Dvidešimtasis Eurolygos turas: antrasis L.Lekavičiaus dublis prieš „Žalgirį“ ir galima triuškinimų gausa
MVP prognozė, lietuvių pasirodymai (4)Ketvirtadienio vakarą startuoja dvidešimtasis Eurolygos turas. Kauno „Žalgiris“ pratęsęs pergalių namie seriją išvyksta į Atėnus, naudingiausio lygos žaidėjo titulą ir toliau laikys Luka Dončičius, o įvairiausių įdomybių netrūks ir kitose arenose.
Trumpa kiekvienų rungtynių analizė atkreips dėmesį į tai, ką stebėti šiuose mačuose bus įdomiausia, pateiks centrines dvikovas ir prognozes favoritams laimėti. Pirmoji kiekvienoje poroje yra paminėta namų komanda, o po brūkšnio – klubų pirmojo susitikimo rezultatas.
Ketvirtadienio mačai:
Dienos rungtynės: Atėnų „Panathinaikos“ (12/7) – Kauno „Žalgiris“ (12/7) | 74:80
Sunku žodžiais apibūdinti, koks svarbus „Žalgiriui“ yra Pauliaus Jankūno praradimas. Komandos kapitonas buvo rezultatyviausias pirmųjų tarpusavio rungtynių žaidėjas (17 taškų), ne kartą tempęs „Žalgirį“ į priekį lemiamais rungtynių momentais. Būtent jo šaltumo ir patirties Atėnuose trūks labiausiai. Maža to, komandoms susitinkant Kaune varžovų priekinė linija sužaidė žemiau savo galimybių ribų (Ianas Vougioukas – 2 taškai, Jamesas Gistas – minus 5 naudingumo balai, Chrisas Singletonas – 15 taškų, tačiau 5 klaidos ir nė vieno pataikyto dvitaškio). „Žalgiriui“ bus itin sunku prieš gynyboje nuolat besikeičiančius ir namuose puikiai žaidžiančius graikus. Ekipų pergalių ir pralaimėjimų santykis yra lygus, tačiau aiškus rungtynių favoritas yra „Panathinaikos“.
Malagos „Unicaja“ (8/11) – Vitorijos „Baskonia“ (8/11) | 82:88
Identiškoje padėtyje esančių Ispanijos komandų situacija – nepavydėtina. Iki atkrintamųjų bortą žyminčios „Maccabi“ trūksta jau dviejų pergalių, o iki sezono pabaigos likusių rungtynių skaičius nedidėja. Įdomu tai, kad pirmajame komandų susitikime, kuriam teisėjavo lietuvis Jurgis Laurinavičius, itin žibėjo Lietuvos kaimynai – latvis Janis Timma pelnė 24 taškus (5/9 tritaškių) ir lenkas Adamas Wačynskis (25 taškai, 7/9 tritaškių). Tiesa, jie nėra nominalūs komandų lyderiai, todėl centrinių dvikovų reiktų ieškoti kitur. Bus įdomu stebėti kaip baskai stabdys Giorgi Šermadinį, o andalūzai – Tornike Šengeliją, nes abi komandos tarsi neturi tam tinkamų žaidėjų. Pralaimėjęs klubas itin sukomplikuotų savo šansus patekti į atkrintamąsias, todėl Malagoje galima tikėtis bekompromisinės kovos.
Madrido „Real“ (12/7) – Stambulo „Anadolu Efes“ (5/14) | 88:74
Mačas, kuris didelio ažiotažo sukelti tikrai neturėtų. Jau pirmajame ekipų susidūrime Stambule didelės intrigos užfiksuota nebuvo, o 81 procentą „Anadolu Efes“ taškų surinko Erricko McCollumo, Ricky Ledo ir Bryanto Dunstono trijulė. Be jų pasižymėti sugebėjo tik trys krepšininkai, o Madrido klubo gretose žibėjo 27 taškus sezono atidaryme surinkęs Luka Dončičius. Stambulo ekipa nuo tada persimainė beveik nepažįstamai – žaidėjai keičiasi greitai, o rokiruotė įvyko ir trenerio poste, kurį perėmė Erginas Atamanas, tačiau žaidimo pagerinti dar nespėjo. Aiškus šios poros favoritas be didelių klausimų yra „Real“.
