0
11-01, 20:00
0
0

Kosmosas: 27 taškų deficitą panaikinęs „Žalgiris“ stebuklingai išsigelbėjo Milane

FOTOGALERIJA (804)
Spalio 17 d. 20:30
D.Giedraitis sužaidė dar vieną puikų mačą (Žalgirio nuotr.)

Fantastišką pergalę Eurolygoje pasiekė Kauno „Žalgiris“ (3/1), kuris panaikino triuškinamą deficitą ir svečiuose 85:82 (17:24, 14:25, 17:17, 37:16) išsigelbėjo prieš Milano „EA7 Emporio Armani“ (1/3).

Vienu metu „Žalgiris“ turėjo 27 taškų deficitą, tai – įspūdingiausias išsigelbėjimas klubo istorijoje.

Tiesa, komandai pergalę apkartino paskutinę minutę patirta Sylvaino Francisco trauma, bet po rungtynių duotame interviu gynėjas jau jautėsi neblogai.

Po čiurnos traumos atsigaunantis Brady Manekas grįžo į „Žalgirio“ rikiuotę, o šioms rungtynėms nebuvo registruotas Tyrone‘as Wallace‘as.

Mačą taikliais metimais atidarė Bryantas Dunstonas ir Matthew Mitchellas – 5:0. Tiesa, Nikola Mirotičius skirtumą mažino iki minimumo, bet tada apie save priminė Dovydas Giedraitis – 7:4. Giampaolo Ricci išvedė į priekį „EA7 Emporio Armani“ (11:8), jam tritaškiu atsakė Deividas Sirvydis, tad rezultatas vėl tapo lygus – 11:11. N.Mirotičiui atsakė D.Giedraitis, pataikęs iš toli (14:13), bet po pirmo ketvirčio žalgiriečiai atsiliko 17:24.

Puolimą „Žalgiris“ sunkiai išjudino antrajame ketvirtyje, nes Leandro Bolmaro pelnė jau devintąjį savo tašką, tuo tarpu „EA7 Emporio Armani“ spurtą sustabdė tik B.Dunstono dėjimas – 21:34. Skirtumas tapo triuškinamas (26:46), o po dviejų kėlinių „Žalgiris“ turėjo problemų – 31:49.

Po pertraukos svečių puolimas toliau strigo, o tai leido „EA7 Emporio Armani“ bėgti pirmyn – 56:31. D.Giedraitis siekė išjudinti žalgiriečius (35:60), bet skirtumas vis tiek buvo didžiulis. „Žalgiris“ surengė geresnę atkarpą (45:64), užkurti komandą tritaškiu su pražanga bandė D.Sirvydis, tačiau po trijų kėlinių atsilikimas liko svarus – 48:66. Kėlinio gale traumą patyrė Ousmane‘as Diopas, susižeidęs čiurną.

Intriga po truputį grįžo. L.Birutis ir D.Giedraitis susimetė savo metimus, Nenadui Dimitrijevičiui atsakė D.Giedraitis, D.Sirvydis taip pat buvo tikslus ir provokavo N.Dimitrijevičiaus pražangą puolime. Sylvainas Francisco realizavo baudas (60:71), o liko daugiau nei pusė ketvirčio. Shavono Shieldso metimai vėl blogino žalgiriečių situaciją (75:60), tiesa, Alenas Smailagičius tritaškiu viltį išlaikė – 67:77.

Likus 3 minutėms, po E.Ulanovo tolimo metimo, komandas skyrė tik 9 taškai – 70:79. Kapitonas pataikė darkart, o dar tritaškį pelnė ir S.Francisco – 76:79. Liko mažiau nei 2 minutės, pastarasis provokavo pražangą puolime, o vėliau – dar vieną. Jis sumetė baudas ir skirtumą rėžė iki minimalaus, bet jam atsakė Sh.Shieldsas, pataikęs iš žaidimo – 81:78. Liko minutė, S.Francisco pelnė su pražanga, tačiau patyrė traumą. L.Lekavičius lygino rezultatą (81:81), baudas realizavo ir A.Butkevičius (83:81), o liko jau tik 34 sekundės. Pražanga fiksuota Mattui Mitchellui, L.Bolmaro prametė vieną baudos metimą (82:83), tad priekyje liko žalgiriečiai.

Pražangą provokavo D.Giedraitis, kurio nervai iššūkį atlaikė (85:82), Milano komanda nebeišsigelbėjo.

„EA7 Emporio Armani“: Nikola Mirotičius 17 (11 atk. kam., 27 n.b.), Shavonas Shieldsas 14, Leandro Bolmaro 12, Nenadas Dimitrijevičius 11, Armoni Brooksas 6.

„Žalgiris“: Dovydas Giedraitis 21 (3/4 trit., 4 rez. perd.), Sylvainas Francisco 17 (6 rez. perd., 8 išpr. praž.), Deividas Sirvydis 11 (2/6 trit.), Laurynas Birutis 9, Alenas Smailagičius 7, Edgaras Ulanovas 6 (5 atk. kam., 5 rez. perd., 15 n.b.).

„Ilgoji pertrauka“: geriausių Lietuvos krepšininkų TOP20 – Buzelio potencialas ir galimybės, pelenės istorijos, veteranų likimai, Ulanovo pajėgumas ir kaip kai kurie žaidėjai atrodytų kitose komandose