(5)
Spalio 7 d. 08:22
J.Valančiūnas prisistatė pralaimėjimu (Scanpix nuotr.)

Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) tęsiasi ikisezoniniai mačai, ant parketo išbėgo ir pirmasis lietuvis.

Jono Valančiūno atstovaujami Vašingtono „Wizards“ Monrealyje 98:125 (16:34, 22:22, 36:35, 24:34) krito prieš Toronto „Raptors“.

Intriga rungtynes apleido dar pirmajame kėlinyje, kai Kanados ekipa atitrūko 34:16. Vėliau svečiams net aptirpdyti deficito taip ir nepavyko.

Starto penkete pasirodęs J.Valančiūnas per 16 minučių surinko 3 taškus (1/5 dvitaškių, 1/2 baudų metimų), atkovojo 6 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo metimą, 3 kartus suklydo ir 2 sykius prasižengė.

Su Toronto klubu lietuvis yra puikiai pažįstamas – šiame jis rungtyniavo 2012–2019 metais. Vis dėlto namais vadintoje arenoje jam apsilankyti neteko, nes NBA ikisezoninius mačus organizuoja rečiau aplankomose vietose.

Šalia jo komfortabiliai jautėsi Vasaros lygoje strigęs Alexas Sarras. Antruoju šaukimu naujokų biržoje pakviestas prancūzas per 22 minutes surinko 15 taškų (3/4 dvitaškių, 3/4 tritaškių), 3 atkovotus kamuolius, 4 rezultatyvius perdavimus, bloką, 3 klaidas ir 2 pražangas.

Vis dėlto ši priekinė linija kovoje dėl kamuolių varžovams nusileido net 32:51. „Wizards“ pranašumus kūrėsi tik uždirbamais baudų metimais (23/34 prieš 8/12).

Nugalėtojai aikštėje išbandė net 16 krepšininkų, nė vienas iš jų nerungtyniavo ilgiau nei 20 minučių.

Vašingtono klubas antrąjį kontrolinį mačą ketvirtadienį sužais prieš Niujorko „Knicks“, o reguliarųjį sezoną spalio 25-ąją pradės namie priimdamas titulą ginančius Bostono „Celtics“.

„Raptors“: R.J.Barrettas 17 (3/4 tritaškių), Chrisas Boucheras 13 (6 atk. kam., 3/5 tritaškių), Grady Dickas (5 rez. perd., 0/4 tritaškių), Kelly Olynykas (5 atk. kam.), Jamisonas Battle’as, Jahmi’usas Ramsey ir Jamalas Sheedas (4 rez. perd.) po 10.

„Wizards“: Jordanas Poole’as 16 (6 rez. perd.), Alexas Sarras 15 (4 rez. perd., 3/4 tritaškių), Bilalas Coulibaly ir Tristanas Vukčevičius (8 minutės, 4/4 metimų) po 10.

„Ilgoji pertrauka“: kokia rinktinė galėtų būti kitą vasarą, kokie centrai tiktų „Žalgiriui“, kokią pridėtinę vertę sukuria Krapikas, kiek uždirba geriausi NKL žaidėjai, kaip vyksta krepšininkų išpirkimas iš klubų ir kaip tokį solidų kontraktą gavo Smailagičius

Gairės: raptors, wizards, sarras