Eurolygos reguliaraus sezono apdovanojimai: didžiausias nesusipratimas, blogiausias legionierius ir metų proveržis
(5)Po pirmadienį sužaistų Eurolygos rungtynių tarp Atėnų „Panathinaikos“ ir Sankt Peterburgo „Zenit“ ekipų buvo sudėlioti paskutiniai akcentai reguliariajame sezone. Paskutinieji į atkrintamųjų traukinį įšoko „Zenit“ krepšininkai, palikdami už borto Valensijos „Valencia“ klubą.
Portalas Krepsinis.net apžvelgė reguliaraus sezono geriausiuosius bei tuos, kurie nepateisino vilčių ir nuvylė.
Mirotičius
Reguliaraus sezono MVP – Nikola Mirotičius (26 min., 16,9 tšk., 6,3 atk. kam., 1,1 rez. per., 22 naud. bal.)
Nors „Barcelona“ neišvengė duobių šiame sezone, tačiau sugebėjo finišuoti pirmoje vietoje. Katalonų klube talento nestinga, tačiau neabejotinai ryškiausia ekipos figūra buvo N.Mirotičius. Aukštaūgis savo minutes aikštėje išnaudoja itin produktyviai ir buvo vos keletas susitikimų, kai ant parketo jis išbuvo daugiau nei 30 minučių. Aukštaūgis poroje atkarpų šiame sezone buvo iškritęs iš rikiuotės – sykį dėl koronos, o kartą dėl asmeninių priežasčių. Vis tik tai neigiamos įtakos N.Mirotičiaus žaidimui neturėjo, o blankiausias jo pasirodymas buvo prieš Kauno „Žalgirį“, kai susitikimą baigė su 6 naudingumo balais. Iš Juodkalnijos kilusi „Barcelona“ ekipos žvaigždė geriausią formą pasiekė būtent sezono pabaigoj ir buvo išrinktas kovo mėnesio naudingiausiu žaidėju. Akivaizdu, kad aukštaūgis galėtų puikiai rungtyniauti ir Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA), tačiau Europoje jis yra pirmo ryškumo žvaigždė.
Geriausias ne europietis – Walteris Tavaresas (26 min., 11,5 tšk., 8 atk. kam., 1,1 rez. per., 18,5 naud. bal.)
Madrido „Real“ priekinė linija šį sezoną ženkliai nukraujavo po to, kai traumą patyrė Anthony Randolphas. Būtent iš Žaliojo Kyšulo kilęs W.Tavaresas tuomet tapo kertine figūra ispanų ekipoje. 221 cm ūgio vidurio puolėjas ne tik kamšė skyles po krepšiu, bet tapo ir milžiniška jėga puolime. 8 dvigubus dublius šį sezoną užfiksavęs centras leido „Real“ klubui nesubyrėti lemiamos atkarpos metu ir žengti į atkrintamąsias varžybas. Eurolygos atkrintamosiose kovose komandos naujokas Vincentas Poirier „Real“ padėti dar negalės, o ekipą palikus Gabrieliui Deckui, labai tikėtina, kad W.Tavareso vaidmuo tik dar labiau išaugs. Jis jau dabar turi vieną didžiausių įtakų savo komandos žaidimui tarp visų Eurolygos krepšininkų.
Pierre'as
Geriausias naujokas – Dyshawnas Pierre’as (23 min., 9,2 tšk., 3,3 atk. kam., 2 rez. per., 12 naud. bal.)
Prie Stambulo „Fenerbahče“ prisijungusiam puolėjui reikėjo laiko apšilti kojas naujame lygyje, tačiau antroje sezono pusėje kanadietis svariai prisidėjo prie puikaus turkų klubo žaidimo. D.Pierre’as iki pat Edgaro Ulanovo traumos praktiškai visada kildavo nuo atsarginių žaidėjų suolo, tad jis drąsiai galėtų pretenduoti ir į geriausio „šeštojo žaidėjo“ apdovanojimą. Puikia gynyba ir gera kova arčiau krepšio pasižymintis krepšininkas gerai išnaudojo ir savo progas prie trijų taškų zonos – jis pataikė 43 proc. tolimų metimų. D.Pierre’as tapo solidžiu pagalbiniu žaidėju pagrindiniam „Fenerbahče“ lyderių trio.
