LKL reguliaraus sezono Oskarai ir „Auksinės avietės“
(25)Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) reguliarusis sezonas – baigėsi. Visos ekipos sužaidė po 36-erias rungtynes, o antradienį startuos atkrintamosios kovos.
Portalas nusprendė Krepsinis.net išdalinti simbolinius reguliaraus sezono Oskarus, kuriuose išskyrė naudingiausią žaidėją, geriausiai besiginantį krepšininką, geriausią trenerį, didžiausią pažangą padariusį atletą, geriausią šeštąjį žaidėją, naujoką bei legionierių. Taip pat paskyrėme ir „Auksines avietes“ už tam tikrus nepavykusius dalykus.
Gebenas
Reguliaraus sezono MVP: Martinas Gebenas, Utenos „Juventus“ (22 min., 11,6 tšk., 7,2 atk. kam., 1,4 rez. perd., 16,4 naud. bal.)
LKL pastaraisiais metais laikosi aiškios nuostatos, jog skiria MVP prizą tam krepšininkui, kuris ir rinko daugiausiai naudingumo balų. Kauno „Žalgirio“ uteniškiams paskolintas aukštaūgis nusipelnė šio vardo, kadangi tikrai rungtyniavo galingai. Jam už nugaros likęs Žygimantas Janavičius sužaidė 20 mačų, o Artiomas Parachovskis – 23. Tuo tarpu M.Gebenas nepraleido nė vienerių reguliaraus sezono rungtynių, o tai reiškia, jog jam išlaikyti tokį efektyvumą buvo dar sunkiau nei kitiems. M.Gebenui priklauso ir per vieną susitikimą surinktų naudingumo balų rekordas – 44, kuriuos surinko paskutiniajame reguliaraus sezono mūšyje su Alytaus „Dzūkija“. Apskritai M.Gebeną galima vadinti didžiausiu sezono atradimu, nes po studijų NCAA atvykęs vidurio puolėjas buvo savotiška mistika, kadangi niekas nežinojo, ką jis iš tiesų gali. Jeigu ir LKL pripažins M.Gebeną sezono MVP, tai bus savotiškas praėjusio sezono dežavu, kai Laurynas Birutis gavo tokį prizą ir persikėlė į „Žalgirį“. Toks kelias turbūt laukia ir M.Gebeno.
Daviesas
Geriausias legionierius: Brandonas Daviesas, Kauno „Žalgiris“ (18 min., 12 tšk., 4 atk. kam., 1,8 rez. perd., 15,4 naud. bal.)
Nors žalgiriečiai LKL pirmenybėse rungtyniauja taupydami jėgas ir taikydami didelę rotaciją, B.Daviesas vis tiek yra 5-as pagal naudingumo balus pirmenybėse. Ir tam jam užtenka vos 18 žaidimo minučių, kas jo pasirodymą padaro dar įspūdingesniu. Pernai LKL geriausiu legionieriumi pripažino Keviną Pangosą, kuris neišsiskyrė statistika LKL, bet spindėjo Eurolygoje, todėl prizas atiteko daugiau už tarptautines kovas. B.Daviesas Eurolygoje buvo pirmajame geriausių žaidėjų penketuke ir LKL rodė savo pajėgumą. „Žalgiris“ be konkurencijos tapo reguliaraus sezono nugalėtoju, B.Daviesas buvo itin naudingas ir pelnytai jį galime vadinti geriausiu užsieniečiu pirmenybėse. Gaila, kad kitą sezoną jo LKL nebeliks, kaip ir šiemet nebebuvo K.Pangoso.
Grigonis
Geriausias lygos naujokas lietuvis – Marius Grigonis, Kauno „Žalgiris“ (20 min., 9,3 tšk., 3,1 atk. kam., 2,1 rez. perd., 11,5 naud. bal.)
Visiškai pelnytai šį prizą daug negalvojus galima atiduoti žalgiriečiui. Apskritai, jis tapo vienu iš geriausių pirkinių praėjusiame tarpsezonyje bei jau dabar yra vienas iš svarbiausių žaidėjų „Žalgiryje“. Gynėjas sėkmingai savo laiką išnaudojo ir LKL pirmenybėse, ne tik Eurolygoje. Galima pastebėti, kad kasmet naujokų lietuvių LKL pirmenybėse mažėja. Neregėtas atvejis, kai 25-erių sulaukęs lietuvis, žaidžiantis „Žalgiryje“, sužaidžia pirmą savo sezoną šalies pirmenybėse. Taip jau sutapo, kad M.Grigonis pasirinko kitokį kelią nei daugelis „Žalgirio“ sistemos auklėtinių ir jis pasiteisino. Dabar Marius yra tas žaidėjas, su kuriuo klubas sieja ateitį, o galima prognozuoti, kad atletas kitą sezoną Eurolygoje žais dar geriau.
