„Broliai šaunuoliai“: kurie broliai uždirbo įspūdingiausias pinigų sumas NBA istorijoje?
(14)Ko gero jau esame įpratę matyti, kad krepšinio kamuolį į rankas neretai paima tėvų pavyzdžiu pasekusios atžalos ar į vyresnius brolius besilygiuojantys vaikai. Portalas Krepsinis.net tęsia straipsnių ciklą „Broliai šaunuoliai“, kuriame pristatome jums žymiausius Lietuvos ir viso pasaulio brolius krepšinyje.
Ar atletiškumas ir kitos krepšiniui reikalingos savybės yra nulemtos genų? Į šį klausimą mokslinis atsakymas kol kas nėra rastas, tačiau tokią prielaidą galima daryti žvelgiant į sėkmingas brolių krepšininkų karjeras.
Iki šių dienų Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) rungtyniavo daugiau nei 60 porų brolių. Nemažai jų yra palikę ryškų pėdsaką pajėgiausios pasaulio lygos istorijoje. Pripažinkime, visada įdomu stebėti aikštelėje susitinkančius brolius, kurie stovi priešingose barikadų pusėse. O taip būna dažniausiai. Kartais natūraliai lyginame, kuris yra geresnis, o kuris lieka už brolio nugaros.
Šįkart nusprendėme paskaičiuoti, kurie broliai NBA istorijoje yra pasipildę kišenes solidžiausiomis pinigų sumomis. Šiuo metu vykstančio sezono užmokestis nebus skaičiuojamas.
Curry
10. Sethas ir Stephenas Curry (24,5 mln. JAV dolerių)
Broliai Curry neabejotinai pasuko krepšinio keliu, sekdami tėvo pėdomis, mat Dellas Curry NBA rungtyniavo 1986–2002 metais.
Sethas NBA pirmenybėse rungtyniavo trumpai, tad didžiausias šios sumos indėlis – šeštą sezoną Oklendo „Golden State Warriors“ marškinėlius vilkinčio Stepheno. Jo uždirbtų pinigų (22,5 mln. JAV dolerių) pakako tam, kad Curry įeitų į brangiausių visų laikų NBA brolių dešimtuką.
Stephenas savo kaip įžaidėjo vertę ėmė įrodinėti nuo pat karjeros NBA pradžios: mačus pradėdavo startiniame penketuke, pateko į „Visų žvaigždžių“ savaitgalio naujokų komandą, o 2011 metais laimėjo „Įgūdžių“ konkursą ir buvo apdovanotas garbingiausio žaidėjo prizu. Maža to, Stephenas 2012–2013 metais pasiekė NBA rekordą, mat iš viso per reguliarųjį sezoną pataikė 272 tritaškius.
Sethas karjerą NBA, kaip ir brolis, turėjo pradėti „Golden State Warriors“ klube, tačiau buvo atleistas ir persikėlė į Plėtojimosi lygą. Čia jis pasirodė solidžiai (21,3 tšk., 7,8 rez. perd.), tad gavo progą Memfio „Grizzlies“ komandoje, tiesa, čia neužsibuvo, o po Naujųjų metų pasirašė sutartį su Klivlendo „Cavaliers“ ekipa. Deja, ir čia jis praleido vos 10 dienų.
Rushai
9. Kareemas ir Brandonas Rushai (26,2 mln. JAV dolerių)
Kol Brandonas atstovauja „Golden State Warriors“ ekipai, Kareemas jau kelerius metus rungtyniauja Plėtojimosi lygoje. Pastarajam NBA pirmenybes teko palikti dėl užklupusių traumų ir poros ne itin sėkmingų sezonų. 2002 metais Kareemas karjerą stipriausioje pasaulio lygoje pradėjo vilkėdamas Los Andželo „Lakers“ aprangą. Vėliau gynėjas persikėlė į Šarlotės „Bobcats“ komandą, kurioje jo statistiniai vidurkiai gerokai išaugo, bet, deja, rimta kelio traumą viską apvertė aukštyn kojomis.
