LKL žaidę legionieriai – kur jie dabar?: Vilniaus vakarėlių liūtai, netikėtai karjerą baigęs įžaidėjas ir sėkmingi „Juventus“ gynėjai
(8)Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) duris dažnai praveria jauni, karjerą Europoje tik pradedantys talentai. Retas jų Lietuvoje lieka antram sezonui. Vienų karjeros šauna į viršų, antri blaškosi po vidutinio lygio klubus, treti supranta, kad krepšininko duona ne jiems ir pakabina sportbačius ant vinies. Šį kartą apžvelgiame po 2016–2017 m. sezono Lietuvą palikusius legionierius.
Larry Drew (30 m. 188 cm ūgio). Neberungtyniauja du sezonus
Į Klaipėdą atvykusiam amerikiečiui teko „per dideli batai“. Jis turėjo pakeisti vieną „Neptūno“ pergalių kalvių – Danielį Ewingą. Tačiau komandos naujoko žaidimas strigo. Po kelių sėkmingų rungtynių sausį atrodė, kad gynėjas prasilaužė, bet tada sekė pora prastų pasirodymų. Tada komanda krepšininką atleido dėl vidaus taisyklių pažeidimų. Kitą sezoną gynėjas dar buvo trumpai susisaistęs su Filadelfijos „76ers“ ir Naujojo Orleano „Pelicans“ komandomis, epizodiškai pasirodė 10 NBA rungtynių. 2018 m. vasarą krepšininkas buvo arti persikėlimo į Pietų Korėją, bet kontrakto pasirašyti neleido vietinė vingrybė – NBA patirtis. Nuo tada apie sportininko karjerą negirdėti. Amerikietis verčiasi kita veikla. Krepšininko širdies draugė – garsaus komiko Eddie Murphy vyriausioji duktė. Ji kuria meną, kuriuo bando atkreipti dėmesį į aplinkosaugos problemas, o L.Drew kuruoja jos projektus.
Lima
Augusto Lima (28 m. 208 cm), Burgoso „San Pablo“. Ispanijos lyga: 21 min., 7,7 tšk., 5,9 atk. kam., 1,1 rez. perd., 11,5 naud. bal.
Madrido „Real“ kauniečiams paskolintas brazilas savo vietą Šarūno Jasikevičiaus schemose atrado, tačiau didelio minučių skaičiaus nepelnė. Aukštaūgiui stigo atletiškumo, o „Žalgiris“ tą sezoną Eurolygoje galėjo remtis trijų centrų rotacija. Kitą sezoną A.Lima krepšininko duonos ragavo net trijose šalyse: Turkijoje, Kinijoje ir Ispanijoje. Madrido klubui jo paslaugų nebeprireikė. 2018 m. vasarą brazilas dar bandė atkreipti NBA klubų dėmesį, dalyvaudamas Vasaros lygoje, bet pasiūlymų iš už Atlanto puolėjas nesulaukė. Realu, kad krepšininkas užsiliks Ispanijoje. Didelės pažangos iš jo tikėtis jau nebeverta, o ispanų klubai vertina aukštaūgį, nes gali jį registruoti kaip vietinį krepšininką, žaidėjas nėra laikomas legionieriumi.
Loganas
Davidas Loganas (37 m. 182 cm ūgio), Trevizo „De' Longhi“. Italijos lyga: 28 min., 14,6 tšk., 2,5 atk. kam., 2,6 rez. perd., 11,1 naud. bal.
Aštuonis sezonus Eurolygoje praleidęs gynėjas į Vilnių atvyko jau ne pirmos jaunystės. Visgi parako Europos taurės kovoms krepšininkas turėjo daugiau nei pakankamai. Legionieriui buvo patikimas kamuolys lemtingomis rungtynių akimirkomis. Savo lyderio „Lietuvos rytas“ neišlaikė iki sezono galo, 2017 m. vasarį D.Loganas išvyko į Italiją. Vėliau veteranas rungtyniavo Strasbūre (Prancūzija) ir Pietų Korėjoje. Praėjusių metų pradžioje D.Loganas prisijungė prie antrojoje Italijos lygoje rungtyniavusio Trevizo klubo ir smarkiai prisidėjo prie to, kad komanda iškopė į pajėgiausią šalies divizioną. Krepšininkas netgi pelnė naudingiausio atkrintamųjų žaidėjo apdovanojimą. Metų pabaigoje Lenkijos pilietybę turinčiam gynėjui sukaks 38-eri, bet jo pasirodymas šį sezoną leidžia manyti, kad D.Loganas dar pajėgus varžytis esamame lygyje.
Hartensteinas
Isaiah Hartensteinas (21 m. 210 cm ūgio), Hjustono „Rockets“. NBA: 11 min., 4,7 tšk., 3,9 atk. kam., 0,8 rez. perd., 6,4 naud. bal.
