„CBet“ startuoja Čempionų lygos atrankoje – sunkūs varžovai, įprastos bėdos ir nesėkmės draudimas
(60)Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“) dviem pergalėmis startavę Jonavos „CBet“ stoja į kol kas svarbiausius sezono mūšius – FIBA Čempionų lygos atranką.
Virginijaus Šeškaus auklėtiniai antradienį pradės kovas dėl vieno iš trijų kelialapių į pajėgų tarptautinį turnyrą bei bandys atsitiesti po pernykštės nesėkmės, kai krito jau pirmajame FIBA Europos taurės atrankos etape.
Dar sekmadienį Antaliją pasiekę jonaviškiai ruošiasi dvikovai prieš Strasbūro SIG, o Krepsinis.net apžvelgia lietuvių šansus nustebinti.
Pajėgūs varžovai
„CBet“ teks iškart įrodinėti, kad pernykštis pralaimėjimas prie Krajovos SCMU buvo atsitiktinumas, nes šiemet burtai buvo negailestingi – jau pirmajame etape laukia Europoje gerai pažįstamas Strasbūro SIG klubas.
Jonavos klubas tarpsezoniu išsaugojo tik Edviną Šeškų, Luką Kreišmontą bei keletą jaunuolių, tačiau guodžia tai, kad gausius pokyčius išgyveno ir prancūzai. Klubą paliko daugelis lyderių, ryškiausi išlikę vardai – po 9 taškus Čempionų lygoje rinkę Leopoldas Cavaliere’as ir Paulis Lacombe’as. Maža to, komandos vairą tik gegužę perėmė Massimo Cancellieri, pakeitęs kitą italą Luca Banchi.
Klausimų kelia ir SIG tarpsezonio pasirinkimai, kuriuose lyderio vaidmenys numatyti naujiems legionieriams. Vadelės atiteko Europoje niekada nežaidusiam Chaundee Brownui bei kuklių fizinių duomenų gynėjams – 183 cm ūgio Quintonui Hookeriui bei 190 cm ūgio Philui Boothui. Centimetrais nelyja ir priekinėje linijoje, kurioje aukščiausiu žmogumi yra 206 cm ūgio Danielis Akinas. Geru skautingu abejoti verčia ir praėjusį sezoną itin nuvylusio Hugo Invernizzi prisijungimas – prancūzas SIG marškinėlių nevilkėjo nuo 2013-ųjų.
Invernizzi
SIG jau suklupo Prancūzijos pirmenybėse, antrajame ture nusileisdami Limožo CSP. Net ir su visais nesklandumais, jie išlieka ryškūs favoritai prieš jonaviškius, kuriuos lenkia tiek biudžetu, tiek sudėties gyliu, tiek individualiu meistriškumu bei daugeliu kitų aspektų.
Net ir įveikus prancūzų barjerą, vėliau nebūtų lengviau – antrajame etape lauktų Karhu „Kauhajoki“ bei Ness Zionos „Ironi“ poros nugalėtojai, kuriais veikiausiai taps izraeliečiai, surinkę gausios patirties Europoje prikaupusį amerikiečių branduolį.
Ryškiu šios atrankos grupės favoritu galima laikyti Santjago de Kompostelos „Obradoiro CAB“ klubą su Mareku Blaževičiumi. Ispanijos pirmenybėse klubas startavo triuškinančia pergale, o ir „ant popieriaus“ atrodo solidžiai – V.Šeškaus neraminti turėtų vien 219 cm ūgio Artiomas Pustovijus bei 213 cm ūgio Rubenas Guerrero, jau nekalbant apie talentą perimetre.
Gerą formą demonstruoti turėtų neseniai Pasaulio taurėje žaidę Jordanas Howardas (Puerto Rikas) ir Rigoberto Mendoza (Dominikos Respublika), gerą talento ir patirties mišinį atneša Tresas Tinkle'as, Ericas Washingtonas bei ilgametis Kanados rinktinės narys Thomasas Scrubbas.