Maksvytis
Geriausias treneris: Kazys Maksvytis, Klaipėdos „Neptūnas“ (2 vieta reguliariajame sezone)
„Neptūnas“ pasiekė istorinį pasiekimą – dar niekada reguliariajame sezone nebuvo antras. Automatiškai Vilniaus „Rytui“ tai tapo blogiausiu rezultatu per 20 pastarųjų metų. Prieš sezoną „Neptūno“ sudėtis neatrodė kaip ta, kuri gali reguliariajame sezone nusileisti tik „Žalgiriui“, bet K.Maksvytis ir jo kariauna išlaikė stabilumą visą sezoną, susirinko „savo taškus“ ir tai leido 2 laimėjimais aplenkti vilniečius. „Neptūnas“ turėjo daug atkaklių mačų, kur situacija paskutinėmis minutėmis būdavo itin neaiški, bet uostamiesčio klubas sugebėdavo išsikapstyti. K.Maksvytis apskritai LKL tapo sėkmingo pasirodymo garantu, kadangi tiek „Neptūnas“, tiek treniruotas „Lietakbelis“ visada įsitaiso pirmajame trejete ir laimi medalius. Šiemet „Neptūnas“ realiai turi galimybę sugrįžti į LKL finalą.
Butkevičius
Didžiausią pažangą padaręs krepšininkas: Arnas Butkevičius, Vilniaus „Rytas“. Šis sezonas: 27 min., 9,8 tšk., 5,6 atk. kam., 2,2 rez. perd., 14,9 naud. bal. Praėjęs sezonas sostinės klube: 18 min., 5,1 tšk., 3,4 atk. kam., 1,6 rez. perd., 7,1 naud. bal.
Pernai iš „Neptūno“ į „Rytą“ persikėlęs puolėjas sunkokai pritapo, o tam įtakos turėjo ir jį kankinusios traumos. Šiame sezone A.Butkevičius žaidžia kur kas geriau ir prie to labai prisidėjo faktas, jog atletas yra sveikas. A.Butkevičius vis dar yra veržlus, kovingas, gerai ginasi, o dabar dar ir pradėjo kur kas geriau pataikyti tritaškius – pataikymas išaugo nuo 23,5 proc. iki 36 proc. Jeigu M.Girdžiūnas vis labiau atrodo nebetinkantis „Rytui“, tai A.Butkevičius tapo tvirtu startinio penketuko krepšininku ir vienu iš lyderių. Vilniečiams gerai tiek, kad Arnas turi sutartį ir kitam sezonui, kadangi dabar rasti rinkoje pajėgų lietuvį jiems būtų itin sudėtinga.
Masiulis
„Kylančios žvaigždės“ prizas – Gytis Masiulis, Klaipėdos „Neptūnas“ (21 min., 10,3 tšk., 5,4 atk. kam., 13,3 naud. bal.)
21-erių žalgirietis šiame sezone pagaliau gavo rimtą šansą parodyti savo sugebėjimus pajėgiausiame šalies divizione. „Žalgiryje“ sunkusis kraštas turėjo labai ribotą žaidimo laiko, todėl jam žūtbūt reikėjo komandos, kur ant parketo praleistų daug minučių. K.Maksvytis ir „Neptūnas“ buvo labai gera kombinacija G.Masiuliui. Jaunuolis neblogai žaidė ir FIBA Čempionų lygoje, bet ar to užteks sugrįžimui į „Žalgirį“, lieka didelis klausimas. Labai realu, kad G.Masiulis dar vienam sezonui galėtų likti „Neptūne“, jog taptų dar svarbesniu krepšininku. Laiko sugrįžti į Kauno klubo gretas dar tikrai bus – Gyčiui viskas prieš akis.
Tarolis
Geriausias šeštas žaidėjas – Donatas Tarolis, Panevėžio „Lietkabelis“ (20 min., 9,7 tšk., 4,9 atk. kam., 1 rez. perd., 12,7 naud. bal.)
