Krepsinis.net nusprendė paieškoti daugiau sėkmės istorijų Europoje, kai po studijų atvykę amerikiečiai demonstruoja solidų žaidimą ir jau artimiausiu metu gali pradėti dominti ir aukščiausio lygio Europos klubus.
Terrence’as Hargrove’as – 197 cm, 24 metai, Orhuso „Bakken Bears“
Saint Luiso universitetą baigęs ir „Billikens“ komandai atstovavęs gynėjas savo profesionalaus krepšininko karjerą pradėjo Danijoje ir žaidžia Orhuso „Bakken Bears“ komandoje.
Puikiais fiziniais duomenimis pasižymintis amerikietis jau pirmajame sezone renka 17,2 taško, 4,1 atkovoto kamuolio ir 16 naudingumo balo. Nors metimas nėra šio gynėjo stiprioji pusė, tačiau tritaškius jis sugebėjo realizuoti aukštu 37 procentų tikslumu.
Akivaizdu, kad tai žaidėjas gerai žaidžiantis veidu į krepšį ir turintis įspūdingą šuolį bei ilgas rankas. Atletiškas ir gerai valdomas kūnas leidžia jam gerai užsibaigti net ir kontaktinėse situacijose.
Gerai kamuolį valdantis krepšininkas dažniausiai į krepšį žiūri pats ir „2 prieš 2“ situacijose retai ieško komandos draugų. Kur kas mieliau jis renkasi metimus po driblingo nei perdavimus.
Pirmas sezonas Europoje tikrai pavykęs, o tokie skaičiai turėtų atkreipti gerokai stipresnių komandų nei „Bakken Bears“ dėmesį.
Samuellis Wiliamsonas – 201 cm, 24 metai, Hertogenboso „Heroes Den Bosch“
Belgijos-Nyderlandų pirmenybės pastaruoju metu yra tapusios nebloga terpe atsiskleisti talentams. Hertogenboso klube šįmet į save dėmesį atkreipė Luisvilio universiteto „Mustangs“ žaidęs S.Williamsonas. Jau universitete šis žaidėjas buvo įvardijamas kaip universalus puolėjas, kuris dar pasižymi neblogu metimu iš vidutinio nuotolio.
Pagrindiniais šio žaidėjo trūkumais buvo įvardijama fizinės jėgos trūkumas ir nestabilus metimas iš trijų taškų zonos, tačiau atkreipiamas dėmesys į tai, kad pati žaidėjo metimo mechanika yra itin kokybiška.
Europoje S.Williamsonas iškart rado savo vietą ir pirmajame sezone pelno 13,4 taško, atkovoja 6,8 kamuolio ir fiksuoja 17,6 naudingumo balo.
Stebint šio žaidėjo pasirodymą į akis krenta tikrai liaunas ir gana silpnas kūnas, tačiau žaidėjo greitis leidžia jam gerai žaisti be kamuolio ir surasti įkirtimus krepšio link.
Net ir neturėdamas tvirto kūno po krepšiais jis sugriebdavo po beveik 7 kamuolius, o ir metimas iš trijų taškų zonos siekė 39 procentus.
Vis tik šiek tiek tvirtesnis kūnas jį galėtų paversti dar gerokai didesne jėga arčiau krepšio ir padėti atstovėti kontaktines dvikovas gynyboje.
Samuelis Griffinas – 190 cm, 23 metai, Granados „Coviran“
Universitetus keitęs gynėjas galiausiai savo karjerą NCAA baigė Vajomingo „Cowboys“ komandoje ir ten turėjo solidžius skaičius, bet savo pavardės NBA naujokų biržoje neišgirdo.
Europoje pirmoji šį gynėją pasikvietė Lavrio „Lavrio“ komanda, tačiau jau sezono eigoje jis persikėlė į aukščiausią Ispanijos lygą, kur atstovauja Granados „Coviran“ ekipai.
Tai ką šis gynėjas įrodinėja jau pirmojo savo sezono tokiame lygyje metu tikrai atkreips net ir stipriausių klubų Europoje dėmesį.
