Du prancūziški kandidatai į titulą: biudžetai, žaidėjų algos ir perspektyvos Eurolygoje
(34)Europos taurės turnyre liko dvi komandos, kurios išsiaiškins, kas taps čempione pirmą kartą klubo istorijoje bei pateks į Eurolygą.
Finale iki dviejų pergalių kausis Prancūzijos komandos – Paryžiaus „Paris“ ir Breso Burgo JL. Jos vietinėje lygoje atitinkamai yra antroje ir ketvirtoje pozicijose, o ekipas skiria vos vienas laimėjimas.
„Paris“ laikomas favoritu laimėti Europos taurę, bet tarpusavio susitikimą šiame sezone Prancūzijoje 81:83 jie pralaimėjo svečiuose. Krepsinis.net kviečia pažvelgti į abi komandas iš arčiau.
JL šiame sezone deklaravo 7,35 mln. eurų biudžetą, kuris nuo praėjusio sezono pakilo 15 proc. Atlyginimams komanda skiria 2,18 mln. eurų, kas yra 17 proc. daugiau nei pernai.
Čia iškart atsiranda svarbus aspektas – JL vargu, ar gali stipriai kilstelėti savo biudžetą. Vis dėlto komanda yra įsikūrusi vos 40 tūkst. gyventojų turinčiame mieste. Taip pat didelis klausimas yra dėl arenos – „Ekinox“ talpina vos 3,548 sirgalių. Akivaizdu, kad Eurolygai tai yra pernelyg maža arena, bet tokiais atvejais galėtų būti pritaikyta išimtis ir leista rungtyniauti.
Įmanomas variantas, apie kurį rašė prancūzų žiniasklaida, yra rungtyniavimas Vilerbane, kuris yra nutolęs 80 kilometrų nuo Breso Burgo. ASVEL pasistatė naują areną, tad senoji „Astroballe“ galėtų būti JL namais Eurolygos mačams.
JL garbę dabar gina Zaccharie Risacheras, kuriam prognozuojamas aukštas šaukimas Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) naujokų biržoje, tad kitame sezone jo Breso Burgo klube nebebus. Turint omenyje, kad JL per mėnesį jam moka po 7,5 tūkst. eurų, o Europos taurėje jis renka po 11,8 taško, praradimas yra tikrai didelis.
Z.Risacheras pagal uždarbį per mėnesį yra vos 10-as savo komandoje, rašoma „BasketEurope.com“ ataskaitoje. Daugiausiai, po 15 tūkst. eurų per mėnesį, uždirba Axelis Julienas, Isaiah Mike‘as ir Jeremy Morganas. Baltarusis Maksimas Salašas gauna 13,6 tūkst., Bodianas Massa – 12,7 tūkst., JeQuanas Lewisas – 11,8 tūkst., Bryce‘as Brownas – 11 tūkst., Maxime‘as Courby – 10 tūkst., Hugo Benitezas – 9,2 tūkst. eurų per mėnesį.
Treneris Fredericas Fauthoux uždirba 11,7 tūkst. eurų. Dėl jo ateities Brese jau sklando įvairūs pranešimai – kalbama, kad jis perims ASVEL vairą.
Shortsas
Paryžiaus komanda gali pasigirti didesniu biudžetu už JL – disponuoja 9,25 mln. eurų, o atlyginimams skiria 2,85 mln. eurų, kas yra atitinkamai 43 ir 36 proc. daugiau nei praėjusiame sezone, skelbia „BasketEurope.com“.
Skirtingai nei JL, „Paris“ klubas žaidžia „Adidas“ arenoje, kuri krepšinio mačuose talpina 8 tūkst. žiūrovų, tad Eurolygos minimalius reikalavimus atitinka.
„Paris“ šiame sezone galima vadinti „mažąja Bona“, kadangi iš FIBA Čempionų lyga laimėjusios ekipos persikėlė vyr. treneris ir net šeši žaidėjai. Būtų unikalus atvejis, kai dvejus metus iš eilės skirtingas lygas laimi tos pačios ekipos pagrindu suburta komanda.
Paryžiaus klubas T.J.Shortsui moka po 34 tūkst. eurų per mėnesį ir kitas žaidėjas uždirba daugiau nei 2 kartus mažiau – Tysono Wardo alga siekia 15 tūkst., Nadiro Hifi – 14,6 tūkst., Justino Simono – 14 tūkst., Leono Kratzerio ir Sebastiano Herreros – 13,5 tūkst., Mikaelio Jantuneno, Collinso Malcolmo ir Michaelio Kessenso – po 12 tūkst., Banja Sy – 10 tūkst., Gauthier Deniso – 8,3 tūkst., Mehdy Ngouama – 7,5 tūkst. eurų per mėnesį.
Tuo tarpu vyr. treneris iš Suomijos Tuomasas Iisalo uždirba 20 tūkst. eurų per mėnesį. Prancūzijos žiniasklaida skelbė, kad klubas jeigu ir pateks į Eurolygą, biudžeto ženkliai neketina didinti. „Paris“ priklauso amerikiečiams savininkams, kurie labai protingai valdo komandą ir pinigais nesišvaisto.
Įdomu tai, kad pats „Paris“ klubas vasarą nekomunikavo, kokios trukmės sutartis sudarė su atvykusiais žaidėjais, tačiau vietos žiniasklaida teigė, jog dauguma jų turi susitarimus kitiems metams, jeigu ekipa pravers Eurolygos duris. N.Hifi pernai pasirašė trejų metų sutartį ir turėtų irgi likti klube.
Galima padaryti išvadą, kad daugiau potencialo Eurolygoje sėkmingai žaisti turi Paryžiaus klubas. Netradicinis ir kitoks žaidimo stilius, kur dažnai visi penki žaidėjai būna ties perimetru, labai greitas perėjimas į puolimą ir T.J.Shortso faktorius paverčia „Paris“ įdomia ekipa. JL filosofija yra komandinis žaidimas be išreikšto lyderio, dažni keitimai, aukštas žaidimo tempas. Tiesa, viskas gali pasikeisti, jeigu dabartinis strategas išvyks ir teks ieškoti naujo specialisto.
Finalo serija startuoja balandžio 9-ąją Paryžiuje. Antrasis mačas bus žaidžiamas balandžio 12-ąją.
Norėdami komentuoti prisijunkite.