Du skirtingi vardai ir dvi skirtingos pavardės: „Fenerbahče“ turi žaidėją, kuris gali vienas pats išspręsti rungtynių baigtį
(41)Penktadienį Kauno „Žalgirio“ komanda trečiajame Eurolygos ture namuose priims Stambulo „Fenerbahče“ krepšininkus.
Praėjusiame sezone ekipos pasidalino po pergalę išvykoje, o Belgrade pusfinalyje triumfavo Željko Obradovičiaus treniruojama komanda. Tuomet itin svarbų vaidmenį suvaidino Bobby Dixonas arba Ali Muhammedas.
Čikagoje gimęs 35-erių amerikietis turi du vardus ir dvi pavardes. Viskas dėl to, kad prieš trejus metus gavo turkišką pasą. Tuomet jis galėjo rinktis bet kokį vardą ir pavardę, o pasirinko būtent Ali Muhammedą, kadangi jo mėgstamiausias sportininkas buvo legendinis boksininkas Muhammedas Ali.
Kai tik 178 cm ūgio gynėjas gavo turkišką pasą, ne kartą atsidūrė kuriozinėse situacijose, kai rungtynių protokole būdavo arba A.Muhammedu, arba B.Dixonu. Abiem atvejais vis dar iki šiol atsiranda nežinančių, jog tai yra vienas ir tas pats žmogus.
B.Dixono kelias į pripažinimą užtruko. 2009–2010 metų sezone jis debiutavo Eurolygoje su Vilerbano ASVEL apranga, bet ten rinko po beveik 10 taškų ir vėliau ilgą laiką nesudomino jokios šio turnyro komandos.
Tramplinu į solidų uždarbį B.Dixonui tapo sutartis su Izmiro „Pinar Karšiyaka“ komanda. 2015 metais Turkijos mastais kukli komanda triumfavo vietos pirmenybėse, o B.Dixonas tapo finalo serijos naudingiausiu žaidėju. Europos taurėje B.Dixonas fiksavo 17 taškų vidurkį ir vasarą sulaukė daugybės pasiūlymų.
Kaip sakė B.Dixonas, jis nieko nelaukdamas sutiko keltis į „Fenerbahče“, kadangi tikėjo šio projekto sėkme su Ž.Obradovičiumi priešakyje. Ir įžaidėjas neklydo – laimėjo dar dukart Turkijos lygos kovas ir 2017 m. triumfavo Eurolygoje.
Kasmet veterano praleidžiamas laikas ant parketo ir vaidmuo „Fenerbahče“ gretose mažėja, tačiau jis vis dar išlieka itin pavojingu žaidėju, galinčiu tapti „X faktoriumi“ bet kuriose rungtynėse. Praėjusiame sezone tai savo kailiu patyrė „Žalgiris“.
Eurolygos pusfinalyje būtent B.Dixonas tapo tuo „game changeriu“. Lietuvių kalboje tokio tikslaus atitikmens nėra, tad labai puikiai tinka angliška frazė, kuri tiksliai apibūdina tai, ką padarė vos 11 min. ir 48 sek. žaidęs gynėjas: pelnė 19 taškų (5/5 dvitaškiai, 3/6 tritaškiai) ir surinko 18 naudingumo balų. Būtent B.Dixono ir Nicolo Melli, kuris žaidė net 31 minutę, „plius/minus“ rodikliai buvo geriausi komandoje – plius 10.
Lyg tyčia apie save B.Dixonas priminė šią savaitę Eurolygos mače prieš Maskvos srities „Chimki“. Gynėjas pirmąsias Eurolygos rungtynes praleido, bet žengė ant parketo ir tapo kertine figūra trečiadienį.
27-ąją minutę „Fenerbahče“ prieš svečius pirmavo 62:59 ir tada Ž.Obradovičius į aikštelę išleido B.Dixoną. Iki kėlinio pabaigos jis pelnė dvitaškį, bet skirtumas po trisdešimties minučių nebuvo pakitęs – 64:61.
Viskas ėmė keistis jau įsibėgėjus ketvirtajam ketvirčiui, kai B.Dixonas pataikė tris tritaškius iš eilės ir „Fenerbahče“ truktelėjo – 77:70. A.Muhammedas įmetė dar vieną tolimą metimą paskutinę atakos sekundę, kuris skirtumą padidino iki 9 taškus (89:80) ir galutinai sužlugdė „Chimki“ viltis išsigelbėti.
Taip A.Muhammedas per 12 min. ir 17 sek. spėjo surinkti 14 taškų, atkovoti 3 kamuolius, atlikti 2 rezultatyvius perdavimus ir surinkti 17 naudingumo balų.
Kartą buvęs „Ryto“ generalinis direktorius Jonas Vainauskas yra sakęs, kad komandose reikia turėti chaosinį žaidėją, kuris ant parketo turėtų žengti, kai nesiseka žaidimo planas arba kai bandoma perlaužti rungtynes savo naudai. Tokie krepšininkai nerungtyniauja daug, o dažnai jų pasirodymas baigiasi po kelių nesėkmingų metimų.
Būtent toks yra B.Dixonas, kuris geba pakeisti susitikimo eigą pats vienas. Žalgiriečiai gavo pamoką iš šio nediduko žaidėjo, todėl šįvakar bus atidesni.
Norėdami komentuoti prisijunkite.