Geriausias treneris – Andrea Trinchieri
Charizmatiškasis italas sugebėjo sukurti nemenką sensaciją ir nuvesti Miuncheno „Bayern“ į atkrintamąsias varžybas. Net 21 pergalę iškovojusi Vokietijos komanda finišavo penktoje turnyrinės lentelės vietoje. Prieš sustabdant praėjusį sezoną, „Bayern“ buvo 17 pozicijoje, tad ši ekipa padarė didžiausią šuolį iš visų Eurolygos klubų. Ketvirtfinalyje A.Trinchieri lauks akistata su savo tėvynainiu Ettore Messina bei jo vadovaujamu Milano „AX Armani“ klubu. Bet kokiu atveju A.Trinchieri pavyko suburti puikią komandą, kuri sugeba kautis su visais Eurolygos grandais. Miuncheno klubo vadovai jau dabar deda pastangas, kad iš Belgrado „Partizan“ ekipos atvykęs A.Trinchieri Miunchene užsibūtų kuo ilgiau.
Geriausiai besiginantis žaidėjas – Alejandro Abrinesas (19 min., 7.1 tšk., 1,9 atk. kam., 0,8 rez. per., 5,6 naud. bal.)
Š.Jasikevičiaus vadovaujamoje „Barcelona“ komandoje A.Abrineso vaidmuo ženkliai išaugo. Strategas iš Lietuvos sugebėjo katalonų klubą paversti geriausiai besiginančiu visoje Eurolygoje. Šį sezoną „Barcelona“ į savąjį krepšį praleidžia vos 73,6 taško per rungtynes ir tai yra geriausias rezultatas lygoje. Prie to itin daug prisideda A.Abrinesas, kuriam dažnai patikima varžovų lyderių priežiūra. Ispanas sugebėjo neutralizuoti visą aibę Eurolygos žvaigždžių ir palikti juos toli nuo savųjų vidurkių. Puolėjas dar pasižymi ir geru metimu iš distancijos, tad jo svarba komandoje šiuo metu yra neapsakomai didelė.
Polonara
Proveržis – Achille Polonara (29 min., 12,2 tšk., 6,6 atk. kam., 1,9 rez. per., 16,5 naud. bal.)
Antrus metus Vitorijos „Baskonia“ garbę ginantis italas iš 12 minučių ir 3 taškų žaidėjo tapo vienu iš komandos lyderių. Kelis kartus savuosius skaičius pagerinęs A.Polonara šį sezoną dažnai rungtyniavo ir vidurio puolėjo pozicijoje, tad jo gebėjimas išplėsti aikštę tapo svarbiu baskų puolimo ginklu. 203 cm ūgio puolėjas šį sezoną iš toli atakavo 44 proc. tikslumu ir aukščiausią pavarą įjungė būtent lemiamų mačų metu. Per paskutines 10 rungtynių A.Polonara vidutiniškai rinko po 19,3 naudingumo balo ir tempė komandą atkrintamųjų varžybų link. Vis tik dvi nesėkmės sezono pabaigoje užkirto kelią „Baskonia“ ekipai ir ši finišavo 10 vietoje.
Sugrįžimas – Pau Gasolis (13 min., 9 tšk., 4 atk. kam., 1 rez. per., 5 naud. bal.)
Jeigu žiūrėtumėme tik į skaičius bei realią naudą komandai, šioje nominacijoje išvystume Marko Guduričiaus pavardę, tačiau P.Gasolio sugrįžimas svarbus kitais aspektais. Po 20 metų pertraukos į Eurolygą grįžusi krepšinio legenda yra puikus ilgaamžiškumo pavyzdys ir galime džiaugtis, turėdami galimybę stebėti jo paskutiniuosius metus krepšinyje. Kol kas P.Gasolis spėjo sužaisti tik vienerias rungtynes ir klausimas, kiek tų minučių jis gaus atkrintamosiose kovose, tačiau aukštaūgis tikrai atrodė, kaip galintis duoti naudos komandai trumpose atkarpose, o gražių žodžių šiai legendai negailėjo ir Š.Jasikevičius.
