Labiau K.Nunnas nei E.Sumneris: ko laukti iš L.Walkerio?
(67)Kauno „Žalgiris“ per vieną vakarą du kartus sudrebino žemę. Pirmą – įspūdingose rungtynėse paskutinę sekundę įveikęs Belgrado „Crvena Zvezda“, o iškart po to paskelbęs apie Lonnie Walkerio atvykimą į klubą.
Įspūdinga ir netikėta. Kai „Ilgojoje pertraukoje“ vardinau potencialiai įmanomus variantus iš Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA), paminėjau L.Walkerį ir iškart atmečiau. Atrodė, kad tai žaidėjas, kuris liks NBA, o jei ir ne, jį iškart pagriebs turtingieji Europos klubai.
Visgi šiuo metu Eurolygos viršūnėje atsidūręs „Žalgiris“ paspaudė pedalą iki dugno – padarė 25-erių L.Walkerį brangiausiu komandos žaidėju, įtraukė grįžimo į NBA galimybę ir taip nukonkuravo Senojo žemyno grandus.
Tinklalapis Krepsinis.net pristato „Žalgirio“ naujoką ir svarsto, kaip gynėjas prisitaikys Eurolygoje.
Kodėl tai atrodo įspūdingas „Žalgirio“ ėjimas?
L.Walkeris į NBA atvyko 2018 m., kai San Antonijaus „Spurs“ pašaukė 18 šaukimu ir iškart po to jis Luka Dončičiaus, Trae Youngo ir Deandre Aytono klasėje buvo pradėtas vadinti viena didžiausių vagysčių.
Į lygą L.Walkeris atėjo kaip penkių žvaigždučių JAV talentas, su potencialu tapti NBA ryškiu žaidėju, nors iš pradžių žurnalistus labiausiai traukė jo istorija – 193 cm ūgio krepšininkas prisipažino, kad buvo seksualiai išnaudojamas šeimos narių vaikystėje, o būtent dėl to argumentavo savo plaukų šukuoseną.
Walkeris
Greggo Popovičiaus treniruojamoje komandoje jis praleido keturis sezonus, kur 2019 m. prasilenkė ir su Donatu Motiejūnu. Per šį laiką „Žalgirio“ naujokas nevengė kalbėti apie praeitį ir psichologinius sunkumus, o jų įveikimą pažymėjo atsisakydamas legendinės savo šukuosenos.
Per ketverius metus Teksase 25-erių L.Walkeriui nepavyko įsitvirtinti kaip starto penketo žaidėjui, tačiau paskutiniais metais jau turėjo 12,1 taško vidurkį, kas jam leido pasirašyti 6,5 mln. JAV dolerių kontraktą su Los Andželo „Lakers“.
Ir Lebrono Jameso pašonėje L.Walkeris toliau vertė apie jį kalbėti – jis ne tik, kad buvo dažnas starto penketo narys, bet ir atkrintamųjų serijoje su „Golden State Warriors“ per ketvirtą kėlinį sumetė 15 taškų ir svariai prisidėjo, kad „Lakers“ atsidurtų Vakarų konferencijos finale.
Tiek „Spurs“, tiek „Lakers“ atletišką gynėją matėme daugiau žaidžiantį be kamuolio, nors dar vidurinės mokyklos laikais jo žaidimo stilius buvo grindžiamas būnant ilgai su juo. Būtent „Žalgiryje“ jo vaidmuo bus panašesnis į jaunystės laikus.
Visgi tą jaunystę kažkiek L.Walkeris galėjo prisiminti 2023–2024 m. sezone Bruklino „Nets“. Ten amerikietis buvo antro penketo vedantis žaidėjas, daug žaidė su kamuoliu ir sprendė nemažai atakų.
Iš tiesų, L.Walkerio CV skamba kaip tikro NBA žaidėjo, nesižvalgančio į Europą. Toks „Žalgirio“ pasirašymas primena NBA lokauto laikus, kai į Kauną buvo atvykęs Ty Lawsonas. Tai kodėl 25-erių gynėjas neliko lygoje?
Šešis sezonus lygoje sužaidęs L.Walkeris prieš NBA startą buvo sutaręs dėl 10 dienų kontrakto su čempionais Bostono „Celtics“. Vis dėlto amerikietis jau nebegalėjo su klubais pasirašyti dvišalio kontrakto dėl savo sukauptos patirties lygoje, o konkrečiai „Celtics“ siūlydama veterano minimumą būtų viršijusi limitus ir garantuota sutartis su L.Walkeriu klubui kainuotų 11 mln. JAV dolerių.
Savo talentu L.Walkeris jau yra įrodęs, kad praktiškai visose 30 NBA komandų būtų svarbus antro penketo narys. Visgi NBA visada yra apie tinkamas situacijas, bet garantuotos vietos sudėtyje norėjęs L.Walkeris kol kas 2024–2025 m. sezone tokios nerado ir tai nukreipė jį į Europą.
Krepsinis.net žiniomis, „Žalgiris“ rimtai svarstė susigrąžinti Kinijoje siautėjantį Edmondą Sumnerį, tad metamos investicijos ant L.Walkerio šiuo metu atrodo kaip sveikintina ambicija siekti aukštesnių lubų.
Kodėl solidžiau nei E.Sumneris ir pavojai Europoje
Walkeris, Jamesas
Išties, E.Sumnerio susigrąžinimas atrodytų kaip saugesnis variantas, ypatingai, galvojant, kad antras sezonas toje pačioje sistemoje NBA aplinkos amerikiečiui būtų sėkmingesnis. Visgi L.Walkerio ėjimas labiau intriguoja, o ir grąža gali būti nepamatuojamai didesnė.
