Olimpinį medalį medžiojusio A.Bayneso košmaras – teko mokytis vaikščioti iš naujo
(11)Olimpinis krepšinio turnyras baigėsi Australijai istoriniais bronzos medaliais, tačiau su komanda ant pakylos nekilo Aronas Baynesas. Aukštaūgį sustabdė mįslingas incidentas.
ESPN nušvietė kraupią istoriją – buvęs Vilniaus „Ryto“ vidurio puolėjas susižeidė dar pirmajame turnyro Tokijuje mače prieš Nigerijos rinktinę. Apšilinėdamas ilgosios pertraukos metu jis atliko nesėkmingą dėjimą, po kurio nusileido susižeisdamas galvą ir kaklą. Vis dėlto atsitokėjęs jis savo pasirodymą tęsė.
Košmaras prasidėjo po trijų dienų vykusiame mače prieš Italiją. Po trečiojo kėlinio prispaudus reikalui australas išskubėjo į tualetą, kad nepraleistų svarbiausių momentų. Komanda jo grįžtančio nesulaukė, o ieškoti išėjęs atstovas rado jį ant rūbinės grindų, kraujuojantį iš rankoje atsivėrusių žaizdų.
A.Baynesas krito ir susižeidė į sienoje įtaisytą pakabą. Pats incidento jis neatsimena ir negali paaiškinti, ar tiesiog paslydo, ar tai susiję su kritimu mače prieš Nigeriją. Vis dėlto vos jį prikėlus tapo akivaizdu, kad kažkas yra negerai. Jis negalėjo atsikelti, o bandydamas stotis tiesiog vėl susmuko ant žemės. Atletas nebegalėjo vaikščioti.
The long road back. Grateful for it all 🥉💪🏻 pic.twitter.com/ZbNquULKT3
— Aron Baynes (@aronbaynes) January 21, 2022
Paralyžiuotas australas negalėjo nusišlapinti ir į paduotą buteliuką. Artimiausią pusvalandį jo situacija tik prastėjo, jis visiškai negalėjo valdyti kairiosios rankos ir kojos.
Atlikus tyrimus paaiškėjo, kad A.Baynesas kenčia dėl vidinio kraujavimo, kuris spaudžia stuburo smegenis ir riboja visą jo nervų sistemą. Nepakeliamus skausmus kentusio krepšininko laukė operacija ir ilga reabilitacija, kurios sėkme jis negalėjo būti užtikrintas ir neslėpė baimės likti paralyžiuotam.
Komandos pasirodymą iš ligoninės jis stebėjo derindamas milžiniškas nuskausminamųjų dozes su rungtynių grafiku. Baimę kėlė ir tai, kad dėl COVID-19 protokolų ligoninėje jo nebuvo galima lankyti ir viską teko vienam išgyventi svetimoje šalyje, kurioje net su medicinos personalu susišnekėti trukdė kalbos barjeras.
Tik pasibaigus krepšinio turnyrui A.Baynesą nustebino Matthew Dellavedova ir Nathanas Sobey, į ligoninę papuolę apsimetę medikais. Aukštaūgis juokavo, kad šie internetu gavo daktaro laipsnius.
Po vienuolikos dienų ligoninėje australas pagaliau turėjo jėgų atsistoti, tik parskraidintas į Australiją pradėjo vaikščioti su vaikštyne, o savarankiškus žingsnius dėjo tik bėgant mėnesiams. Pamažu atsigaudamas jis pradėjo ir mėtyti į krepšį, bėgioti, apsilankė Australijos pirmenybių rungtynėse.
House of Bayne in the house! @aronbaynes taking in some #NBL22 action 👀 pic.twitter.com/R6gTMwfeQO
— The NBL (@NBL) January 26, 2022
Košmarą išgyvenęs vidurio puolėjas tikisi ne tik grįžti į pilnavertį gyvenimą, bet ir vėl žaisti Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA), kurioje kietesnį žaidimą leidę taisyklių pakeitimai jį tik dar labiau motyvuoja.
„Dabar žaidimas atrodo daug linksmesnis. Aš užaugau taip žaisdamas ir tikrai noriu sugrįžti. Noriu būtent ten ir kiekvieną dieną dirbu bei tikiuosi geriausio. Nežinau, kaip šis kelias atrodys, bet aš tikrai velniškai bandysiu“, – tikino A.Baynesas.
Po studijų A.Baynesas karjerą pradėjo Vilniaus „Ryte“, o per trejus metus gavo ir pirmąjį NBA kontraktą San Antonijaus „Spurs“. Užsikabinęs už Atlanto jis praleido 9 sezonus, sužaidė 522 mačus ir uždirbo daugiau nei 40 milijonų Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) dolerių.
Norėdami komentuoti prisijunkite.