Jokubaitis
Perspektyva – Rokas Jokubaitis (21 min., 7 tšk., 1,7 atk. kam., 2,5 rez. per., 6,8 naud. bal.)
Tokio vaidmens, kokį „Žalgiryje“ turėjo R.Jokubaitis daugiau joks dvidešimtmetis negavo kitame Eurolygos klube. Gynėjas užsitarnavo savąsias minutes aikštėje ne dėl ateities perspektyvų, o todėl, kad naudą gali duoti jau dabar. Jeigu „Žalgiriui“ pavykdavo kurti greitą puolimą, tuomet R.Jokubaitis buvo vienas iš to žaidimo iniciatorių. Nors šis gynėjas susilaukė nemažai kritikos dėl savo šlubuojančios gynybos, tačiau geromis fizinėmis savybėmis pasižymintis lietuvis tikrai gali šias problemas išspręsti ir tapti elitinio lygio žaidėju.
Įdomiausios rungtynės – Milano „Armani“ 87:91 Maskvos CSKA
Pratęsimo pareikalavusioje dramoje CSKA po itin permainingos kovos sugebėjo palaužti italų klubą. Kyle’as Hinesas galėjo išplėšti pergalę prieš savo buvusią komandą per pagrindinį laiką, tačiau ketvirto kėlinio pabaigoje pataikė tik vieną baudos metimą ir komandos keliavo į pratęsimą, kuriame jau pranašesnis buvo rusų klubas. CSKA šiose rungtynėse kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjo 60:33, o Nikola Milutinovas sugriebė 16 kamuolių puolime. Kokybės prasme tai gal ir nebuvo geriausios Eurolygos rungtynės šiame sezone, tačiau tai buvo nestandartinis mačas, kuris nepaliko abejingų.
Skambiausia frazė – A.Trinchieri: išgersiu olimpinį baseiną raudono vyno
Italas nešykštėjo sparnuotų frazių viso sezono metu, tačiau plačiausiai jo šypsena veide švietė po pergalės prieš „Žalgirį“. Tiesioginiame eteryje paklaustas, kaip atšvęs šią pergalę A.Trinchieri nedaugžodžiavo: „išgersiu olimpinį baseiną raudono vyno“.
Wilbekinas
Didžiausias nusivylimas – Scottie Wilbekinas (27 min., 13,8 tšk., 2,5 atk. kam., 3,9 rez. per., 13,6 naud. bal.)
Į šia nominaciją gali pretenduoti ir visas Tel Avivo „Maccabi“ klubas, kuris prieš sustabdant praėjusį sezoną rikiavosi 5 vietoje, o dabar liko 13 pozicijoje. Nors S.Wilbekino skaičiai iš pažiūros neatrodo blogai, tačiau jo pataikymas iš toli smuko nuo 43 proc. iki 33 proc. Po praėjusio sezono gynėjas buvo statomas vienose gretose su elitiniais lygos gynėjais, tačiau šį sezoną jis tokio nepriminė. Svarbiais momentais prametami baudų metimai, begalė neteisingų sprendimų ir savęs aikštėje dažnai tiesiog neradęs gynėjas puikiai iliustravo visą „Maccabi“ sezoną. Atrodo, kad komanda per daug nepasikeitė, tačiau rakto į sėkmę nei pagrindinis taškų rinkėjas, nei Izraelio ekipa taip ir nerado.
Skaudžiausia netektis – Nikola Milutinovas (24 min., 9,8 tšk., 8,6 atk. kam., 17,9 naud. bal.)
