(30)
Spalio 7 d. 08:45
L.Jamesas žaidė kartu su sūnumi (Scanpix nuotr.)

Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) užfiksuotas jau keletą metų lauktas momentas.

LeBronas Jamesas pirmą kartą dalinosi parketą su savo sūnumi Bronny, nors jų atstovaujama Los Andželo „Lakers“ ekipa ir krito prieš Fynikso „Suns“ – 114:118 (34:25, 35:32, 23:28, 22:33).

Šiam duetui dar liko sulaukti savo debiuto ikoninėje „Lakers“ namų arenoje „Crypto.com“. Šių rungtynių šeimininkais taip pat buvo Los Andželo ekipa, bet jos vyko priemiestyje įsikūrusioje „Acrisure“ arenoje.

L.Jamesas rungtynes pradėjo starto penkete, o B.Jamesas prie jo prisijungė antrojo kėlinio pradžioje. Tiesa, jų duetas startavo prastai – B.Jamesas prarado kamuolį, kitoje atakoje sužingsniavo, vėliau klaidą įsirašė ir L.Jamesas.

„Lakers“ paleido pirmajame kėlinyje susikrautą persvarą, tačiau intrigą palaikė iki finalinės sirenos. Likus žaisti 28 sekundes Maxas Christie baudų metimais sumažino deficitą iki dviejų taškų (114:116), tačiau apsigynus rezultatą persverti galėjęs Daltono Knechto tritaškis neįkrito, o dėjimu „Suns“ pergalę įtvirtino Ryanas Dunnas.

Sūnaus padedamas L.Jamesas per 16 minučių surinko 19 taškų (6/9 dvitaškių, 2/3 tritaškių, 1/1 baudos metimo), atkovojo 5 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, blokavo 2 metimus ir 4 kartus suklydo. Jo žaista atkarpa laimėta 9 taškais.

Tuo tarpu jaunėlis per 13 minučių taškų nepelnė (0/1 tritaškio), atkovojo 2 kamuolius, 4 sykius suklydo ir 3 kartus prasižengė. Jo minutėmis „Lakers“ varžovams nusileido 16 taškų.

Los Andželo klubas daugeliu rodiklių neatsiliko nuo varžovų, tačiau gerokai prasčiau metė tritaškius – 11/40, 28 procentai prieš 16/39, 41 procentą.

Visus keturis likusius draugiškus mačus „Lakers“ žais išvykose, su San Fransisko „Golden State Warriors“ susigrumdami neutralioje aikštėje Nevadoje. Reguliarųjį sezoną jie pradės namų maču prieš Minesotos „Timberwolves“.

„Suns“: Joshas Okogie 15 (5 atk. kam., 3 per. kam.), Collinas Gillespie (4 atk. kam., 5 rez. perd.), Oso Ighodaro (4 atk. kam., 5 rez. perd.) ir Devinas Bookeris (3/6 tritaškių) po 12, Bradley Bealas 11, Damionas Lee 10, ... , Kevinas Durantas 6 (5 atk. kam., 3/10 metimų).

„Lakers“: LeBronas Jamesas 19 (5 atk. kam., 4 rez. perd., 4 klaidos), Anthony Davisas 17 (8 atk. kam.), D’Angelo Russellas 14 (4 rez. perd.), Rui Hachimura 13 (8 atk. kam.), Maxas Christie 12 (3/14 metimų), Jalenas Hoodas-Schifino ir Austinas Reavesas (6 atk. kam., 7 rez. perd., 0/7 tritaškių) po 9.

„Ilgoji pertrauka“: kokia rinktinė galėtų būti kitą vasarą, kokie centrai tiktų „Žalgiriui“, kokią pridėtinę vertę sukuria Krapikas, kiek uždirba geriausi NKL žaidėjai, kaip vyksta krepšininkų išpirkimas iš klubų ir kaip tokį solidų kontraktą gavo Smailagičius

Gairės: suns, lakers, lebronas, bronny