P.Garino – žaidėjas, kuris gali tapti geriausiu „Žalgirio“ ėjimu šią vasarą
apklausa (29)Kauno „Žalgirio“ komanda praktiškai baigė sudėties komplektaciją, kai pasirašė sutartį su Patricio Garino.
Tai – dar vienas žaidėjas, kuris turi sukaupęs ne tik Eurolygos, bet ir tarptautinio krepšinio patirties, kadangi yra vienas iš svarbių Argentinos rinktinės narių. P.Garino 2017 metų pavasarį 5 mačuose pasirodė ant parketo ir Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) su Orlando „Magic“ apranga.
P.Garino labai norėjo žaisti pajėgiausioje pasaulio lygoje ir savo svajonės siekė žengdamas NCAA keliu, kur ketverius metus praleido George‘o Washingtono universitete. Argentinietis kasmet gerino savo žaidimą ir paskutiniajame sezone rinkdavo po 14 taškų, sugriebdavo 4,2 kamuolio, atlikdavo 1,5 rezultatyvaus perdavimo ir perimdavo 1,4 kamuolio.
Vis dėlto NBA naujokų biržoje P.Garino savo pavardės neišgirdo ir nusprendė pasirodyti Vasaros lygoje, kur žaidė „Magic“ sudėtyje. Ten jį pastebėjo San Antonijaus „Spurs“, bet buvo atleistas po ikisezoninių mačų. Po savaitės būtent „Spurs“ dublerių komanda pasikvietė P.Garino į savo sudėtį, kur praleido visą sezoną.
„Magic“ pasikvietė P.Garino sezono pabaigai – balandžio pradžioje, bet per 5 susitikimus ir 41 žaidimo minutę jis nepelnė nė taško, bet sugriebė 7 kamuolius. Toliau galimybių argentinietis negavo ir išvyko žaisti į Vitorijos „Baskonia“ klubą, kur jį pasikvietė tautietis Pablo Prigioni, kuris rengėsi debiutui vyr. trenerio poste. Tuomet buvo skelbiama, kad atleto alga siekė 650 tūkstančių eurų.
Pirmieji P.Garino žingsniai Europoje buvo labai vangūs ir sunkūs lyg žygiuojant su metaliniais batais. Pasirengimo ciklo metu P.Garino gavo traumą ir turėjo praleisti pirmuosius du Eurolygos turus, o kai žengė ant parketo, per 4 mačus sužaidė 33 minutes, bet nepelnė nė vieno taško, pramesdamas 5 metimus ir surinkdamas -5 naudingumo balus.
Visas „Baskonia“ žaidimas buksavo, todėl P.Prigioni greitai neteko darbo ir jį pakeitė Pedro Martinezas, o P.Garino vėl gavo traumą – šįkart jis praleido 9 turus ir kiek daugiau nei mėnesį. Debiutinius taškus Eurolygoje P.Garino pelnė tik 16-ajame ture, kai į Stambulo „Fenerbahče“ krepšį įrideno vieną dvitaškį. Tai reiškia, kad 5 susitikimai ir 38 tuščios minutės.
Būtent traumos didžiausia raudona vėliava, kurią „Žalgiris“ turėjo matyti, kai priėmė sprendimą pasirašyti sutartį su šiuo žaidėju. Štai ir 2018–2019 metų sezone P.Garino pažeidė kelio raiščius ir dėl to praleido 7 savaites be krepšinio ir nežaidė 12-oje Eurolygos susitikimų. Praėjusio sezono istorija buvo dar liūdnesnė – P.Garino sezoną pradėjo sveikas ir 8-ajame ture prieš Tel Avivo „Maccabi“ įmetė 24 taškus, atkovojo 6 kamuolius ir surinko 28 naudingumo balus, taip užfiksuodamas geriausią karjeros susitikimą pajėgiausiame Europos klubiniame turnyre. Deja, bet 10-ajame ture prieš Sankt Peterburgo „Zenit“ P.Garino ant parketo praleido kiek daugiau nei 5 minutes ir patyrė skaudžią kryžminių kelio raiščių traumą, kuri užbaigė jo sezoną.
Nuo P.Garino traumos, patirtos lapkričio pabaigoje, prabėgo jau 8 mėnesiai, o kai „Žalgiris“ pradės ruoštis sezonui, bus praėję beveik 9, tad laiko atsigauti turėtų būti pakakę. Krepsinis.net žiniomis, P.Garino atstovai „Žalgirį“ tikino, kad žaidėjas yra sveikas ir pasiruošęs žaisti visa jėga.
Pažvelkime į P.Garino iš arčiau. 201 cm ūgio žaidėjo ištiestų rankų ilgis yra 210 cm, kas yra tikrai puikus rodiklis. Argentinietis yra puikiai ir tvirtai sudėtas žaidėjas, bet tikrai negalima jo vadinti itin atletišku. Taip pat pasižymi geru IQ ir geba aikštelėje priimti teisingus sprendimus. Buvo paskaičiuota, kad jis „Baskonia“ sudėtyje buvo 3-as pagal „ledo ritulio perdavimus“. Tai yra perdavimas, po kurių seka rezultatyvus perdavimas. P.Garino pats rezultatyvių perdavimų atlieka labai nedaug – per 51 Eurolygos susitikimą atliko tik 27.
