Lietuvos rinktinei reikia įžaidėjo? Natūralizuojam: penki krepšininkai, kurie galėtų diriguoti žaidimui
(162)Kiekvienais metais prieš Lietuvos rinktinės vyriausiajam treneriui skelbiant kandidatų sąrašą kylą klausimas, ką naujo išvysime įžaidėjo pozicijoje. Jeigu būdavo aišku, kad žais Šarūnas Jasikevičius ir Mantas Kalnietis, tuomet klausimų kildavo mažiau, bet kitąmet Šaro nebebus.
Akivaizdu, kad atsiradusią spragą kažkuo reikės užpildyti. Neslepiama, kad Jonas Kazlauskas rinksis tarp Vytenio Čižausko ir Ado Juškevičiaus, bet visai neseniai Tomas Pačėsas iškėlė idėją, apie kurią daugelis lietuvių net nedrįstų sakyti – natūlizuoti atakų organizatorių.
Visi matėme, ką gali padaryti vienas amerikietis Makedonijos komandoje (Bo McCalebbas), kaip Juodkalnijos žaidimui diriguoja Omaras Cookas, o Bulgarijos vienu lyderių buvo žalgirietis Ibrahimas Jaaberas.
Portalas Krepsinis.net nusprendė pasidairyti po Eurolygos komandose žaidžiančius įžaidėjus ir pasvarstyti, galbūt kažkuris iš jų tiktų Lietuvos rinktinei. Gaila, tačiau šiuo metu neturime Lietuvoje rungtyniaujančių legionierių įžaidėju, kurie galėtų papildyti sudarytą sąrašą.
Aaronas Jacksonas
Aaronas Jacksonas (Maskvos CSKA) Šį sezoną šis amerikietis rungtyniauja ne taip sėkmingai, kaip tai darė praėjusiame, kai vilkėjo Bilbao „Gescrap“ marškinėlius. Vis dėlto niekas neatėmė iš amerikiečio sugebėjimų vadovauti žaidimui ir drąsos užbaigti atakas, kai tik to reikia. Pernai krepšininkas neišsiskyrė dideliu rezultatyvumu (9,1 taško), tačiau CSKA vadovų dėmesį atkreipė būtent sugebėjimu vadovauti ekipos žaidimui (3,9 rez. perd.) ir lyderio savybėmis. A.Jacksonui gegužę sukaks 27-eri, o tai beveik pats karjeros pikas.
Bobby Brownas
Bobby Brownas (Sienos „Montepaschi“) Iki šio sezono niekam nereikalingas žaidėjas visu gražumu sužibėjo Sienos klube, kai tapo tikru komandos lyderiu. B.Brownas tapo ir vienu geriausiu Eurolygos krepšininku tiek pagal rezultatyvumą, tiek pagal naudingumą, tiek pagal rezultatyvius perdavimus. Lyderio savybių turintis amerikietis dažnai mėgsta „pasiautėti“ aikštelėje, tačiau tinkamai įspraudus jį į rėmus, galima viską suderinti. Ypatingai gražiai atrodo 5,7 rezultatyvaus perdavimo Eurolygos reguliariajame sezone. Geriau tai darė tik Dimitris Diamantidis ir Vassilis Spanoulis. B.Brownui prieš kelis mėnesius suėjo 28-eri, todėl rinktinėje galėtų žaisti ne vienerius metus.
Curtisas Jerrellsas
Curtisas Jerrellsas (Stambulo „Bešiktaš“) Dar vienas krepšininkas, sužibėjęs šį sezoną. Tikras „Bešiktaš“ komandos vedlys moka ne tik organizuoti žaidimą, bet ir pats rinkti taškus. Užtenka prisiminti įspūdingus jo tritaškius Vilniuje į „Lietuvos ryto“ krepšį. Sutapimas ar ne, bet amerikiečio sportinė formą krito tuomet, kai „Bešiktaš“ užsitikrino vietą „Top 16“ varžybose. Turkai ir Eurolygos apžvalgininkai neabejoja, kad antrajame etape C.Jerrellsas vėl žais kaip moka ir įrodinės, jog yra aukšto lygio žaidėjas. Vasarį atakų organizatorius švęs 26-ąjį gimtadienį.
Marcusas Williamsas
Marcusas Williamsas (Malagos „Unicaja“) NBA duonos ragavęs krepšininkas tik šį sezoną debiutavo Eurolygoje, nors jam neseniai suėjo 27-eri. Tenka pripažinti, kad tai sėkmingiausias „Unicaja“ pirkinys vasarą. Iš toli mėgstantis atakuoti įžaidėjas tai Eurolygoje daro gana sėkmingai (22/59 37 proc.) bei nevengia pasidalinti kamuolio su komandos draugais – 4,2 rezultatyvaus perdavimo. Naudingai rungtyniaujantis atakų organizatorius pasižymi ir geromis charakterio savybėmis.
Jordanas Farmaras
Jordanas Farmaras (Stambulo „Anadolu Efes“) Visą karjerą NBA praleidęs įžaidėjas apie save Europai pareiškė pernai, kai žaidė Tel Avivo „Maccabi“ gretose, kol tęsėsi stipriausios pasaulio lygos lokautas. Nesustabdomai žaidęs Izraelio komandoje J.Farmaras NBA įsitvirtinti nesugebėjo ir sugrįžo į Europa. Sezoną Eurolygoje jis pradėjo įspūdingai – 113 naudingumo balų per pirmąjį ratą. Vėliau J.Farmaro sportinė forma krito dėl traumų, tačiau jis vis tiek reguliarųjį sezoną baigė su solidžiais skaičiais: 13 taškų (44 proc. dvitaškių ir 48,5 proc. tritaškių), 3,5 atkovoto kamuolio ir 4,5 rezultatyvaus perdavimo. Tiesa, yra vienas niuansas – J.Farmaro šeimos medyje yra žydų, tad jis gali pretenduoti į Izraelio pilietybę ir žaisti šios šalies rinktinėje.
Išvardinus visus kandidatus reikėtų pridėti ir faktą, kad amerikiečiams Europos šalies pasas yra labai naudingas, kadangi Italijos, Ispanijos, Graikijos, ir kitos pajėgios lygos, nelaiko Europos Sąjungos šalies pasą turinčius žaidėjus legionieriais. Automatiškai, tai kelia jų rinkos kainą.
Vis dėlto Lietuvos piliečio pasą gauti yra itin sunku. Užtenka prisiminti „Lietuvos ryto“ įžaidėjo Erico Elioto pastangas tai padaryti, tačiau galiausiai jam buvo pateiktas neigiamas atsakymas ir krepšininkas priėmė Lenkijos pilietybę. Moterų krepšinyje tuometinio Vilniaus TEO lyderė Katie Douglas buvo pasirengusi iškeisti JAV rinktinę į Lietuvos, bet prezidento malonės nesulaukė.
Norėdami komentuoti prisijunkite.