Vidinės peripetijos
Net ir neatsižvelgiant į varžovų problemas, Jonavos klubas vėl kovoja su įprastais nesklandumais – tarpsezoniu strigusi komplektacija finišavo ties devyniomis pavardėmis. Tarp dvylikos turnyrui registruotų „CBet“ žaidėjų yra ir jokio vaidmens komandoje neturintys jaunuoliai Robertas Syčius, Nedas Rauluševičius bei Dominykas Černius.
Tarp devynių rotacijos žaidėjų patenka LKL įsitvirtinti bandantys Klaipėdos „Neptūno“ sistemos produktai Lukas Kreišmontas ir Nojus Mineikis, pastarajame mače susižeidęs Edvinas Šeškus bei tarpusavio ryšio dar tik ieškantis legionierių penketas.
Kreišmontas
Trumpi turnyrai paprastai yra palankūs siauras rotacijas turintiems klubams, tačiau šį kartą atrankoje dėl trijų kelialapių kovoja net 25 komandos. Turkijoje jonaviškiams reikės per penkias dienas iškovoti tris pergales, o tai gali gerokai išsemti fizinių jėgų baterijas.
Pozityviai nuteikia tai, kad LKL pavyko startuoti dviem pergalėmis, kuriose jau buvo jaučiamas V.Šeškaus braižas. Komanda dažnai ir taikliai atakavo iš toli (39,6 procentų tikslumas), savo žaidimą orientavo į puolimą bei pasiekė 88 taškų ir 105,5 naudingumo balų vidurkius. Džiugina ir tai, kad siaura rotacija nebuvo priklausoma nuo starto penketo, kuris rinko mažiau nei pusę (41,5) komandos taškų.
V.Šeškaus treniruojamos komandos Lietuvoje dažniausiai pranoksta lūkesčius, blykstelėjimų jis turėjo ir tarptautinėje arenoje. 2011–2013 metais Europos taurėje jis debiutavo su kuklia Prienų ekipa bei sugebėjo palaužti gerokai labiau žinomas Nimburko ERA ar Jeruzalės „Hapoel“ komandas. Į antrąjį etapą tai nė karto neišvedė, bet priekaištų dėl nuveikto darbo treneriui niekas neturėjo.
Stratego etapas Vilniaus „Ryte“ dažnai prisimenamas su pašaipa, pamirštant solidų žygį Europoje. Pirmajame etape V.Šeškaus treniruojami vilniečiai per 10 mačų iškovojo 8 pergales, antrąjį etapą įveikė paskutiniame ture 111:83 sutriuškindami Ostendės „Telenet“. Vidinės klubo problemos lėmė jo atleidimą iškart po skambios pergalės, o atkrintamosiose „Rytas“ krito jau perimtas Marcelo Nicolos.
Apdrausta nesėkmė
Net ir nepavykus įveikti atrankos, „CBet“ jau patvirtino dėl savo dalyvavimo FIBA Europos taurėje. Klubui tai bet kuriuo atveju reikštų augimą, nes dar pernai į šį turnyrą reikėjo brautis per atranką.
Žemesnio lygio turnyras nėra toks patrauklus finansiškai – nuplaukia tiek gausios Čempionų lygos premijos, tiek Jonavos arenoje apsilankyti galintys skambūs vardai. Vis dėlto FIBA Europos taurė turi savo pranašumų – ji atrodo labiau atitinkanti komandos lygį, tad ir nužygiuoti joje būtų galima toliau, neapsiribojant grupių etapu. Papildomos rungtynės kiekvieną savaitę atneštų žaidėjams reikalingos patirties.
Vien dalyvavimas tarptautiniame fronte jau yra sveikintinas, nes žaisti tektų bet kuriuo atveju – šio nepasirinkusios ekipos dalyvaus Karaliaus Mindaugo taurės („Citadele KMT“) atrankoje, kur teks grumtis su LKL autsaideriais ir NKL lyderiais.
„CBet“ rungtynės prieš SIG Antalijoje startuos antradienį, 14.00 val.
Norėdami komentuoti prisijunkite.