Jau universitete S.Griffinas buvo pozicioniojamas kaip itin talentingas žaidėjas puolime. Puikiu metimu po driblingo bei iš statinių padėčių pasižymintis gynėjas dar turi ir puikų startinį greitį.
Aukščiausioje Ispanijos lygoje šis amerikietis pelno 15,2 taško, atlieka po 2 rezultatyvius perdavimus, renka 11 naudingumo balų bei tritaškius meta 41 procento tikslumu.
Kažkokiomis ypatingomis fizinėmis savybėmis S.Griffinas nepasižymi, tačiau tai yra žaidėjas, galintis metimą susikurti vienu judėsiu ir jį realizuoti. Gynėjas retai ieško komandos draugų, tačiau jo gebėjimas mesti nuo dviejų kojų įėjus į baudos aikštelę ir atakuoti krepšį staigiai iš trijų taškų zonos negali nežavėti.
Tokie įgūdžiai dažnai kompensuoja trūkumus, o dar geriau prisitaikius prie europietiško krepšinio klasikos (dvigubinimų, agresyvių „stepautų“) šis amerikietis jau artimiausiu metu gali atsidurti ir Eurolygos komandų radare.
Joelis Scottas – 201 cm, 24 metai, Liudvigsburgo „MHP Riesen“
Liudvigsburgo komanda šiame sezone į savo gretas pasikvietė du studijas JAV pabaigusius įdomius amerikiečius. Pirmasis jų – Kolorado „State Rems“ atstovavęs J.Scottas.
Visose šio žaidėjo apžvalgose minimi du pagrindiniai aspektai – milžiniška fizinė jėga ir gebėjimas žaisti tiek „post up“ situacijose, tiek perimetre su kamuoliu.
Jau pirmajame sezone pajėgioje Vokietijos lygoje J.Scottas pelno 11,3 taško, atkovoja 5,4 kamuolio ir renka 12,5 naudingumo balo. Į akis krenta tai, kad žaidėjas nevengia pabandyti laimę mesti ir iš tolimos distancijos, tačiau jo procentas siekia vos 26.
Europoje išryškėjo dar viena jo puiki savybė. Tai gebėjimas puikiai užsiimti padėtis po krepšiais kovoje dėl kamuolių, tad dažnai net ir nusileisdamas centimetrais tiesioginiams oponentams jis sugeba laimėti mikrodvikovas. Būtent puolime sugriebiami 2,4 kamuolio tai atspindi.
Dar viena stiprybė, kurią galima išskirti, tai gera gynyba arčiau krepšio. Aukštaūgis gerai laiko kontaktą, o neblogai valdomas kūnas leidžia gintis net ir prieš varžovų perimetro žaidėjus po susikeitimo.
Vis tik didžiausias klausimas yra ties šio puolėjo galimybėmis pataikyti. Žaisti tik arčiau krepšio J.Scottui vis tik trūksta šiek tiek centimetrų, o pataikymas iš trijų taškų zonos siekia vos 26 procentus.
Ezra Manjonas – 180 cm, 24 metai, Liudvigsburgo „MHP Riesen“
Kitas Liudvigsburo komandos pirkinys buvo Vanderbilto universiteto „Commodores“ atstovavęs gynėjas E.Manjonas.
Gynėjas skautų buvo įvardijamas kaip NBA potencialo turintis krepšininkas, tačiau naujokų biržoje dėmesio jis nesulaukė.
Pagrindiniais žaidėjo pliusais įvardijami metimas geras užsibaigimas arčiau krepšio, solidus aikštės matymas ir agresyvumas spaudžiant kamuolį.
Vis tik būtent gynyboje ir įžvelgiama daugiausiai šio žaidėjo trūkumų. E.Manjonas gana prastai skaito situacijas prie savojo krepšio ir būna netgi per agresyvus, kas leidžia varžovams kurtis pranašumus.
Vokietijoje šis gynėjas renka 13,4 taško, atlieka 3,2 rezultatyvaus perdavimo ir renka 9,7 naudingumo balo.