Jeigu ne A.Butkevičiaus didelis progresas, D.Taroliui galima būtų buvę skirti didžiausią pažangą padariusio žaidėjo prizą. Aukštaūgis tikrai padarė didelį žingsnį į priekį ir savo trečiajame sezone Panevėžio klube pagaliau tapo svarbia figūra. D.Tarolis pastaruoju metu pradėjo žaisti startiniame penketuke, kai komandoje sumažėjo rotacija, bet daugiausiai mačų jis pradėjo nuo suolo. D.Tarolio žaidime ypač matomas pagerėjęs metimas iš toli: praėjusiame sezone jis pataikė 12 tritaškių iš 41 (29,3 proc.), o dabar jis realizavo jau 20 tritaškių iš 49 (40,8 proc.). Metimais iš perimetro sunkusis krašto puolėjas tikrai nepiktnaudžiauja, bet savo gautas progas išnaudoja puikiai ir varžovai vis dažniau turi pagalvoti, ar gali rizikuoti ties juo. Vasarą D.Tarolis taps laisvuoju agentu ir „Lietkabelis“ turėtų dėti visas pastangas, jog išlaikytų šį gargždiškį savo gretose.
Walkupas
Geriausiai besiginantis žaidėjas – Thomasas Walkupas, Kauno „Žalgiris“
Šioje kategorijoje išskirti vieną žaidėją šiemet ypač sudėtinga. Pernai gynybos specialistais galėjome vadinti Axelį Toupane‘ą, Vasilije Micičių, Renaldą Seibutį ar Chrisą Kramerį, bet trijų iš jų nebėra, o „Ryto“ kapitonas sužaidė per mažai mačų. Vis dėlto Th.Walkupas yra tas žaidėjas, kuris kiekvienam varžovų gynėjui tampa tikru siaubu, kadangi yra itin kibus žaidėjas, tvirtas ir gerai „skaitantis žaidimą“. Kiekviena komanda norėtų savo sudėtyje turėti taip gerai ties perimetru besiginantį krepšininką.
Šiauliai
Didžiausias regresas – „Šiauliai“. 16 pergalių ir 5 vieta pernai – 7 laimėjimai ir 10 pozicija šiemet
Antano Sireikos kariauna tikrai nuvylė. Ir čia nereikėtų visko suversti biudžetui arba jaunimui. Šiauliečiai pagal turimus pinigus buvo 6 lygoje, bet rezultatas ant parketo dar kartą pateisino, jog piniginės storis nėra lemiantis veiksnys. Didelės klaidos padarytos renkantis legionierius. Tai byloja apie prastai veikiantį skautingą arba apskritai jo nebuvimą, kadangi Ronaldas Delphas buvo žaidėjas, kuriam stigo elementarių krepšinio pagrindų, o jis buvo įsigytas kaip pagrindinis „centras“. Sezono metu taip pat sunkiai sekėsi atrasti tuos reikiamus žaidėjus. Pats A.Sireika pripažino, kad buvo klaidų ir jo darbe. Klydo ir vadovai, kurie kartu komplektavo sudėtį. „Šiauliai“ vasarą tikrai turėtų atidžiau padirbėti ties legionierių pasirinkimu, o išlaikę dabartinius lietuvius, galėtų tikrai pretenduoti į pirmąjį šešetą.
Vainauskas
Sezono blykstelėjimas – Jono Vainausko šou „Lietkabelyje“
Didžiule naujiena tapo tai, kad J.Vainauskas po ilgo dingimo iš krepšinio pasaulio sugrįžo į jį bei tapo Panevėžio ekipos sporto direktoriumi. J.Vainauskas iš karto užsuko pasikeitimų karuselę, kurios metu atleido vyriausiąjį trenerį Gintarą Kadžiulį ir pakeitė pusę komandos. Kaip staiga atsirado, taip staiga J.Vainauskas ir dingo – tarp Kalėdų ir Naujųjų metų buvo paskelbta, jog sporto direktorius atleidžiamas iš savo pareigų. Šįkart J.Vainauskui užsibūti krepšinyje nepavyko, bet galima neabejoti, kad jis dar bandys sugrįžti į šią sritį.