Nors Maskvos klubui Mike’o Jameso netektis gali kirsti netgi skaudžiau, tačiau amerikietis komandą paliko dėl nesutarimų su valdžia, o ne dėl traumos. Tuo tarpu N.Milutinovo netektis iš CSKA atėmė milžinišką jėgą arčiau krepšio. Serbas šį sezoną buvo geriausiai dėl atšokusių kamuolių kovojantis aukštaūgis ir jį kažkuo pakeisti sezono eigoje yra praktiškai neįmanoma. Nors į komandą atvykęs Michaelas Ericas įsibėgėjo, tačiau CSKA, kovojant dėl aukščiausių pozicijų lygoje, N.Milutinovo gali labai stipriai pritrūkti. Jau ketvirtfinalio serijoje prieš „Fenerbahče“ maskviečiai gali susidurti su rimtomis problemomis.
Švedas
Absoliutus autsaideris – Maskvos srities „Chimki“
Tokio gėdingo pasirodymo, kokį surengė „Chimki“, niekas negalėjo tikėtis ar prognozuoti. Sezoną pripumpuotais raumenimis pasitikęs rusų klubas iš pradžių susidūrė su problemomis dėl koronaviruso, tačiau daugiau ir pavojingesnių virusų būta pačiame komandos viduje. Su klubu atsisveikino Rimas Kurtinaitis, praktiškai visi legionieriai, o komanda finišavo su 4 pergalėmis ir 30 pralaimėjimų. Aleksejus Švedas be abejo dėl to galvos per daug nesuka – jis su 19,8 taško vidurkiu tapo rezultatyviausiu sezono žaidėju.
Nesusipratimas – Thomaso Heurtelio kelionė
Apie Th.Heurtelio ir „Barcelona“ ekipos šio sezono nuotykius būtų galima sukurti visai neblogą filmą. Katalonų klubas po rungtynių paliko prancūzą Stambulo oro uoste, kadangi sužinojo apie šio krepšininko norą persikelti į „Real“. Abi pusės pateikė savąsias versijas, o sezoną prancūzas užbaigia Vilerbano ASVEL gretose. Vis tik kalbos dėl Th.Heurtelio persikėlimo į Madridą nebuvo laužtos iš piršto, kadangi nuo kito sezono jis prisijungs būtent prie šios komandos. Prancūzas kitame sezone į ir taip visada intriguojančią šių dviejų komandų akistatą turėtų įnešti dar daugiau spalvų.
Vasturia
Blogiausias nevietinis žaidėjas – Steve’as Vasturia (12 min., 2,5 tšk., 0,9 atk. kam., 0,7 rez. per., 1 naud. bal.)
Starto penkete vietą sezono pradžioje „Žalgiryje“ turėjęs S.Vasturia tapo tikru sezono nusivylimu. Žaidėjo potencialą puolime dar būtų galima įžvelgti, tačiau nuo pat pirmų iki paskutinių jo rungtynių Eurolygoje akis badė grubios klaidos gynyboje. Nemaža dalis komandų savo sudėtyse turi žemesnio lygio vietinių žaidėjų, tačiau legionierius, renkantis po 1 naudingumo balą – itin retas atvejis.
Nelaimėlė – Valensijos „Valencia“
Komanda, iškovojusi 19 pergalių ir patyrusi 15 pralaimėjimų, lieka be vietos tarp stipriausių aštuonių lygos komandų. Nors natūralu buvo tikėtis, kad komandų skaičiui Eurolygoje išaugus iki 18, gali prireikti daugiau nei 50 proc. pergalių, tačiau likti devintoje vietoje su 56 proc. laimėjimų turėtų būti itin apmaudu. Skaudžiausia, kad šios komandos Eurolygoje greičiausiai nematysime ir kitą sezoną, o jos vietą netiesiogiai užims Europos taurės vicečempionai. „Valencia“ šį sezoną paliko gerai sukomplektuotos ir puikiai treniruojamos komandos įspūdį, tad naujokams atitikti šį lygį bus tikrai labai sudėtinga.
Norėdami komentuoti prisijunkite.