Taip pat pažymima, kad P.Garino labai gerai „skaito“ žaidimą ir geba laiku padaryti tinkamus įkirtimus į baudos aikštelę, kur gavęs kamuolį pelno taškus iš po krepšio. Iš įkirtimų argentinietis per ataką rinkdavo 1,4 taško, kas pagal „Synergy“ yra „labai gerai“.
Didžiausia P.Garino problema, dėl kurios jis taip ir neįsitvirtino NBA – prastas pataikymas iš toli. Per pirmus tris sezonus NCAA jis realizuodavo apie 30 proc. metimų iš perimetro, bet padarė didelį šuolį paskutiniajame, kai pataikė net 43 proc. šūvių (58/135). Vis dėlto užtikrintu metiku jis nebuvo laikomas, ką parodė debiutinis sezonas Eurolygoje, kai procentas krito iki rekordinių žemumų – 27,3 proc. Įdomu tai, kad Ispanijos pirmenybėse per 33 susitikimus pataikė 41,7 proc. metimų iš perimetro, o tai yra didelis kontrastas nuo Eurolygoje parodytų skaičių per 23 mačus.
2018–2019 m. sezone Eurolygoje P.Garino vėl realizavo tritaškius 44,4 proc. (16/36), o pernai – 32 proc. (8/25). Beje, per pastaruosius du sezonus Eurolygoje P.Garino dažniau šaudydavo iš toli nei iš arčiau – 58 dvitaškiai ir 61 tritaškis.
P.Garino „Baskonia“ ekipoje daug dirbo ties metimu iš toli tam, kad taptų užtikrintu metiku iš statinių padėčių. 2018–2019 m. sezone Eurolygoje, kur P.Garino sužaidė daugiau mačų, jo tokių progų realizavimas, pasak „Synergy“ duomenimis, siekė 1,237 taško per ataką, o tai vertinama kaip „labai gerai“. P.Garino dažnai skautingo ataskaitose būdavo tas žaidėjas, ties kuriuo komandos galėdavo rizikuoti, bet dabar jis laisvas sėkmingai pataiko iš toli.
P.Garino labai gerai jaučiasi atviroje aikštelėje ir geba pelnyti taškus nubėgęs nuo vienos aikštelės pusės iki kitos. Minėtame 2018–2019 m. sezone, kur P.Garino Eurolygoje sužaidė daugiau susitikimų, būtent greitajame puolime per ataką rinkdavo 1,25 taško, kas yra „gerai“ pagal „Synergy“ skalę. Tiesa, kartais P.Garino lėkdamas į greitas atakas pamesdavo galvą ir ne visada priimdavo gerus sprendimus, bet sulig kiekvienu sezonu Eurolygoje tokių epizodų likdavo vis mažiau.
Dar vienas didelis P.Garino privalumas – gera gynyba. Argentinietis puikiai dirba kojomis, todėl savo varžovų nepraleidžia prasiveržimuose, o ilgos rankos ir geras žaidimo „skaitymas“ leidžia jam perimti vieną–kitą kamuolį. 2017–2018 m. sezone Eurolygoje perimdavo po vieną per susitikimą, kas yra solidus rezultatas, o kitame sezone šis skaičius siekė 0,7. Pažymima, kad pradžioje P.Garino kartais per daug rizikuodavo tam, kad perimtų kamuolį ir taip pridarydavo gynybinių klaidų, bet sulig daugiau įgytos patirties tie įpročiai pasikeitė į gerąją pusę.
Labai svarbu paminėti ir aspektą, kurio nebūna statistikos protokoluose – P.Garino visada žaidžia su dideliu užsivedimu ir emocijomis. Tai nėra tas žaidėjas, kuris bėgioja vienodos veido išraiškos tiek pirmaujant 20 taškų, tiek pralaimint tokiu skirtumu. P.Garino aikštelėje atiduoda visą širdį, yra tikras kovotojas ir dėl to jis greitai turėtų užkariauti „Žalgirio“ sirgalių širdis.
Išvada. „Žalgiris“ į Edgaro Ulanovo vietą įsigijo tikrai solidų žaidėją. Didžiausias klaustukas yra jo traumų istorija ir tendencijos, kad kiekviename sezone dėl to praleidžia nemažai susitikimų, o „Žalgiriui“ tai būtų skausminga, kadangi E.Ulanovas būdavo tas žaidėjas, kuris praktiškai nepraleisdavo rungtynių. „Žalgiris“ vis dar neturės labai tvirto užnugario P.Garino – čia vėl bus Artūras Milaknis, galbūt Nigelas Hayesas bus bandomas „trečiojo numerio“ pozicijoje. Kauniečiams reikia tikėtis, kad Argentinos rinktinės narys nebeturės problemų su keliais ir jam nereikės dėl to praleidinėti mačų.
Komentatorius Rytis Vyšniauskas teisingai apibūdino P.Garino, kad tai yra geresnė Vilniaus „Ryto“ būsimo kapitono Arno Butkevičiaus versija ta prasme, kad turi užtikrintesnį metimą iš tolimos distancijos, bet yra kiek mažiau atletiškas. P.Garino nebus tas žaidėjas, kuris kiekviename susitikime ves „Žalgirį“ į priekį, bet jis tikrai bus naudingas ir pastebimas, o šis LKL čempionų ėjimas rinkoje gali tapti net geriausiu, koks buvo atliktas šį tarpsezonį, nes daugiau naujokų sudėtyje nebebus.
Norėdami komentuoti prisijunkite.