Tuo tarpu Brandonas, taip pat pradėjęs savo kelią NBA gana sėkmingai, 2012 metais susidūrė su brolio likimu – patyrė kelio traumą, kuri privertė jį baigti sezoną vos pasidėjusį. Vis dėlto po metų jis vėl žengė ant pajėgiausios planetos lygos parketo, tačiau į prieštrauminį lygį jam grįžti sekasi sunkokai.
Lopezai
8. Robinas ir Brookas Lopezai (63 mln. JAV dolerių)
Nors jų išvaizda beveik identiška, žaidimas – ne. Abu jie pašaukti 2008 metų NBA naujokų biržoje, bet aukštesnis šaukimas (10-tas) atiteko Brookui. Galima teigti, kad pastarasis kiek labiau pasižymi geru puolimu, kai tuo tarpu Robinas – gynyba. Vis dėlto nuneigti būtų sunku, jog Brooko žvaigždė stipriausioje planetos lygoje šviečia ryškiau nei Robino, net nepaisant traumos, kuri privertė jį baigti praėjusį sezoną sužaidus vos 17 mačų.
Wilkinsai
7. Dominique‘as ir Geraldas Wilkinsai (63,8 mln. JAV dolerių)
Ar yra neprisimenančių devynis kartus „Visų žvaigždžių“ rungtynėse žaidusio, dusyk dėjimų konkursą laimėjusio, 1986 metais daugiausiai taškų lygoje pelniusio ir į Šlovės muziejų įtraukto Dominique‘o? Tikriausiai tokių nėra daug.
Užtat prisimenančių, kad jis turėjo trejais metais jaunesnį brolį Geraldą, kuris taip pat rungtyniavo NBA, veikiausiai būtų kiek mažiau. Geraldui nepavyko pasiekti tokių aukštumų, kaip jo broliui, o stipriausioje pasaulio lygoje jis praleido 13 sezonų. Palyginimui: Geraldo statistikos vidurkiai siekė 13 taškų, kai tuo tarpu Dominique‘o – 25 taškus.
Collinsai
6. Jarronas ir Jasonas Collinsai (68,8 mln. JAV dolerių)
Jasono Collinso vardas NBA istorijoje bus įrašytas ne tiek dėl sportinių pasiekimų, kiek dėl jo atvirumo ir viešo prisipažinimo dėl homoseksualumo. NBA pirmenybėse Jasonas rungtyniavo 13 metų, bet tai darė blankiai. Jarronas taip pat nežibėjo ir pasižymėjo kuklia statistika, o ir be profesionalaus krepšinio pastarasis gyvena jau trejus metus. Žvelgiant į brolių statistiką pamatytume tokius skaičius: Jasono – 3,6 tšk. ir 3,7 atk. kam., Jarrono – 3,9 tšk. bei 2,9 atk. kam.
Price'ai
5. Markas ir Brentas Price‘ai (77,3 mln. JAV dolerių)
Abu jie NBA rungtyniavo ilgai, bet Markas sugebėjo palikti daug ryškesnį pėdsaką. Dabartinis Šarlotės „Hornets“ trenerio asistentas pasižymėjo taiklia ranka ir buvo laikomas vienu geriausių metikų lygoje. Savo karjerą Markas baigė įspūdingais baudų metimų statistiniais rodikliais – 90,4 proc. Dvitaškius įžaidėjas mesdavo 54 proc. taiklumu, o tritaškius – 40 proc. 1998–1999 metais Markas įėjo į istoriją kaip antras NBA krepšininkas (po Larry Birdo), kuris prisijungė prie „50–40–90“ klubo (skaičiai – pagal atitinkamų metimų taiklumo procentus). Markas taip pat 4 kartus dalyvavo „Visų žvaigždžių“ savaitgalyje ir dukart triumfavo geriausio snaiperio konkurse.
Barry
4. Jonas, Drew ir Brentas Barry (105,3 mln. JAV dolerių)
Šiuos tris tėvo pėdomis pasekusius brolius galima suskirstyti į kategorijas: geras, geresnis, geriausias. Į pirmąją būtų galima priskirti jauniausiąjį Drew, kuris NBA rungtyniavo vos tris sezonus ir ryškiau pasižymėti nesugebėjo. Vyriausiasis Jonas galėtų būti įvardintas kaip „geresnis“. Jis stipriausioje planetos lygoje praleido keturiolika metų ir buvo etapų, kai blykstelėdavo ryškiau. Pavyzdžiui, 2002 metų atkrintamųjų varžybų lemiamame mače su Toronto „Raptors“ klubu, Detroito „Pistons“ atstovavęs Jonas per 3 minutes spėjo pelnyti net 12 taškų.