Pagrindinis L.Walkerio pranašumas ir viltis, jog jo prisitaikymas Europoje bus gerokai sklandesnis – metimas. Būtent jo stabilumas leidžia net tikėti, kad tai gali būti geriausias papildymas Eurolygoje sezono metu.
Per 322 karjeros rungtynes NBA L.Walkeris užsirekomendavo kaip patikimas metikas – vidutiniškai po beveik 4 tritaškius išmesdavęs charizmatiškas amerikietis pataikydavo 35,6 proc. metimų.
Per pastaruosius kelis metus pradėjome geriau suprasti, kokiems žaidėjams iš NBA aplinkos lengviau adaptuotis Eurolygoje ir L.Walkerio portretas yra panašesnis į Kendricko Nunno nei eilės taip Europoje ir neįsitvirtinusių žaidėjų.
Tyrone‘ą Wallace‘ą Kaune keičiantis L.Walkeris yra dar mažiau įžaidėjas nei jo pirmtakas ir daugiau įsivaizduoju, kad Andrea Trinchieri jį išnaudos atakuojančio gynėjo vietoje, o tai yra signalas Ignui Brazdeikiui bei papildoma konkurencija Deividui Sirvydžiui.
Faktas, kad L.Walkeris turi įgūdžių būti įžaidėju ir tokiu atkarpomis gal ir bus, bet grynai paversti jo atakų organizatoriumi „Žalgiris“ neplanuoja. Imtas geriausias įmanomas rinkoje variantas, o NBA aplinkos įžaidėjo įsigijimas reikštų papildomus iššūkius.
Naujokui tuomet reikėtų ne tik, kad taikytis prie visai kitokios žaidimo sistemos, bet ir mokytis žaidimo niuansus pozicijoje, kuri Europoje yra sudėtingiausia. Aišku, P.J.Dozierui ar Dante Exumui pakeisti poziciją Europoje pavyko neblogai, bet čia buvo Željko Obradovičiaus genialumo įrodymas.
Kitas dalykas, siekiant lengvesnės adaptacijos Europoje, yra gynyba. Ir nors įpročiai L.Walkerio gynyboje nėra elitiniai, jo kūnas ir 206 cm siekiančios ištiestos rankos yra išsiskiriantys pranašumai savo pozicijai. O tai itin dera prie šio sezono Lietuvos vicečempionų sudėties.
„Žalgirio“ naujokas atletiškumu išsiskyrė net ir NBA aplinkoje, turi elitinį pirmą žingsnį ir, skirtingai nei E.Sumneris, per karjerą išvengė rimtesnių traumų, tad sirgaliai jau dabar gali pasiruošti efektingiems epizodams.
Padėti turėtų ir L.Walkerio universalumas – į lygą dėl įgūdžių su kamuoliu pakviestas amerikietis vėliau per kelis sezonus šalia didžiųjų NBA žvaigždžių išmoko gerai judėti be jo.
Faktas, kad dedamųjų persiorientavime iš NBA prie Europos krepšinio yra žymiai daugiau, o tai stipriai susiję su žaidimo skaitymu bei komandine gynyba. Čia jau paliekama A.Trinchieri jurisdikcijai ir L.Walkerio motyvacijai.
Kauniečių vadovybė su šiuo pirkiniu pagal dabartinę rinką atliko viską, kas yra jų dispozicijoje, kadangi jis ant popieriaus turi praktiškai visus reikiamus įrankius sėkmingam prisitaikymui Europoje. Dabar jau eilė atėjo demonstruotis naujokui ir A.Trinchieri, lengvinant L.Walkerio adaptaciją.
O motyvacijos 25-erių „Reading“ vidurio mokyklos Pensilvanijoje superžvaigždei netrūks – jo pagrindinis noras parodyti savo talentus kitame amplua ir pasirašyti garantuotą kontraktą NBA. Ten, kur praktiškai niekas neabejoja, jog jis to vertas.
Žinoma, tikėtis, kad L.Walkeris atvykęs į Nemuno salą iškart ims dominuoti Eurolygoje – nereikia. Net ir K.Nunnas per pirmus 4 mačus vidutiniškai rinko po 2,5 taško, bet po to tapo lygos žvaigžde. Tai užtruks, bet po tokio starto „Žalgiris“ turi prabangą palaukti ir tikėtis solidžių dividendų.
„Žalgiris“ su šiuo pirkiniu spaudžia maksimumą, o didžiausia baimė turėtų būti L.Walkerio išvykimo galimybė į NBA. Čia ir atrodo pagrindinė sandorio rizika. „Žalgiris“ už tai gautų 450 tūkst. JAV dolerių išpirką, bet pagrindinis planas yra nušauti du zuikius – atskleisti naujoko talentą ir išlaikyti jį iki sezono pabaigos.
Išvykimo galimybė „Žalgiriui“ leido nukonkuruoti didžiuosius Eurolygos klubus, nes L.Walkeriui ja pasinaudojus kauniečiai prieš lemiamas kovas liktų be potencialaus lyderio. Visgi rinka tokia, kad reikia gyventi šia minute ir rizikuoti ateitimi. Intriga didžiulė ir jau dabar ačiū „Žalgiriui“ už ambiciją.
Norėdami komentuoti prisijunkite.