Lemiamu metu 15:0 spurtavęs „Real“ susitvarkė su „Partizan“

(5)
Spalio 10 d. 23:40
F.Campazzo spindėjo (Scanpix nuotr.)

Madrido „Real“ (1/1) atsidarė pergalių sąskaitą Eurolygoje. Chuso Mateo auklėtiniai ketvirtajame kėlinyje 93:86 (24:24, 26:23, 18:17, 25:22) palaužė be pergalių liekančią Belgrado „Partizan“ (0/2).

Rungtynes svečiai pradėjo aukštu tempu ir po Vanja Marinkovičiaus tritaškio turėjo 7 taškų pranašumą (15:8), bet jį dar iki ketvirčio pabaigos „Real“ ištirpdė – 24:24.

Antrajame kėlinyje rezultatyvius perdavimus skirstė Facundo Campazzo, o kitoje aikštės pusėje spindėjo Tyrique‘as Jonesas, kuris dukart su varžovo pražangomis užbaigė atakas. „Real“ į pertrauką išėjo ilsėtis turėdama trijų taškų pranašumą (50:47), bet ketvirtį aptemdė Andreso Felizo trauma, kuris po prasiveržimo susižeidė čiurną.

Po pertraukos Walteris Tavaresas greitai užsidirbo dvi pražangas ir su keturiomis iki mačo pabaigos atsisėdo ant atsarginių žaidėjų suolo, bet „Real“ vis tiek įgijo apčiuopiamą pranašumą – 57:49. Visgi tai ilgesniu spurtu netapo – Željko Obradovičiaus auklėtiniai buvo priartėję iki minimumo (62:63), iki kol šeimininkus kėlinio pabaigoje truktelėjo F.Campazzo – 64:68.

Lemiamas ketvirtis „Real“ prasidėjo nuostabiai. Iš pradžių Xavieras Rathanas-Mayesas pataikė savo trečiąjį tritaškį, Džananas Musa sumetė baudas, X.Rathanas-Mayesas pridėjo dar vieną tolimą metimą, Sergio Llullas prasiveržė, o tas pats Dž.Musa pasiuntė svečius į nokdauną – 83:66. 0:15 spurtą per pustrečios minutės sugėręs „Partizan“ rimčiau sugrąžinti intrigos Madride nebesugebėjo.

Naudingiausias nugalėtojų gretose buvo F.Campazzo. Tik dėl pateiktos „Real“ apeliacijos šiame mače žaidęs argentinietis per 28 minutes surinko 8 taškus (1/2 dvit., 2/4 trit.), 6 atkovotus kamuolius, 11 rezultatyvių perdavimų, 2 klaidas ir 22 naudingumo balus.

„Real“: Serge'as Ibaka 15 (7 atk. kam.), Xavieras Rathanas-Mayesas (4/4 trit.) ir Džananas Musa po 12, Eli Ndiaye, Gabrielis Deckas ir Mario Hezonja po 10.

„Partizan“: Carlikas Jonesas 15, Sterlingas Brownas ir Vanja Marinkovičius po 12, Tyrique'as Jonesas ir Frankas Ntilikina po 11.

„Ilgoji pertrauka“: kokia rinktinė galėtų būti kitą vasarą, kokie centrai tiktų „Žalgiriui“, kokią pridėtinę vertę sukuria Krapikas, kiek uždirba geriausi NKL žaidėjai, kaip vyksta krepšininkų išpirkimas iš klubų ir kaip tokį solidų kontraktą gavo Smailagičius

Gairės: real, partizan