„Fortūnos“ vyr. trenerė prieš Europos taurės startą: kelionės vienija komandą, žaidėjos pakyla į aukštesnį lygmenį
Jau rytoj Klaipėdos „Fortūnos“ krepšininkės pradės kovas prestižiniame Senojo žemyno krepšinio turnyre – Europos taurės varžybose. Pirmoji klaipėdiečių varžovė – talentingas Europos krepšininkes subūrusi ir daug ambicijų turinti Maskvos srities „Sparta&K Vidnoje“ (Rusija) ekipa. Ketvirtadienio mačo „Neptūno“ sporto salėje (Taikos pr. 61A) pradžia – 18 val.
„Fortūna“ kasdien treniruojasi ir Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) rungtynes žaidžia Klaipėdos kūno kultūros ir rekreacijos centre (S. Dariaus ir S. Girėno g. 10), tačiau ši sporto salė neatitinka FIBA reikalavimų, tad mūsų merginos žais sau neįprastoje sporto salėje.
„Neptūno“ salėje surengsime trečiadienio vakarinę treniruotę ir pasitreniruosime ketvirtadienį ryte. Laiko priprasti prie šios sporto salės turėsime tiek pat, kiek ir varžovės. Visgi žaisime savų žiūrovų akivaizdoje, tad tikimės klaipėdiečių palaikymo. Juk sakoma: namuose ir sienos padeda“, – kalbėjo „Fortūnos“ komandos kapitonė Monika Grigalauskytė.
Suburtas Europos elitas
Daugelis „Sparta&K M R Vidnoje“ komandos žaidėjų jai yra pažįstamos iš įvairių amžiaus grupių Europos krepšinio čempionatų. M. Grigalauskytė nuolat vilki Lietuvos rinktinės marškinėlius ir su oponentėmis ne kartą yra susitikusios akis į akį.
„Sparta&K Vidnoje“ komandos žaidėja slovėnė Nika Barič – mano bendraamžė. Pamenu, kai su Lietuvos rinktine žaidėme svarbias rungtynes, ji daugiausiai įmetė taškų ir palaidojo mūsų viltis laimėti. Skaudūs prisiminimai... Norėtųsi šįkart jai atsirevanšuoti“, – pabrėžė M. Grigalauskytė.
Tiek minėtoji N. Barič, tiek kita „Sparta&K M R Vidnoje“ komandos žaidėja belgė Emma Meesseman prieš kelerius metus buvo pripažintos naudingiausiomis Europos krepšininkėmis.
„Fortūnos“ priešininkių komandoje rungtyniauja ir 196 cm amerikietė Stefanie Dolson bei 193 cm Kazachstano atstovė Ksenia Tikhonenko.
„Tai pajėgių rusių ir galingų legionierių derinys. Dauguma „Sparta&K M R Vidnoje“ komandos žaidėjų atstovauja įvairaus amžiaus Rusijos rinktinėms, o šios nuolat yra tarp pajėgiausių ekipų“, – situaciją aiškino „Fortūnos“ komandos vyr. trenerė Ramunė Kumpienė.
Trykšta jaunatvišku maksimalizmu
„Fortūnos“ merginų amžiaus vidurkis – 20,3 metų, o varžovių – 20,8 metų. Nedaug klaipėdietės nusileidžia ir ūgiu (vidurkiai – 181 ir 183 cm).
„Lengva tikrai nebus. Rusių gretose yra daug individualiu meistriškumu išsiskiriančių žaidėjų. Jų biudžetas ir keliami tikslai – gerokai didesni, tačiau mes nežadame atiduoti pergalės. Ambicijų – daug. Juk mes neturime ko prarasti. Stengsimės daryti viską, kad vyktų graži dvikova“, – sakė M. Grigalauskytė.
Jai antrino ir turbūt labiausiai patyrusi fortūnietė Marina Solopova.
„Tiek varžovių, tiek mūsų gretose yra daug jaunų, ambicingų žaidėjų. Mes trykštame noru pasiekti kuo daugiau pergalių. Jaudulio tarp komandos merginų nėra, tai naujas išbandymas, kurio mes laukiame“, – pabrėžė M. Solopova.
Tiek ji, tiek M. Grigalauskytė žino, ką reiškia rungtyniauti Europos taurės varžybose.
„Kai susitinki su pajėgiausiomis Europos komandomis, atsiranda noras pasirodyti kuo geriau. Tai labai didelė motyvacija ir stimulas pasitempti. Europos taurės varžybos tikrai užgrūdina ir yra neįkainojama patirtis. Galiu drąsiai pasakyti, kad būtent rungtyniavimas Klaipėdos „Lemminkainen“ ekipoje, kuri 2008–2011 metais varžėsi Europos taurės varžybose, man padėjo išplaukti į platesnius vandenis ir ragauti legionierės duonos. „Fortūnos“ komanda jaunoms žaidėjoms – puikiausia krepšinio mokykla. Čia sudarytos puikiausios sąlygos tubulėti ir įrodyti savo vertę“, – įsitikinusi M. Solopova.
