J.Tatumo ir A.Horfordo tandemas užtikrintai eliminavo „Cavaliers“

(10)
Gegužės 16 d., 08:40
A.Horfordas sužibėjo svarbiame mače (Scanpix nuotr.)

Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) paaiškėjo pirmoji konferencijos finalą pasiekusi ekipa.

Bostono „Celtics“ namie 113:98 (28:28, 30:24, 27:26, 28:20) įveikė Klivlando „Cavaliers“ ir Rytų konferencijos pusfinalio serijoje varžovus eliminavo 4:1.

Serijoje atsilikusių „kavalierių“ šansus prieš rungtynes dar labiau sumenkino žinios apie Donovaną Mitchellą – gynėjas negali žaisti dėl blauzdos traumos. Jis prisijungė prie taip pat traumų sustabdytų Jarretto Alleno ir Cariso LeVerto.

Be kelių lyderių likęs Klivlando klubas laikėsi garbingai ir įsibėgėjus ketvirtam kėliniui atsiliko vos vienu metimu (85:88), tačiau šeimininkai vienu spurtu įgijo solidžią persvarą (101:87) bei finišavo užtikrintai.

Pagrindiniu pergalės kalviu tapo Jaysonas Tatumas – 43 minutės, 25 taškai (6/9 dvitaškių, 3/7 tritaškių, 4/4 baudų metimų), 10 atkovotų ir 4 perimti kamuoliai, 9 rezultatyvūs perdavimai, klaida bei 3 pražangos.

„Celtics“ žvaigždė Rytų konferencijos finalą pasiekė trečius metus paeiliui.

„Tai tik parodo mūsų komandos ir organizacijos charakterį. Žmonės gali manyti, kad viskas yra paprasta ir mes turėjome čia būti... Šioje kovoje esame kartu ir kažką darome teisingai“, – po mačo teigė J.Tatumas.

Atkrintamųjų metu teisėjus jau peikęs puolėjas kritiškas buvo ir šį kartą. Numojęs į vieną iš arbitrų sprendimų jis užsidirbo techninę pražangą, keiksmu nuvijo jį raminusį Jayleną Browną.

Šaltesnius nervus demonstravo 37-erių Alas Horfordas – 35 minutės, 22 taškai (2/2 dvitaškių, 6/13 tritaškių), 15 atkovotų, perimtas ir 4 prarasti kamuoliai, 5 rezultatyvūs perdavimai, 3 blokai bei pražanga.

Abi komandos tritaškius metė geresniu nei 40 procentų taiklumu (13/31 ir 19/43) ir uždirbo vienodai baudų metimų (9/12 prieš 10/12). „Celtics“ pranašumą kūrėsi dominuodami kovoje dėl kamuolių (43:28).

„Cavaliers“ gretose D.Mitchellą pavaduoti ėmėsi Evanas Mobley – 43 minutės, 33 taškai (15/21 dvitaškių, 0/3 tritaškių, 3/5 baudų metimų), 7 atkovoti, perimtas ir 3 prarasti kamuoliai, 4 rezultatyvūs perdavimai, 2 blokai bei pražanga.

Konferencijos finale „keltai“ susidurs su Niujorko „Knicks“ arba Indianos „Pacers“. Šioje poroje 3:2 pirmauja „Knicks“.

„Cavaliers“: Evanas Mobley 33 (7 atk. kam., 4 rez. perd., 0/3 tritaškių), Marcusas Morrisas 25 (5/6 tritaškių), Maxas Strusas 12 (3/7 tritaškių, 7 atk. kam., 9 rez. perd.), Dariusas Garlandas 11 (9 rez. perd., 0/4 tritaškių), Samas Merrillas 9 (3/5 tritaškių).

„Celtics“: Jaysonas Tatumas 25 (10 atk. kam., 9 rez. perd., 3/7 tritaškių, 4 per. kam.), Alas Horfordas 22 (15 atk. kam., 5 rez. perd., 6/13 tritaškių), Derrickas White’as 18 (5 atk. kam., 6 rez. perd., 4/9 tritaškių), Jrue Holiday’us 13 (4 rez. perd.), Jaylenas Brownas (4 atk. kam., 7 rez. perd.) ir Paytonas Pritchardas (3/4 tritaškių) po 11, Luke’as Kornetas 8.

„Ilgoji pertrauka“: variantai „Žalgiriui“ vietoje Wallace‘o, ryškiausi NCAA lietuviai ir ko iš jų tikėtis ir NBA lūkesčiai NBA lietuviams