Jeigu prasiveržęs arčiau E.Manjonas tikrai yra pavojingas, tai su tritaškių pataikymu kol kas yra bėdų. Galbūt tas procentas (25) būtų ir geresnis, jeigu ne prasta metimų selekcija.
Tritaškių jis meta tikrai daug (po daugiau nei 5 per rungtynes) ir tai jo efektyvumą puolime gana stipriai sumenkina.
Nepaisant to, vos pirmus metus Europoje žaidžiantis gynėjas jau yra rezultatyviausias Liudvigsburo ekipos krepšininkas, o pats klubas kovoja dėl vietos atkrintamosiose varžybose.
Bonke Maringas – 208 cm, 24 metai, Komarno „Rieker“
Hjustono „Christian Huskies“ komandai NCAA atstovavęs aukštaūgis savo kelią Europoje turėjo pradėti itin žemame lygyje. Šveicarijos lygoje žaidžiančiame Lugano „Tigers“ sublizgėjęs centras netrukus persikėlė į Komarno „Riekier“ ekipą, žaidžiančią Slovakijoje.
Žaidėjo kūnas tikrai neatrodo kaip šių lygų žaidėjo, o ir skaičiai parodė, kad jau kitame sezone jis tikrai turi sudominti kur kas aukštesnio lygio klubus.
Amerikietis Slovakijoje pelno 15,4 taško, atkovoja 9,7 kamuolio ir renka 21,6 naudingumo balo.
Turėdamas tikrai galingą kūną B.Marinas dar atrodo ir gana techniškas žaidėjas. Bent jau gavęs kamuolį nugara į krepšį jis sukasi greitai ir turi neblogą užsibaigimą iš artimos distancijos.
Kita išskirtinė šio vidurio puolėjo savybė yra greitis. B.Marinas „2 prieš 2“ situacijose puikiai leidžiasi krepšio link, taip pat greitai bėga į puolimą.
Faktas, kad metimas, ar situacijų skaitymas nėra stipriausia šio aukštaūgio pusė, tačiau jo pliusų yra pakankamai, kad galėtų žaisti ir aukštesniame lygyje nei Slovakijos pirmenybės.
Aundre Hyattas – 201 cm, 24 metai, Mecheleno „Kangoeroes“
Dar vienas sąrašo žaidėjas, kuris rungtyniauja Belgijos–Nyderlandų pirmenybėse, o NCAA jis žaidė Rutgerso „Scarlet Knights“ komandoje.
Puolėjas yra vertinamas už savo puikų gebėjimą žaisti veidu į krepšį ir gerai valdomą kūną. Jo ištiestų rankų ilgis siekia 224 cm, o kamuolį jis valdo išties kokybiškai.
A.Hyattas yra gana plastiškas, tačiau kiek privengia kontakto ir gerokai dažniau renkasi vidutinius bei tolimus metimus nei žaidžia iki galo. Pataikyti šis puolėjas tikrai geba ir tritaškius meta net 45 procentų tikslumu nors universitete tokių gerų rodiklių ir neturėjo.
A.Hyattas yra vienas ryškiausių lygos žaidėjų ir pelno 17,2 taško, atkovoja po 6 kamuolius bei renka po 17 naudingumo balų.
Jo atstovaujamas „Kangoeroes“ žengia antroje lygos vietoje, o jis kartu su Trentonu Gibsonu yra du pagrindiniai komandos lyderiai.
Christyon Eugene’as – 190 cm, 24 metai, Bukarešto „Rapid“
Rumunijos lygoje galima rasti taip pat vieną kitą įdomų legionierių ir šįmet dėmesį tikrai atkreipia iš Trojos universiteto „Trojans“ atvykęs gynėjas Ch.Eugene’as.
Bent jau šiame lygyje gynėjas pasirodė kaip itin universalus žaidėjas, kuris gali taškus gali rinkti gana įvairiais būdais.
Nors turi neblogą metimą po driblingo iš trijų taškų zonos (37 proc.), tačiau vis tik gerokai dažniau Ch.Eugene’as varžovų gynybą drasko savo aštriu žaidimu.