Vokietis neabejotinai yra vienas sėkmingesnių jaunųjų „Žalgirio“ legionierių. Tiesa, Kaune jis daug nerungtyniavo. Puolėjas tik epizodiškai pasirodė 5 Eurolygos rungtynėse, bet gerokai daugiau šansų sulaukdavo LKL kovose. 2017 m. vokietį 43-uoju šaukimu NBA naujokų biržoje pasikvietė Hjustono „Rockets“ klubas. Krepšininkas oficialiai dar priklausė „Žalgiriui“, bet kitą sezoną praleido dukterinėje Hjustono ekipoje „Rio Grande Valley Vipers“. Po sezono NBA Plėtojimosi lygoje „Rockets“ išpirko žaidėjo kontraktą su „Žalgiriu“. Pastaruosius dvejus metus I.Hartensteinas blaškėsi tarp pagrindinės ir dukterinės komandų, NBA jis viso yra sužaidęs 53 rungtynes.
Motumas
Brockas Motumas (29 m. 208 cm ūgio), Valensijos „Valencia“. Eurolyga: 12 min., 5,9 tšk., 1,4 atk. kam., 0,4 rez. perd., 5 naud. bal.
Į „Žalgirį“ atvykęs australas pasižymėjo gera progų realizacija puolime, tačiau stokojo stabilumo. Krepšininkas dažnai sulaukdavo Š.Jasikevičiaus pastabų dėl klaidų gynyboje. Antrieji universalaus puolėjo metai Kaune buvo ženkliai geresni. Su Eurolygos krepšiniu apsipratęs žaidėjas tapo vienu komandos lyderių. Australas buvo antras pagal rezultatyvumą komandoje po Pauliaus Jankūno. Krepšininkas nepranyko ir persikėlęs į Stambulo „Anadolu Efes“. Prastai organizuotoje Turkijos ekipoje jam teko svarbaus rotacijos žaidėjo rolė, tačiau komandos žaidimas Eurolygoje buvo pažymėtas nesėkmėmis. Klubui sustiprėjus, B.Motumo vaidmuo sumenko, o didesnio pasitikėjimo jis nesulaukė ir persikėlęs į Ispaniją.
Diggsas
Jamaras Diggsas (31 m. 187 cm ūgio), Ruano „Metropole Basket“. 2-oji Prancūzijos lyga: 30 min., 12 tšk., 3,2 atk, kam., 4,5 rez. perd., 13,7 naud. bal.
Sezonas Utenoje buvo amerikiečio karjeros Everestas. 13,2 taško per rungtynes pelnydavęs, 4,6 atkovoto kamuolio sugriebdavęs, 5,2 rezultatyvaus perdavimo atlikdavęs bei 15,8 naudingumo balų rinkęs įžaidėjas mėgavosi trenerio Antano Sireikos suteikta laisve. Abejotino pajėgumo Europos lygose prieš tai rungtyniavęs įžaidėjas buvo ne tik absoliutus „Juventus“ lyderis, bet sulaukė ir LKL pripažinimo – J.Diggsui buvo įteiktas lygos MVP titulas. Regis, krepšininko karjera turėjo pakilti į aukštesnį lygį, bet nutiko priešingai – į Alleną Iversoną besilygiavęs gynėjas persikėlė į antrąją Prancūzijos lygą. Čia jis rungtyniauja iki šiol.
Gordonas
Drew Gordonas (29 m. 206 cm ūgio), Zelionos Guros „Stelmet“. Vieningoji lyga: 24 min., 13,3 tšk., 6,7 atk. kam., 2,1 rez. perd., 16,4 naud. bal.
Aukštaūgio jaunesnysis brolis Aaronas Gordonas rungtyniauja Orlando „Magic“. Tuo metu Drew tenkinasi gerokai kuklesnių klubų pasiūlymais. „Siemens“ arenos lankus nuolat drebinęs puolėjas Vilniuje sužaidė solidų sezoną. Į Sankt Peterburgą sparnus pakėlęs krepšininkas užsivilko „Zenit“ marškinėlius, vėliau pasirašė vos dieną galiojusią sutartį su Bruklino „Nets“, galiausiai sužaidė sezoną to paties NBA klubo dukterinėje komandoje. Tada persikėlė į Lenkiją. D.Gordonas ypatingai naudingas arčiau varžovų krepšio, tačiau gynyboje jam trūksta greičio ir agresijos. Vidutiniškai per rungtynes jis prasižengia vos kartą. Galingai baudos aikštelėje stumdęsis krepšininkas šį sezoną iš viso metė 10 tritaškių, bet tikslą pasiekė tik vienas metimas.
Brownas
Tayloras Brownas (30 m. 200 cm), nėra duomenų.
Sunkusis krašto puolėjas į Vilnių atvyko vasario pabaigoje. „Lietuvos rytas“ už jį Ščecino „Wilki Morskie“ komandai sumokėjo išpirką, o sutartyje su sostinės komanda buvo numatyta galimybė kontraktą pratęsti ir kitam sezonui. Pats amerikietis žadėjo atiduoti komandai visą širdį. Visgi po trijų mėnesių jis Vilnių paliko su trenksmu. Puolėjas svarbių LKL pusfinalio serijos rungtynių išvakarėse mėgavosi sostinės naktiniu gyvenimu. Jam kompaniją palaikė ir du komandos draugai – Clevinas Hannah ir Corey Fisheris. Tuometis vilniečių treneris Rimas Kurtinaitis užsiminė, kad dėl savo „žygių“ žaidėjai buvo perspėti jau anksčiau. Nepaisant visko, vasarą krepšininkas sudarė sutartį su pirmosios Ispanijos lygos klubu. Tačiau puolėjas neperėjo Sevilijos „Real Betis“ klubo medicininės patikros. Europoje darbo T.Brownas neberado. Vėliau jis rungtyniavo Saudo Arabijos ir Libano klubuose.
