Londonas pasitinka Eurolygos finalo ketvertą: jaunimas žaidžia vėjuotame futbolo manieže, arena – it „Akropolyje“
(18)Eurolygos finalo ketvertas startuoja. Kovos aikštelėje ketvirtadienį dar neprasidės, tačiau Jungtinės Karalystės sostinė jau oficialiai priėmė visus dalyvius. Priėmė ir į Londoną atvykusį Krepsinis.net žurnalistų duetą.
Šį vakarą vyks vakarinės treniruotės. Įspūdingai iš išorės atrodančios O2 arenos lankus išbandys Šarūnas Jasikevičius bei Martynas Gecevičius, kartu su Barselonos „Regal Barcelona“, Pirėjo „Olympiacos“, Maskvos CSKA ir Madrido „Real“ komandomis. Teorinę galimybę juos išmėginti turės ir kitas Londone su „Real“ viešintis lietuvis Martynas Pocius. Tiesa, prie Temzės upės jau spėjusiam įsiamžinti gynėjui dar prieš du mėnesius sezonas dėl pėdos traumos baigėsi.
O2 arenos išplanavimas – originalus. 20 tūkstančių vietų talpinanti krepšinio aikštė „įsitaisiusi“ pramogų komplekse. Maždaug tas pats, kas arena Vilniaus „Akropolyje“. Visas kompleksas – tarsi kupolas. Krepšinio arena jame užima 40 proc. ploto.
Arena šauni, bet vietiniai į ją rinktis neketina. Nieko nuostabaus. Kolegos užsieniečiai teigė, kad likus maždaug pusantros savaitės iki finalo ketverto, prekyboje buvo likę apie pusę bilietų. Todėl juos imta pardavinėti vienos dienos kelionės Londono metro bilieto kaina (apie 24 Lt). Pavyzdžiui, šalia arenos per 50 metrų esančios užkandinės darbuotojas liko nesupratęs, išgirdęs Eurolygos pavadinimą ir finalo ketverto turnyrą. Neabejotina – Londono karalius futbolas, tikrai ne krepšinis. Ten jis, nepagražinant, populiariausių sporto šakų sąraše tenkinasi maždaug dešimtąja vieta.
Tęsiant temą apie futbolą. Jaunimo Eurolygos dalyviai, tarp kurių – ir Vilniaus „Lietuvos ryto“ jaunuoliai, žais... futbolo manieže. Jaunieji krepšininkai varžysis Davido Beckhamo futbolo akademijos patalpose. Dvi aikštelės užima beveik pusę vieno maniežo dalies. O jausmas – lyg per futbolo rungtynes. Deja, blogąja prasme – patalpoje vėsoka, jaučiasi skersvėjis. „Apsirenkite, nes šaltoka“, – perspėjo Londone viešintis teisėjas Romualdas Brazauskas.
Kokios sąlygos dirbti žurnalistams? Kol kas panašu, kad geresnės nei Stambule, kur žurnalistų judėjimas buvo itin ribotas. Čia žurnalistai turės geresnę galimybę patekti į „mix“ zoną, kur kalbinami krepšininkai. Tiesa, netrūksta ir „liapsusų“. Pavyzdžiui, žurnalistų centras – praktiškai lauke. Šalia arenos esančioje nevisai uždaroje patalpoje. Durys pradarytos, o tai reiškia, kad toli gražu ne atogrąžiškas Londono oras puikiai jaučiasi itin erdvioje patalpoje. Viskas būtų gerai, jei ne faktas, kad Anglijos sostinėje dvigubai šalčiau nei Lietuvoje, o ryte Londonas pasitiko tik 6 laipsnių šiluma.
Beje, tęsiant apie žurnalistus. Vienas kolega iš Rusijos juokavo, kad rusų žurnalistų gali tekti laukti iki rytojaus. Aleksandras vaizdžiai pasakojo, jog atrodo, kad į žurnalistų centrą atėję rusai išsitraukia ne nešiojamąjį kompiuterį, o degtinės butelį. Ir rusų žurnalistai, geresni krepšininkai už bet kurį nesėkmingai tam tikrame epizode sužaidusį CSKA žaidėją.
Savo ruožtu ketvirtadienį į Londoną atvykę Krepsinis.net žurnalistai iš kuprinių traukėsi, ką pridera. Skaitytojams tiesiai iš Londono pateiksime naujienas bei interviu iš lemiamo stipriausio Europos klubinio turnyro etapo.
Norėdami komentuoti prisijunkite.