Nusikalstamu pralaimėjimą pavadinęs A.Trinchieri: neturėjome aikštėje nė vienos veikiančios galvos
VIDEO interviu, FOTOGALERIJA (84)Kauno „Žalgiris“ (7/5) Eurolygoje nepradėjo dar vienos pergalių serijos, namie 70:83 nusileisdamas Vitorijos „Baskonia“ (5/7).
Žalgiriečiai dar trečiajame kėlinyje kontroliavo situaciją (57:41), tačiau tuomet praleido šešiolika „sausų“ taškų ir leido varžovams grįžti į rungtynes.
Kraujo skonį pajutusi „Baskonia“ netrukus ne tik išsiveržė į priekį, bet ir kontroliavo mačo pabaigą, kurioje sugebėjo susikrauti dviženklę persvarą.
Po nesėkmės „Žalgirio“ strategas Andrea Trinchieri ugningai dėstė apie nesėkmės priežastis.
„Ženkliai prasčiausios mūsų rungtynės, ne dėl galutinio rezultato, bet... Neturime daug taisyklių, viena iš jų – niekada nepasiduoti. Gera ar bloga diena, nuovargis, niekada nepasiduoti. Nusidėjome, šios rungtynės yra nusikaltimas, pasidavėme, pralaimėjome rungtynes, kurias visiškai kontroliavome. Atsipalaidavome, tris dienas kalbu tik apie tai. Kai atsipalaidavome, jei sugrįžo, o mes pasidavėme.
Pelnyta ir skaudi nesėkmė. Kai kuriais aspektais tai yra nepriimtina. Būtų lengva viešai pasakyti ir besti pirštu į prastai pasirodžiusius žaidėjus, kurie mums daug kainavo. Lengvi dalykai man nepatinka. Nematau savo vaidmens komandoje kaip generolo, kuris stovi už karių. Stovėsiu pirmosiose linijose ir priimsiu kulkas. Turiu pasirūpinti, kad tai nepasikartotų. Dabar esame susitepę ir turime atsitiesti, nes atiduoti tokias rungtynes yra nusikalstama. Žinau, kad taip būna ir nesame pakankamai geri, kad to išvengtume“, – dėstė strategas.
– Chima Moneke anksti surinko tris pražangas, buvo galima jį atakuoti kitaip?
– Žinoma, kad galėjome, bet tam reikia koncentracijos. Šiandien neturėjome gero ryšio tarpusavyje, prasti sprendimai, buvome lėti. Norint žaisti teisingai reikia koncentracijos, o šiandien buvo labai sunku rasti veikiančius dalykus.
– Žaidėjai dažnai dvejojo prieš atlikdami laisvus metimus. Ar tai tampa problema?
– Stipriai nesutinku, nes tikiu, kad blogiausias dalykas yra žaidėjui nusprendus nemesti, kai tam yra taktinių priežasčių, jog visa arena sušunka ir kamuolys tampa labai sunkus. Alenas pasakė, kad keletą kartų prastai pagavo kamuolį, o tas metimas, kurio atsisakė Mattas, yra geras sprendimas, nes buvome greitoje atakoje ir mesti nereikėjo.
– Laurynas Birutis trečiajame kėlinyje turėjo gerą atkarpą. Gali palyginti jo žaidimą šį sezoną su geriausia praeito sezono versija? Ko jam trūksta?
– Bandau gerbti visus. Ar manote, kad po tokių prastų rungtynių galvosiu apie Lauryno pasirodymus praeitame sezone? Pasigailėkite. Net sugrįžus tam pačiam žaidėjui, aplinkybės yra kitokios, kitokia komandos chemija. Šiandien nesusitelkiu į tai.
Eurolyga: „Žalgiris“ – „Baskonia“ (41 nuotrauka)
– Per pirmąsias 26 minutes „Baskonia“ surinko 41 tašką, per likusias 14 minučių – 42. Kokių problemų kilo gynyboje?
– Nemanau, kad problemos buvo gynyboje. Nustojome žaisti, stabdėme kamuolį puolime, ėmėmės izoliacinio puolimo, nors iki tol kamuolį judinome gerai. Tada keturi žaidėjai tampa nelaimingais dėl to vieno, kuris sustabdo puolimą. Tada žingsniu atsilieki, prarandi penkis procentus pastangų gynyboje, ir tuomet rungtynės tampa tokiomis, kokiomis tapo. Nemanau, kad tai yra puolimo ar gynybos problema. Tai būtų tiesa, bet neturėjome koncetracijos, noro ir užsidegimo baigti rungtynes, o tada jau galima kalbėti apie viską kita.
Galima kalbėti apie prastus pasirodymus, neturėjome aikštėje nė vienos veikiančios galvos, dirbančių smegenų. Krepšinyje reikia smegenų. Krepšinis yra šachmatų žaidimas, kai kažkas tave stipriai tranko. Reikia smegenų, reikia galvoti, kad jei nutiks dalykas A, tada seks B, C ir nuseisime iki G situacijos. Grandininė reakcija. Jei nežinome, kokia yra situacija A, nes nesame susitelkę, nėra įmanoma gerai pasirodyti tokiame lygyje. Tada ateina ir gynyba. Tada jau reikia asmenybės ir susitelkimo.
– „Žalgiris“ trečiajame kėlinyje pasijautė per daug patogiai?
– Buvote čia, kai sakiau, kad atsipalaidavome? Tikiu, kad sužaidėme trejas rungtynes – prastai startavome, vaikščiojome aikštėje ir neturėjome užsidegimo pirmam kėliniui. Vėliau, iki trečiojo kėlinio vidurio, turėjome teisingą užsidegimą, koncentraciją, atsiplėšėme 14 taškų ir tuomet vėl atsipalaidavome. Startavome lėtai ir finišavo tragiškai. Pasidavėme. Nepriimtina.
– Tikite, kad FIBA „lango“ pertrauka galėjo prie to prisidėti?
– Antroji mūsų taisyklė – jokių pasiteisinimų ir pasiaiškinimų. Tai būtų kvailas pasiteisinimas.
– Ignas Brazdeikis nežaidė prieš Atėnų „Panathinaikos“, šį kartą buvo neregistruotas. Kokios yra to priežastys?
– Trenerio sprendimas. Turime trylika žaidėjų, pasirinkau taip. Žinoma, kai atlieki sprendimą, sulauki pasekmių. Nepabrėžčiau to, nemanau, kad tai nulėmė rungtynes, bet paklausėte ir atsakau, kad tai buvo sprendimas, kurio šiuo momentu reikėjo komandai.
– Kur jam reikia pasitempti, kad grįžtų į rotaciją?
– Kalbame apie žmogų, kuris šiandien nežaidė, nemanau, kad tai yra taip svarbu. Jis žino, nes jam viską pasakiau, bet tikiu, kad šiuo metu apie tai kalbėti nėra tikslinga.
– Lonnie Walkeris šiandien surinko 19 taškų ir buvo rezultatyviausias komandoje, bet kur jis gali pasitempti rungtynių pabaigose?
– Susitelkimas, kova dėl kamuolių. Esi atletas tik puolime? Ne, atletas esi abejose aikštės pusėse. Reikia suprasti momentų svarbą. Jų sugrįžimas prasidėjo nuo kvailos, aplaidžios Lonnie klaidos situacijoje, kuriai ruošėmės. Žinojome, kad jie imsis spaudimo. Programinė įranga užstrigo.
Norėdami komentuoti prisijunkite.