Hannah
Clevinas Hannah (32 m. 179 cm), Andoros „MoraBanc“. Europos taurė: 20 min., 11,1 tšk., 5,3 rez. perd., 13,5 naud. bal.
2016 m. pabaigoje vilniečiai sukirto rankomis su Suomijoje, Prancūzijoje, Ispanijoje ir Turkijoje iki tol žaidusiu gynėju. Patyręs amerikietis demonstravo nestabilų žaidimą, o galima to priežastis paaiškėjo pavasarį. Skandalu pasibaigęs krepšininko sezonas Lietuvoje nesukliudė gynėjui palypėti karjeros laiptais. Kitą sezoną užsivilkęs Mursijos marškinėlius įžaidėjas žibėjo Ispanijos lygoje, o po to jam prasivėrė stipriausio Senojo žemyno turnyro durys. Praėjusiame sezone Eurolygos debiutantui buvo patikėtas pagrindinio Gran Kanarijos klubo įžaidėjo vaidmuo. Šį sezoną amerikietis pateko į geriausiai kamuolius komandos draugams skirsčiusių Europos taurės krepšininkų dešimtuką.
Fisheris
Corey Fisheris (32 m. 185 cm ūgio), Ness Zionos „Ironi“. Izraelio lyga: 32 min., 14 tšk., 2 atk. kam., 4,2 rez. perd., 14,4 naud. bal.
Praktiškai pilną sezoną Vilniuje praleidęs įžaidėjas atliko svarbų vaidmenį komandoje, tačiau susilaukė priekaištų dėl prasto pataikymo iš žaidimo (36 proc. LKL). Galima įtarti, kad žaidėjui stigo motyvacijos, nes Europos taurėje jis žaidė geriau nei vietinėse pirmenybėse. Palikęs Lietuvą C.Fisheris rungtyniavo Ispanijoje, Puerto Rike, Prancūzijoje. Izraelio lygoje krepšininkas sužaidė solidų sezoną, tačiau sunku tikėtis, kad veteranas dar gali patraukti pajėgių klubų dėmesį.
Tayleris Larsonas
Tyleris Larsonas (28 m. 191 cm ūgio), Oldenburgo „EWE Baskets“. Europos taurė: 22 min., 12,8 tšk., 4 atk. kam., 3,7 rez. perd., 13,9 nadu. bal.
Amerikiečio viešnagė Pasvalyje 2016 m. lapkritį truko vos dvi savaites. Vienose LKL rungtynėse šmėstelėjęs įžaidėjas taškų nepelnė ir aikštę paliko su minusiniu naudingumo balų skaičiumi, ne ką geriau pasirodė ir prieš BBL komandas. „Pieno žvaigždėms“ neįtikęs gynėjas sugrįžo rungtyniauti į Latviją. Dažnai komandas keičiantis krepšininkas Europos taurėje spėjo debiutuoti dar pernai, atstovaudamas Frankfurto „Skyliners“ ekipai. Šį sezoną T.Larsonas savo vertę įrodė kitame Vokietijos klube ir kartu su komanda iškopė į Europos taurės „Top 16“ etapą.
Bestas
Aaronas Bestas (27 m. 193 cm ūgio), Salonikų PAOK. FIBA Čempionų lyga: 24 min., 10,9 tšk., 3,2 atk. kam., 0,9 rez. perd., 10,4 naud. bal.
Kanadietis Utenoje žengė pirmuosius žingsnius Europoje ir dar tik bandė perprasti vietinio krepšinio niuansus. Vis dėlto „Juventus“ jis buvo svarbus rotacijos žaidėjas. Panašią funkciją atliko ir Graikijos klube. Šių metų sausį Klaipėdoje apsilankęs gynėjas pelnė 14 taškų ir buvo tarp pagrindinių skaudaus „Neptūno“ pralaimėjimo kaltininkų. Svarbiu ginklu kanadiečio arsenale tapo tolimi metimai. 49,1 proc. pataikymas per rungtynes išmetant po 4 tritaškius – išties geras rezultatas. Tiesa, kiek stebina prie baudų metimo linijos vis sudrebanti gynėjo ranka: vos 56,3 proc. taiklumas šį sezoną. Deja, sezonas žaidėjo komandai nesusiklostė. Čempionų lygoje su 5 pergalėmis per 14 rungtynių PAOK liko D grupės uodegoje, paskutinė ji ir Graikijos lygoje.
Parengė Eimantas Šaulitis
Norėdami komentuoti prisijunkite.