Priminsime, kad M. Solopova krepšinio paslapčių mokėsi Vlado Knašiaus krepšinio mokykloje pas trenerę R. Kumpienę. 2006 metais ji džiaugėsi iškovotu Europos jaunučių (iki 16 metų) čempionato bronzos medaliu, 2008 metais tapo Europos jaunių (iki 18 metų) čempione.
2006–2010 metais ji rungtyniavo Klaipėdos „Lemminkainen“ moterų krepšinio ekipoje (dabar pakeitė pavadinimą į „Fortūną“). Vėliau atstovavo Kauno „VIČI-Aisčių“, Vilniaus „Kibirkšties-VIČI“ ekipoms ir bandė legionierės duonos Košicės „Good Angels“ (Slovakija), „Hainaut Basket“ (Prancūzija), „Edremit Belediyesi“ ir Izmiro „Konak“ (Turkija) komandose. M. Solopova gali pasigirti Lietuvos ir Baltijos krepšinio (BWBL) lygų čempionės titulais, yra rungtyniavusi ne tik Europos taurės, bet ir prestižiškiausiame moterų krepšinio klubų turnyre – Eurolygoje.
„Smagu vėl vilkėti savo gimtojo miesto ekipos marškinėlius. Atvirai pasakius, net nemaniau, kad čia sugrįžti bus taip smagu. „Fortūnos“ komandoje atmosfera – puiki, suburtas nuostabus kolektyvas“, – sakė M. Solopova.
Laukia tolimos kelionės
Klaipėdietėms Europos taurės varžybų C grupėje dar teks susitikti su dviem Turkijos klubais – Mersino „Buyuksehir Belediye“ bei „Orduspor“.
„Laukia brangios kelionės į Turkiją. Europos taurės varžybos mums yra labai naudingos tobulėjimui, tačiau tai yra ir nemaža finansinė našta. Atvirai pasakius, dar ir dabar turiu ieškoti verslininkų pagalbos, kad mes įsitektume į biudžetą. Tikiu, kad atsiras gerų žmonių ir viskas išsispręs“, – vylėsi nuolat Klaipėdos vardą su savo komanda garsinanti R. Kumpienė.
Klaipėdos moterų krepšinio komanda, anksčiau vadinusis „Lemminkainen“, 2008–2011 metais dalyvavo Europos taurės turnyre ir pajuto, kaip stipriai tokie turnyrai kerta per klubo piniginę.
„Klubas turi ne tik įsigyti lėktuvo bilietus į išvykos rungtynes, bet ir Klaipėdoje priimti, apgyvendinti ir pasirūpinti varžovių maitinimu. Kai žaidžiamos namų rungtynės, komandoms reikia iš oro uostų pasitikti ir į viešbučius pristatyti ne tik priešininkų komandų sportininkus, atstovus, bet ir teisėjus, komisarą. Teisėjus ir komisarą skiria FIBA, bet klubas turi apmokėti jų skrydžio bilieto, apgyvendinimo, maitinimo išlaidas, sumokėti jiems už darbą. Anksčiau mums buvo ir taip, kad FIBA teisėjus skyrė iš Velso, Makedonijos ir panašių šalių, kur bilietai lėktuvų skrydžiams yra tikrai nepigūs. Tai klubams tikrai nemenka našta“, – pridūrė R. Kumpienė.
Be to, jei komanda patenka į kitą etapą, klubams reikia dar didesnių finansinių įsipareigojimų – reikia į sąskaitą įnešti papildomų lėšų.
„Mus burtai suvedė su tolimų šalių varžovėmis. Tarkime, kitos dvi Lietuvos ekipos – „Utena“ ir Vilniaus „Kibirkštis-VIČI“ patirs mažiau išlaidų, nes galės autobusu vykti į Minską (Baltarusija). Jos dėl to mažiausiai sutaupys po 20 tūkstančių litų“, – aiškino Klaipėdos ekipos trenerė.
Nepaisant didelių išlaidų, R. Kumpienė pripažįsta, kad Europos taurės varžybos siekiančiai tobulėti komandai yra itin naudingos.
„Iš ankstesnių metų išliko ryškūs prisiminimai. Varžybos, kelionės vienija komandą, žaidėjos pakyla į aukštesnį lygmenį, užsigrūdina. Man pačiai Europos taurės varžybos suteikė labai daug organizacinės, vadybos patirties“, – teigė R. Kumpienė.
Norėdami komentuoti prisijunkite.