Penktadienio mačai:
Maskvos CSKA (15/4) – Bambergo „Brose Bamberg“ (7/12) | 92:76
Maskvoje laukti didelės intrigos taip pat nederėtų. Priežasčių CSKA pergalei yra daugiau nei reikia – galinga sudėtis, namų sienos, demonstruojama geresnė sportinė forma, patogesnė padėtis turnyro lentelėje jei užtikrintai laimėtas pirmasis tarpusavio susitikimas. Šios komandos Maskvoje yra susitikusios jau septynis kartus, o „Brose Bamberg“ nė karto laimėti nepavyko. Vokietijoje pergalė taip pat iškovota tik kartą per aštuonerias rungtynes. Bambergo klubui nesiseka ne tik prieš CSKA – pergalė prieš „Žalgirį“ buvo vienintelė per pastaruosius septynis turus. Sunku įsivaizduoti vokiečius metant rusams rimtą iššūkį.
Stambulo „Fenerbahče“ (13/6) – Barselonos „Barcelona Lassa“ (7/12) | 83:68
Įdomu tai, kad istoriškai šių komandų susitikimuose solidų pranašumą turi katalonai – 16:7. Tiesa, šios rungtynės „Barcelona Lassa“ statistikos papildyti neturėtų. Viena smogiamųjų „Fenerbahče“ jėgų yra aukštaūgis Janas Vesely, o Barselonos klubas ir toliau turi verstis be tiesioginio jo oponento Kevino Seraphino, todėl čia rimtas pranašumas atitenka turkams. Pirmasis klubų susidūrimas didelės intrigos nesukėlė, todėl Turkijoje to tikėtis tikrai nederėtų. Intriguoja aukščiausios klasės gynėjų Kosto Slouko ir Thomaso Heurtelio akistata, bet intrigos ar katalonų pergalės tikėtis yra sunku.
Dienos rungtynės: Belgrado „Crvena Zvezda“ (7/12) – Pirėjo „Olympiacos“ (13/6) | 59:85
Kovingieji vis dar nėra laimėję prieš „Olympiacos“ – visi penki komandų tarpusavio susitikimai baigėsi graikų pergalėmis. Išimtimi gali netapti ir šis mačas, nes sklandžiu puolimu ir šiaip nepasižyminti „Crvena Zvezda“ dar yra priversta suktis be rezultatyvaus legionieriaus Jameso Feldeine‘o. Šiaip ar taip, net ir savų žaidėjų stebima „Crvena Zvezda“ vargu ar sugebės mesti rimtą iššūkį „Olympiacos“, kuris sieks atsitiesti po dar vieno skaudaus pralaimėjimo.
Valensijos „Valencia“ (6/13) – Maskvos srities „Chimki“ (11/8) | 70:75
Dvi komandos, kurios praėjusį sezoną praleido Europos taurėje. Įdomu tai, kad tie šį sezoną įvyko pirmasis klubų susidūrimas, kurį savo arenoje laimėjusi „Chimki“ davė toną puikiai sezono pradžiai. Pastaruoju metu abi ekipos išgyvena pakilimą – „Chimki“ laimėjo tris kartus per ketverias rungtynes, o „Valencia“ buvo pademonstravusi identišką rezultatą iki pralaimėjimo Kaune. Visos akys turėtų krypti į individualiai pajėgių gynėjų Aleksejaus Švedo ir Ericko Greeno dvikovą, nuo kurios priklausys labai daug. „Valencia“ dar tikisi pagauti nuvažiuojantį atkrintamųjų traukinį, o „Chimki“ kaip tik užima vietą jame, todėl laukia bekompromisė kova.
