Dukart stabdytose rungtynėse pirmąją pergalę nuskynė islando užkurta ALBA

FOTOGALERIJA (2)
Spalio 15 d. 22:45
M.Hermannssonas sužaidė fantastišką kėlinį (Scanpix nuotr.)

Vokietijoje susigrūmė du praėjusio Eurolygos sezono autsaideriai, prie favoritų nepriskiriami ir šiemet.

Berlyno ALBA (1/2) namie 84:79 (20:13, 16:23, 28:18, 20:25) įveikė Vilerbano ASVEL (1/2).

Rungtynės Berlyne startavo laiku, tačiau jau po pirmųjų atakų buvo penkiolikai minučių sustabdytos dėl techninių kliūčių. Po papildomo apšilimo pirmas įsibėgėjo ASVEL (9:4), bet ALBA atsakė spurtu 10:0.

Antrajame ketvirtyje iniciatyvą susigrąžino prancūzai, tačiau šeimininkams pavyko prieš pat ilgąją pertrauką rezultatą išlyginti Justino Beano tritaškiu ir Louiso Olinde taškais greitoje atakoje (36:36).

Trečiajame ketvirtyje grįžo problemos su švieslente ir statistikos sistema, tad rungtynės vėl buvo stabdomos, o žaidėjai ėmėsi apšilimo pratimų. Mačą pratęsus Martinas Hermannssonas pasižymėjo sudėtingu dvitaškiu su Nando De Colo pražanga, kitoje atakoje smeigė tolimą tritaškį, apsigynus išprovokavo pražangą mesdamas tritaškį (60:49). Islandas vien per trečiąjį ketvirtį suvertė 17 taškų.

Lemiamoje atkarpoje šeimininkai laikėsi dviženklio pranašumo, bet likus žaisti pustrečios minutės Parisas Lee intrigą kurstė tolimu metimu (74:79). Įpusėjus paskutinei minutei Vilerbano ekipa prisitraukė dar arčiau (79:81), prie baudų metimo linijos pasiųstas Timas Schneideris neklydo. Edwino Jacksono tritaškis tikslo nepasiekė ir ALBA išsaugojo pergalę.

Pagrindiniu pergalės kalviu tapo M.Hermannssonas – 26 minutės, 21 taškas (4/6 dvitaškių, 3/4 tritaškių, 4/4 baudų metimų), 2 atkovoti ir 3 prarasti kamuoliai, 2 rezultatyvūs perdavimai, pražanga ir 20 naudingumo balų.

Solidžiai pasirodė ir pirmąjį sezoną Eurolygoje žaidžiantis Trevionas Williamsas – 21 minutė, 12 taškų (2/4 dvitaškių, 1/4 tritaškių, 5/8 baudų metimų), 11 atkovotų bei 3 prarasti kamuoliai, 6 rezultatyvūs perdavimai, blokas, 4 pražangos bei 19 naudingumo balų.

ALBA laimėjo net ir dažniau klysdama (14:11) bei prasčiau mesdama tritaškius (7/27, 26 procentai prieš 9/22, 41 procentą), tačiau tai kompensavo solidesne kova dėl kamuolių (46:34).

Nuo ALBA suolo nepakilo pirmuosiuose mačuose dviženklius pasirodymus rengęs australas Willas McDowellas-White'as. Tuo tarpu ASVEL vertėsi be traumuoto Joffrey Lauvergne’o.

Praėjusį sezoną šios ekipos buvo ryškios Eurolygos autsaiderės ir turnyro lentelėje užėmė dvi paskutines vietas. Abu tarpusavio mačus tuomet laimėjo svečiuose žaidusios komandos.

ALBA dvigubą savaitę užbaigs namie priimdama Stambulo „Fenerbahče“ (2/1), ASVEL savo arenoje grumsis su Vitorijos „Baskonia“ (1/1).

ALBA: Martinas Hermannssonas 21 (3/4 tritaškių), Matteo Spagnolo 16 (4 rez. perd.), Trevionas Williamsas 12 (11 atk. kam., 6 rez. perd.), Yanni Wetzellis (6 atk. kam.) ir Timas Schneideris po 11, Louisas Olinde 8.

ASVEL: Theo Maledonas 17 (1/5 tritaškių, 7 atk. kam.), Parisas Lee 16 (3/5 tritaškių), Nealas Sako 12 (13 atk. kam., 2 blokai), Edwinas Jacksonas ir Nando De Colo (4 klaidos) po 10, Davidas Lighty 9.

„Ilgoji pertrauka“: geriausių Lietuvos krepšininkų TOP20 – Buzelio potencialas ir galimybės, pelenės istorijos, veteranų likimai, Ulanovo pajėgumas ir kaip kai kurie žaidėjai atrodytų kitose komandose

Gairės: asvel, alba, hermannssonas