LKL klubų oficialios svetainės: trūksta profesionalumo, bet progresas matomas
(4)Lietuvos krepšinio lygos (LKL) komandų pajėgumą parodo rezultatai ir padėtis turnyrinėje lentelėje, žiūrovų skaičių – lankomumo duomenys, o štai yra viena pusė, kuri labai įdomi visiems skaitantiems – kaip dirba komandos žiniasklaidos srityje.
Prieš šį sezoną lyga patvirtino privalomų pareigybių sąrašą, kuriame įtrauktas ir atstovo spaudai etatas. Deja, bet ne visi klubai kol kas sugebėjo pasisamdyti darbuotojus, atstovausiančius jų interesus žiniasklaidoje. Įsibėgėjus sezonui nusprendžiau panagrinėti kiekvienos komandos darbą žiniasklaidos srityje atskirai.
„Žalgiris“: kaip ir pridera Eurolygos ekipai, kauniečiai turi atstovą spaudai, puikiai tvarkomą internetinę svetainę bei nuolat pildomą fotogaleriją. Tiesa, „Žalgirio“ svetainėje labai stinga žaidėjų bei trenerių komentarų, ypač kuomet komanda žaidžia svečiuose ir jos atstovų negali pakalbinti kitų portalų žurnalistai.
„Lietuvos rytas“: šalies čempionai taip pat turi atstovą spaudai bei sėkmingai tvarkomą internetinę svetainę. Po namų rungtynių pateikiamos gražiausios susitikimo akimirkos bei trenerių ir žaidėjų VIDEO interviu. Tiesa, kalbant apie rašymo stilių, į akis krenta tekstuose daromos dažnos stiliaus ir gramatinės klaidos, o dažniausiai visi interviu pateikiami surašant tik pašnekovų citatas, nepridedant straipsnio įžangos.
„Rūdupis“: sėkmingai rungtyniaujantys prieniškiai geru darbu žiniasklaidos srityje neišsiskiria. Internetinė svetainė yra ne tik prastoko dizaino, bet ir skurdi informacijos prasme. Visos naujienos yra dedamos iš rajoninio laikraščio „Krašto vitrina“, kurio rašymo stilius „šiek tiek“ šlubuoja. Štai vienas pavyzdys: „Po rungtynių svečių treneris Ullar Kerde naujienų portalui kvitrina.com pasakė, jog negali pasakyti, kad jo komanda žaidė, nes jinai nežaidė.“ „Rūdupiui“ prie sėkmingo žaidimo reikėtų pasisamdyti ir žmogų, kuris rašytų naujienas jų svetainei.
„Juventus“: vienas profesionaliausiai žiniasklaidos srityje dirbantis klubas. Puiki internetinė svetainė, naujienų gausa, nuotraukų galerijos, VIDEO interviu. Tiesa, pateikiami vaizdo interviu ne visada būna aukščiausios klasės, ypač, kai atstovas spaudai nesugeba rišliai suregzti klausimo arba dėl triukšmo arenoje beveik nesigirdi, kas yra kalbama.
„Šiauliai“: Europos taurės turnyre dalyvaujančios komandos atstovas spaudai turėtų pasitempti. Tekstuose – gausu stiliaus klaidų, internetinėje svetainėje – chaoso. Nuotraukos naujienose sudėtos netvarkingai, todėl iškraipo visą teksto struktūrą. Nors komandoje jau kelias savaites žaidžia Arvydas Čepulis bei Davidas Weaveris, jie, pasak svetainė skilties „Krepšininkai“, komandoje nežaidžia.
„Kaunas“: praėjusiame sezone „Aisčiais“ buvusi komanda turėjo pakankamai neblogą internetinę svetainę, tačiau šiame jos nėra. Nors ekipos direktorius ir žadėjo, kad svetainė startuos netrukus, jos nėra jau tris mėnesius ir kol kas nėra aišku, kada bus.
„Naglis-Adakris“: LKL debiutantai kol kas turi labai daug ko pasimokyti iš lygos senbuvių. Prieš sezoną startavusi svetainė atrodo blankokai, o informacijos kiekis labai mažas. Naujienų tekstai labiau primena skyrelį anekdotai: „Juodasis krepšininkas į Lietuvą atvyko traumuotas“, o komandoje rungtyniavęs amerikietis Eugene Harrisas palangiškių svetainėje virto lietuviu – Eugenijumi Harrisu. Žiniasklaidos srityje „Naglis-Adakris“ kol kas atrodo tragiškai.
„Nevėžis“: Kėdainių komandos svetainė jau eilę metų nėra atnaujinta, tačiau reguliariai pildoma. Visada pateikiama informacija apie rungtynes. Tiesa, čia ir vėl pasireiškia profesionalumo stygius. Tekstuose gausu stiliaus ir gramatinių klaidų. Elementariausias pavyzdys – krepšininkų pavardės, kurios rašomos originalo kalba, o ne sulietuvintos, kaip reikalauja paprasčiausios lietuvių kalbos taisyklės.
„Techasas“: Panevėžio klubas savo svetainėje pateikia rungtynių aprašymus, nuotraukas bei neretai vaizdo reportažus. Visgi įdomiausia tai, kad dažniausiai aprašytų mačų pabaigoje nėra susitikimo statistikos. Autorius tiesiog neparašo, kokie žaidėjai ir kiek pelnė taškų. Verta pagirti bent tai, kad naujienos rašomos be stiliaus klaidų.
„Neptūnas“: senąją interneto svetainę panaikinę bei sezoną turėdami tik puslapėlį socialiniame tinklalapyje „Facebook“ turėdami klaipėdiečiai neseniai pristatė naują svetainę. Komandos atstovas spaudai pateikia rungtynių nuotraukas, aprašymus. Lyg ir būtų viskas puiku, tačiau labai trūksta trenerių bei žaidėjų komentarų.
„Sakalai“: didelę pažangą lyginant su praėjusiu sezonu padarę vilniečiai stipriai pasistūmėjo žiniasklaidos srityje. Jeigu dar prieš prasidedant praėjusiam sezonui apie „Sakalų“ sudėtį galima buvo žinoti tik iš kitų internetinių portalų, dabar informacijos apie ekipą jos tinklapyje pakankamai. Po kiekvienų rungtynių pateikiami trenerio komentarai, mačai aprašomi GYVAI. Informacija pateikiama tvarkinga ir profesionali. Taip pat nėra pamirštama komandos narių dalyvavimas mėgėjų varžybose ar studentų pirmenybėse. Vis dėlto trūksta nuotraukų galerijų bei VIDEO medžiagos.
„Perlas“: nesėkmingas žaidimas aikštelėje vilniečių komandos darbo žiniasklaidos srityje nepaveikė. Po mačų namuose pateikiami VIDEO reportažai, nuotraukos. Taip pat neretai trenerio komentarai. Visgi atstovą spaudai reikėtų informuoti, kad Arvydas Macijauskas tikrai nėra Roberto Štelmaherio asistentas.
„Alytus“: LKL autsaideriai tikrai nėra paskutiniai žiniasklaidos srityje. Komandoje dirba atstovas spaudai, kuris rašo naujienas tinklalapyje. Po namų mačų pateikiamos nuotraukos. Kaip ir daugumoje LKL komandų, taip ir „Alytuje“ gerokai trūksta profesionalumo rašant naujienas. Straipsniuose gausu gramatinių bei grubių stiliaus klaidų. Didieji krepšinio portalai priversti beveik visiškai perrašyti naujienas, prieš jas publikuojant savo svetainėse.
Norėdami komentuoti prisijunkite.