Milano „AX Armani“ (6/13) – Tel Avivo „Maccabi“ (10/9) | 68:79
Lietuviškoji Milano ekipa sulaukė dar vieno labai rimto iššūkio – į Italiją atvyksta Izraelio flagmanas „Maccabi“. Abi komandos pasižymi geresniu nei vidutinis puolimu (renka daugiau nei 80 taškų per rungtynes) bei prastai ginasi („Maccabi“ praleidžia 82.3, „AX Armani“ – net 85,3 taško per rungtynes). Tai reiškia, kad Milane galime tikėtis tikro taškų fejerverko. Turėtų netrūkti ir tritaškių, kuriuos Milano ekipa varžovams leidžia švaistyti net 41,6 procento taiklumu. Rungtynės turėtų akiai patrauklios, o namie rungtyniausiantys dizaineriai turėtų mesti iššūkį varžovams, nors italų pergalė ir nėra itin tikėtina. Keturios pergalės skiriančios „Maccabi“ ir „AX Armani“ turnyro lentelėje yra mažiausia praraja tarp penkių penktadienio mačų, todėl gali laukti daug rungtynių be intrigos ir su dviženkliais skirtumais.
MVP prognozė. Spragas „Barcelona Lassa“ priekinėje deramai išnaudoti turėtų Čekijos žvaigždė J.Vesely. Aukštaūgio atletiškumo ir ūgio kombinacija leidžia jam dažnai dominuoti abiejose aikštės pusėse, o tai gali vienas iš tokių vakarų. Gera gynyba nepasižyminti „AX Armani“ gali ir vėl leisti siautėti varžovų gynėjams, o tokias sąlygas itin mėgsta „Maccabi“ taškų mašina Pierre‘as Jacksonas. Gerą sportinę formą pastaruoju metu demonstruoja Aleksejus Švedas, kurio puikūs pasirodymai jau nebestebina, o „Valencia“ tikrai nėra tas varžovas, kuris galėtų visiškai išvesti iš rikiuotės tokio lygio žaidėją.
Lietuvių pasirodymai. Trijų lietuvių atstovaujama Milano ekipa varžysis su atletiškąja „Maccabi“. Neaukšti, tačiau atletiški ir mobilūs varžovų priekinės linijos žaidėjai nėra itin parankūs Artūrui Gudaičiui, todėl daugiau laiko aikštėje leisti turėtų ne jis, o Kalebas Tarčevskis. Žemi ir vikrūs gynėjai nėra gera partija ir Mantui Kalniečiui. Daugiausia galima tikėtis iš Mindaugo Kuzminsko, kuris greitame ir rezultatyviame žaidime jaučiasi kaip žuvis vandenyje. „Real“ prieš „Anadolu Efes“ turėtų laimėti nesunkiai, tad progą pasigerinti statistiką gaus visi, įskaitant ir Joną Mačiulį. Tuo tarpu Lukas Lekavičius „Žalgirio“ gynybos schemoms yra gerai pažįstamas, todėl produktyvus jo žaidimas nustebintų.
P.Jankūno pasilikimas Kaune reiškia daug didesnę naštą kitiems priekinės linijos žaidėjams. Antanas Kavaliauskas turės pasitempti, nors jam atletiška varžovų priekinė linija ir nėra patogi. Praretėjus priekinei linijai savo šanso gali sulaukti ir Gytis Masiulis ar Martynas Sajus. Daugiau darbo klius ir Edgarui Ulanovui. „Žalgiris“ šį sezoną itin sėkmingai rungtyniauja su žemu penketu, kurio priekinėje linijoje būna P.Jankūnas ir Aaronas White‘as. Be kapitono įdomiu eksperimentu gali tapti E.Ulanovo žaidimas ketvirtojoje pozicijoje. Artūras Milaknis tiesiog negali nustoti laidęs tritaškių, todėl reikia tikėtis, kad ir Atėnų lankai jam bus svetingi. Paulius Valinskas pastaruoju metu išsimušė iš ritmo, o atmosfera Atėnuose nebus psichologiškai palaikanti, tad lietuvis gali ir vėl nepakilti nuo suolo.
Norėdami komentuoti prisijunkite.