Pagrindinis šio amerikiečio pliusas yra gebėjimas žaisti į abi puses. Puikus greitis, staigus metimas jį verčia pagrindiniu komandos žaidėju su kamuoliu.
Rumunijoje gynėjas renka 17,8 taško, 3,8 atkovoto kamuolio, 4,4 rezultatyvaus perdavimo ir 18,5 naudingumo balo.
Didžiausi žaidėjo trūkumai yra didelis klaidų skaičius ir šiek tiek per silpnas kūnas.
Gavęs didesnį spaudimą Ch.Eugene’as dažnai sutrinka ir priima prastus sprendimus, o fizinės jėgos stoka sunkina užsibaigimą arčiau krepšio.
Vis tik amerikietis atrodo kaip itin nemenko potencialo žaidėjas, kurio gebėjimas rinkti taškus skirtingais būdais gali sudominti ne vieną komandą.
Patrickas Cartieris – 202 cm, 25 metai, Leideno „Leiden“
Grįžtame į Belgijos–Nyderlandų lygą, kur randame tai, ko ieško gana nemažai ekipų – aikštę plečiantį puolėją.
Jau atstovaudamas Kolorado „State Rams“ komandai šis puolėjas pasižymėjo geru metimu iš trijų taškų zonos, o Europoje šią savo savybę amerikietis dar labiau patvirtino.
Išmesdamas po daugiau nei 3 tolimus metimus per rungtynes puolėjas fiksuoja 44 procentų pataikymą ir yra vienas iš komandos puolimo lyderių.
Aukštaūgis vidutiniškai pelno 13,1 taško, atkovoja 5,4 kamuolio ir renka 15,4 naudingumo balo.
Vis tik, kaip ir būdinga tokio profilio žaidėjams, P.Cartieris neturi tvirto kūno ir yra gana minkštas arčiau krepšio.
Iš teigiamos pusės galima išskirti tai, kad puolėjas pasižymi neblogu žaidimu veidu į krepšį bei greitu pirmuoju žingsniu. Tai jį puolime verčia dar pavojingesniu žaidėju, kadangi „closeoutus“ jis atakuoti gali.
Ne vienam vidutiniam tokio profilio žaidėjui jau pavyko padaryti gana įspūdingas karjeras ir praverti net elitinio lygio klubų duris, tad galimybių atkreipti rimtesnių komandų dėmesį šis puolėjas tikrai turi.
Cobe’as Williamsas – 179 cm, 24 metai, Dobravos MKS
Didžioji dalis karjeros NCAA šio gynėjo prabėgo Luizianos „Tech Bulldogs“ komandoje, tačiau prieš paskutinius metus jis persikėlė į Tulsos „Golden Hurrigane“.
Komandą C.Williamsas keitė ir savo pirmojo profesionalo karjeros sezono metu. Šarlerua „Spirou“ užsirekomendavęs įžaidėjas persikėlė į Dombrovos MKS klubą.
Lenkijoje šis neaukštas gynėjas renka 14,9 taško, atkovoja 2,8 kamuolio, atlieka 4,3 rezultatyvaus perdavimo ir renka 12,3 naudingumo balų.
Natūralu, kad T.J.Shortso fenomenas padės atkreipti dėmesį į būtent tokio profilio žaidėjus. C.Williamsas neturi itin gero metimo iš toli, tačiau turi uraganinį greitį ir gerą aikštės matymą.
B.Williamsas pasižymi puikiu kamuolio varymu abiem rankomis, o ilgos rankos jam leidžia bent iš dalies kompensuoti ūgio stoką gynyboje.
Nepaisant to, kad visų pirma ieško progos atakuoti krepšį, tačiau „2 prieš 2“ situacijose šis gynėjas gana efektyviai suranda ir komandos aukštaūgius.
Faktas, kad tai yra siaučiantis aikštėje žaidėjas, kuris nori kamuolio rankose, nori būti lyderiu. Šiame lygyje, kuriame žaidžia šiuo metu, talento ir įgūdžių tam pakanka į valias.
Norėdami komentuoti prisijunkite.