Weaveris
„Ponas šypsena“ – Kyle‘as Weaveris, Klaipėdos „Neptūnas“
Taip dažnai besišypsančio žaidėjo aikštelėje dar reikėtų gerai paieškoti. Amerikietis visą sezoną ironiškai šypsodavosi ir jo komandai pirmaujant, ir pralaimint. Ir po klaidingų sprendimų teisėjų, ir po teisingų. K.Weaveris atrodė labiausiai „atsipūtęs“ žaidėjas visoje lygoje ir jo pasirodymas Klaipėdoje galiausiai baigėsi. To ir galima buvo tikėtis, kai krepšininkas per karjerą buvo pakeitęs 16 klubų. Krepsinis.net rašė, kad K.Weaveris darbo neteko dėl savo atsainaus požiūrio, o vėliau dar ir įsivėlė į konfliktą su treneriais, kas tapo paskutiniu lašu kantrybės taurėje.
Guoga
Prezidentų prezidentas – Antanas Guoga, Vilniaus „Rytas“
Spalio pradžioje „Rytas“ paskelbė, kad A.Guoga liko klubo prezidentu ir dės visas pastangas, jog sostinėje krepšinis būtų stiprus. Galbūt jos buvo dedamos, bet tai kurie veiksmai buvo visiškai nelogiški ir neapgalvoti. Pirmiausia A.Guoga pareiškia, kad jam svarbiausia Lietuvos rinktinė, o ne klubas, o viską vainikuoja apsilankymas „Žalgirio“ arenoje pasipuošus šio klubo atributika. Tai galutinai supykdė sirgalius ir A.Guoga feisbuke pranešė apie pasitraukimą. Kai jau atrodo, kad A.Guoga niekuo nebegali nustebinti, jis vis dėlto ima ir tai padaro.
Pieno žvaigždės
Blogiausia atkarpa – Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ 9 pralaimėjimai ketvirtajame rate
„Šiaulių“ komanda sezoną pradėjo 12 pralaimėjimų iš eilės, bet „Pieno žvaigždės“ įsigudrino pralaimėti visą ketvirtąjį ratą. Kai komandos pavasarį „skaičiuoja viščiukus“ ir rengiasi atkrintamosioms geros sportinės formos, Gedimino Petrausko auklėtiniai išdalino taškus absoliučiai visoms ekipoms. Maža to, jie vos neprarado penktos vietos, kadangi Utenos „Juventus“ liko per tašką nuo oponentų. Pasvaliečiai tikrai nėra tokie silpni, kad sugebėtų įkristi į tokią duobę, bet taip nutiko ir laiko atsitiesti nėra, kadangi iš karto laukia ketvirtfinalio serija su „Lietkabeliu“, kur gali pristigti ir pasitikėjimo savo jėgomis.
Urbonas
Sezono pasiteisinimas – blogi teisėjai
Žydrūnas Urbonas, Kazys Maksvytis ir Virginijus Šeškus – trys dažniausiai arbitrus kritikavę treneriai lygoje. Virgis vėliau priekaištų žėrė daug mažiau, bet Ž.Urbonas ir K.Maksvytis visada rinkosi technines, o rungtynes stebėdavo iš rūbinės dėl perdėtų veiksmų šalia aikštės. Jeigu visi treneriai kalbėtų ir darytų taip, kaip minėti specialistai, galima būtų pagalvoti, jog LKL teisėjauja visiški diletantai, nors taip tikrai nėra. Trys arbitrai dirba Eurolygoje ir Europos taurėje, dar keturi – FIBA Čempionų lygoje. FIBA teisėjų vadovas taip pat giria lietuvius ir laiko juos solidžiais teisėjais, bet savame kieme niekada pranašu nebūsi. Ar sulauksime teisėjų kritikos atkrintamosiose? Žinoma!
Milašius
Sezono kliurka – įteisinta kritika be baudų
Nežinia, kas šovė į galvą LKL valdybos posėdyje, bet įteisinimas leidimo kritikuoti teisėjus be baudos tapo tikra rakštimi. Kai Eurolyga ir NBA griežtina baudas, LKL panaikina jas ir Remigijus Milašius dar giriasi tuo teigdamas, jog tai yra laisva ir demokratiška visuomenė. Treneriai nesikuklino ir žarstė kritiką į kairę bei į dešinę. Kartais net peržengė ribas, kai kritiką keitė nepagrįsti kaltinimai, kaip kad „LKL nenorėjo mūsų pergalės“ arba „teisėjai dalyvauja lažybose“. Vieną sezoną pabandėme ir užtenka – grąžinkite senąją tvarką.
Norėdami komentuoti prisijunkite.