„Geriausiojo” titulas brolių Barry tarpe atitektų Brentui. Jis NBA praleido taip pat 14 metų, o per šį laiką pasižymėjo kaip puikus rezultatyvių perdavimų skirstytojas bei tritaškių metikas. Barry yra tryliktas tarp daugiausiai tritaškių įmetusių žaidėjų NBA istorijoje. Trofėjų lentynoje buvęs krepšininkas turi du NBA čempiono žiedus, o 1996 metais įėjo į istoriją kaip pirmasis baltaodis, laimėjęs „Visų žvaigždžių“ dienos dėjimų konkursą.
Van Arsdale'ai
3. Tomas ir Dickas Van Arsdale‘ai (112,6 mln. JAV dolerių)
Abu jie buvo pašaukti 1965 metų naujokų biržoje antrajame rate: Dickas – Niujorko „Knicks“ ekipos, o Tomas – Detroito „Pistons“ klubo. Savo komandoje broliai įsitvirtino puikiai ir jau pirmame sezone buvo išrinkti į „Visų žvaigždžių“ savaitgalio naujokų komandą. Arsdale‘ų karjera truko dvylika metų ir buvo išties spalvinga.
Dickas iš viso dalyvavo trejose „Visų žvaigždžių“ rungtynėse ir buvo vienas geriausių lygos baudų metikų. Kalbant apie dvynį Tomą, galima pasakyti absoliučiai tą patį. Beje, pastarasis taip pat iki šiol yra daugiausiai reguliariojo sezono rungtynių sužaidęs ir daugiausiai taškų reguliariajame sezone pelnę NBA krepšininkas.
Paskutinė dvynių karjeros stotelė 1977 metais buvo ta pati – Fynikso „Suns“ komanda.
Grantai
2. Harvey ir Horace‘as Grantai (142,9 mln. JAV dolerių)
Horace‘as yra žymiai labiau pasižymėjęs už savo dvynį. Nuo savo atvykimo į Čikagos „Bulls“ komandą, jis tapo vienu pagrindinių žaidėjų, vedančių ekipą į priekį. Kartu su Michaelu Jordanu ir Scottie Pippenu jis sudarė galingą trio ir tris kartus laimėjo NBA pirmenybes. Dar kartą Horace‘as iškovojo čempiono žiedą 2001 metais, vilkėdamas „Lakers“ aprangą.
Harvey taip pat galima vadinti ilgamečiu NBA žaidėju, mat čia jis praleido 11 sezonų. 1991 metais Harvey pretendavo į labiausiai patobulėjusio krepšininko titulą, tačiau tąkart apdovanojimas atiteko Scottui Skilesui.
Broliai Gasoliai
1. Pau ir Marcas Gasoliai (232 mln. JAV dolerių)
Kai Gasoliai kartu rungtyniauja Ispanijos nacionalinėje komandoje, rinktinė dažniausiai pasiekia aukštų rezultatų: dukart laimėtos Europos pirmenybės, kartą – pasaulio, iškovoti du olimpiniai sidabro medaliai.
NBA čempionate ispanai rungtyniauja skirtingose komandose, o 2008-aisiais tapo pirmaisiais broliais, apsikeitusiais ekipomis. Marcas jau septintą sezoną atstovauja Memfio „Grizzlies“ klubui, o 2013 metais tapo geriausiai besiginančiu lygos žaidėju.
Pau šią vasarą persikėlė į Čikagą po šešerių „Lakers“ ekipoje praleistų metų. Pastaruoju metu sklido kalbos, kad Gasoliai pagaliau gali rungtyniauti viename klube, bet kol kas tai nenutiko. Vis tik, ko gero, nėra daug abejonių, kad brolių iš Ispanijos tandemas būtų išties galingas.
Norėdami komentuoti prisijunkite.