D.Motiejūno sezonas: žaidimo Kinijoje analizė ir galimybės dabar pasukti į Europą arba net NBA
apklausa (38)Kai nuo sezono pavargę krepšininkai dar tik gali pasvajoti apie atostogas, Šandongo „Golden Stars“ aukštaūgis Donatas Motiejūnas jau gali planuoti savo laiką taip, kaip to nori.
Aštuntąją vietą reguliariajame Kinijos lygos sezone užėmusi komanda aštuntfinalyje krito serijoje 0:2 ir nepasinaudojo namų aikštės pranašumu.
„Golden Stars“ klubui sezonas buvo permainingas: dar pasiruošimo metu buvo atleistas vyr. treneris Aleksandras Kesaras ir vietoje jo paskirtas vietinis specialistas – Wu Qinglongas. Serbas turėjo žaidėjų pasitikėjimą ir jį yra viešai gyręs D.Motiejūnas, bet klubo vadovai priėmė sprendimą, kuris nebuvo susijęs su krepšiniu.
Paskutinę likusią legionieriaus vietą ekipoje užėmė puikiai pažįstamas Andrew Goudelockas, kuris patyrė sunkią traumą ir vietoje jo atvyko Ty Lawsonas, kuris spėjo sužaisti komandoje 24-erias rungtynes. Traumuotas buvo ir D.Motiejūnas, kuris praleido vienuolika susitikimų.
Pažvelkime iš arčiau į mūsiškio pasirodymą. Iš karto į akis krenta vos 52,8 proc. (153/290) baudų pataikymas. Buvo susitikimų, kai lietuvis pramesdavo po 7–8 baudas ir taip galėjo tapti lengvu taikiniu varžovams, kurie galėjo tiesiog kirsti oponentui per rankas. Vis dėlto toks D-Mo baudų pataikymas – nėra didelė naujovė. Štai praėjusiame sezone jis taip pat nuo šio žymos nežibėjo – 57,1 proc. pataikymas.
Blogiau nei šiame sezone lietuvis metė 2011–2012 m. sezone Eurolygoje su Gdynės ekipos marškinėliais (45,5 proc.) bei 2009–2010 m. sezone Europos taurėje, kai gynė Trevizo klubo garbę – 44,4 proc. Tiesa, verta pažymėti, kad Eurolygoje buvo sužaista 10 mačų, o Europos taurėje – 12, kai šiame sezone buvo 37-erios, o praėjusiame – 48-erios rungtynės.
D.Motiejūnas žaidė rezultatyviausiai per savo karjerą – jo vidurkis siekė 27,3 taško per mačą ir tai yra 3,7 taško daugiau nei praėjusiame. Tiesa, tokie skaičiai Kinijoje nėra kažkas stebuklingo – 10-as pagal pelnomus taškus likęs Jamaalas Franklinas pelnydavo 32,3 taško per susitikimą.
Patekti tarp geriausių lietuviui pavyko atkovotų kamuolių kategorijoje – 14 per mačą sugriebdavęs aukštaūgis užėmė trečiąją vietą, į priekį praleidęs tik Jasoną Thompsoną (14,8) ir Dakari Johnsoną (14,9). Lyginant su praėjusiu sezonu, D-Mo vidutiniškai sugriebdavo 2 kamuoliais daugiau.
Pažvelkime į tai, kokiu stiliumi rungtyniavo D.Motiejūnas. „Synergy“ duomenimis, 24 proc. visų puolime situacijų buvo žaidžiama nugara į krepšį. Šį elementą jis atlikdavo „gerai“, kas leido bendroje lentelėje užimti 45-ąją vietą tarp visų dalyvių su 0,876 taško per ataką reitingu. Verta pažymėti, kad bendroje lentelėje yra nemažai žaidėjų, kurie sužaidė labai mažai tokių situacijų ir todėl atsidūrė nepelnytai aukštai.
17,5 proc. situacijų buvo greitajame puolime, kas yra Kinijos lygos klasika – bėk ir mesk žaidimas. Čia D.Motiejūnas jautėsi dar geriau – 1,242 taško per ataką su „labai gerai“ įvertinimu. Dar 14 proc. buvo įkirtimai, kurie buvo atliekami taip pat „gerai“ – 1,227 taško reitingas.
13,7 proc. situacijų D.Motiejūnas atliko metimus iš statinės padėties. Tritaškiai būdavo retai matomas reiškinys – išmesdavo vos kiek daugiau nei po 3 per susitikimą. Bendras pataikys iš perimetro yra 32,3 proc. (40/124). Metimus iš tritaškio ar vidutinio nuotolio sekėsi išpildyti „labai gerai“ su 1,047 reitingu.
11 proc. buvo žaidžiamas pikenrolas ir šis skaičius yra mažas, bet lengvai paaiškinamas – su T.Lawsonu lietuvis aikštelėje būdavo mažai laiko, kadangi du kėlinius gali rungtyniauti abu legionieriai, per kitus du – gali žaisti tik vienas iš jų. Vietiniai įžaidėjai nėra aukšto lygio žaidėjai, kurie galėtų tinkamai paduoti kamuolį aukštaūgiui „du prieš du“ situacijose ir belieka tik „laužti“ arčiau krepšio pačiam.
7,4 proc. situacijų buvo iš atkovotų kamuolių puolant ir taip kartotų metimų, ką atliko „puikiai“ su 1,386 reitingu bei 15-a vieta visoje lygoje. Mažai situacijų šiame sezone pasitaikė, kai aukštaūgis atakavo po komandos draugo užtvaros (4,3 proc.) bei rungtyniavo vienas prieš vieną veidu į krepšį verždamasis jo link nuo tritaškio (2,8 proc.).
D.Motiejūnas Kinijoje pasirodė solidžiai ir tikrai sulauks dėmesio ne iš vienos komandos, kuri galės vėl pasiūlyti apie 2,5 ar 3 milijonus JAV dolerių per sezoną. Vis dėlto lietuvis dar šiame sezone turi galimybių pasirodyti ant parketo Europoje arba Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA).
-
Taip, žais Europoje (551 balsas)
-
Taip, rungtyniaus NBA (437 balsai)
-
Ne, daugiau šiame sezone nebežais (2059 balsai)
Praėjusiais metais D.Motiejūnas sezoną baigė balandžio 11-ąją – pustrečios savaitės vėliau nei šiemet. Dar svarbiau, kad tai įvyko prieš pat NBA atkrintamųjų startą, kai komandos dar galėjo registruoti naujokus. Šiemet NBA klubai s naujokus iki atkrintamųjų gali registruoti iki balandžio 12-osios, tad laiko dar tikrai yra.
D-Mo turbūt nebūtų nieko prieš sudalyvauti NBA atkrintamosiose, bet jis norėtų gauti minučių, o ne tik nuvykti paturistauti savaitę ar kelias. Jeigu atsirastų komanda, galinti pasiūlyti laiko ant parketo, lietuvis tikrai šiuo šansu turėtų pasinaudoti, kadangi dar vienos galimybės „užsikabinti“ NBA galima ir nebesulaukti.
Kitas variantas – komandos Europoje, kurios turi didelių ambicijų vietinėse pirmenybėse, kadangi Eurolygoje registruoti naujokų seniai nebegalima. D.Motiejūnas tikrai nėra pigus žaidėjas, tad pakankamai lėšų tokioje sezono stadijoje galėtų turėti nebent Ispanijos arba Rusijos grandai. Italijoje kažką galėtų pasiūlyti Milano „AX Armani“, kuri tarsi turi vietą po Artūro Gudaičio traumos, tačiau sudėtyje yra Kalebas Tarčewskis ir Alenas Omičius ir su šiais dviem „centrais“ „dizaineriai“ turėtų užtikrintai laimėti Italijos lygos kovas.
Ispanijoje Vitorijos „Baskonia“ prarado iki sezono pabaigos Tornike Shengelia, tačiau jų finansinė situacija atrodo abejotina. Madrido „Real“ ir „Barcelona Lassa“ turi išteklių, bet jų sudėtys, ypatingai aukštaūgių gretose, yra net perpildytos, tad D-Mo vargiai atsirastų vieta.
Rusijoje ambicijų pakovoti dėl vietos Eurolygoje turi ne viena komanda – Kazanės „Unics“, Maskvos srities „Chimki“, Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“ ar Sankt Peterburgo „Zenit“. Tiesa, „Unics“ dar gali patekti į pajėgiausią turnyrą per Europos taurę, kur kovoja pusfinalyje. Rimo Kurtinaičio treniruojama „Chimki“ ieškojo vidurio puolėjo, todėl tai yra vienas iš variantų.
D.Motiejūnas šiame sezone dar turi laiko apsivilkti kitos komandos marškinėlius Europoje ar net už Atlanto, bet situaciją rinkoje nėra dėkinga. Taip pat derėtų pridėti ir faktą, kad nėra itin lengva greitai įsilieti į kažkurios Europos ekipos gynybos bei puolimo schemas, o tokioje sezono stadijoje tai reikėtų padaryti labai greitai, kadangi rezultato gali reikėti čia ir dabar.
Taip pat pridėkime faktą, kad anksčiau pasirodymą Kinijoje baigę amerikiečiai nepasuko į jokias rimtesnes komandas, o dauguma jų pasirinko poilsį ir tik keli pasuko į G lygą. Lietuvio Plėtojimosi pirmenybėse turbūt nepamatysime, bet būtų velniškai įdomu, ką D-Mo galėtų parodyti Europoje ar net NBA klube.
Norėdami komentuoti prisijunkite.