„Paris“ istorinę pergalę pasiekė prieš Eurolygos čempionus

(13)
Spalio 15 d. 23:42
Paryžiaus ekipa iškovojo pirmąją pergalę Eurolygoje

Istorinę pergalę Eurolygoje pasiekė debiutantė Paryžiaus „Paris“ (1/2) ekipa, kuri namuose 84:80 (21:19, 24:20, 24:20, 15:21) ant menčių paguldė titulą ginančią Atėnų „Panathinaikos“ (2/1) komandą su Mariumi Grigoniu.

Po lygaus pirmojo kėlinio (21:19), „Paris“ ekipa atitrūko antrajame, kai laimėjo atkarpą 14:4 ir susikrovė dviženklį pranašumą – 39:25. „Panathinaikos“ pirmąją mačo dalį baigė 6 taškais be atsako ir savo deficitą nukirpo perpus – 39:45.

Po didžiosios pertraukos Eurolygos čempionai buvo dar arčiau – 44:47. Tuomet šeimininkai sužaidė sėkmingą atkarpą ir vėl skirtumas tapo dviženklis (56:46), koks išliko ir sužaidus tris kėlinius – 69:59.

Ketvirtajame ketvirtyje abi komandos sunkiai rinko taškus, o tai buvo palanku „Paris“ ekipai – 75:68 likus 5,5 minutės. Tuomet dvi minutes nė viena komanda nesugebėjo pasižymėti ir Erginas Atamanas gavo techninę pražangą, kurią baudų metimu pavertė Nadiras Hifi – 76:68. Netrukus pridėtai dar du baudų metimai – 78:68.

Likus 8 sekundėms Collinas Malcolmas pataikė abi baudas (83:76), bet techninę pražangą užsidirbo N.Hifi, kuri leido įmesti baudą Mariui Grigoniui, o Juancho Hernangomezas pridėjo tritaškį (80:83) dar likus 6,6 sekundės. PAO nesugebėjo greitai prasižengė ir tai padarė tik prabėgus 3,3 sek. – Sebastianas Herrera įmetė antrą baudą (84:80) ir įtvirtino komandos pergalę.

16 minučių žaidęs M.Grigonis pelnė 7 taškius (1/2 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai, 2/2 baudos metimai), atkovojo kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 2 pražangas, po sykį prasižengė ir suklydo bei surinko 9 naudingumo balus.

„Paris“: Nadiras Hifi 20 (3/7 tritaškia), T.J.Shortsas 16 (7 rez. perd.), Collinas Malcolmas 14 (3/6 tritaškiai), Tysonas Wardas 9 (7 atk. kam.).

„Panathinaikos“: Mathiasas Lessortas 19 (11 atk. kam., 28 naud. bal.), Kendrickas Nunnas 16 (8 atk. kam.,), Lorenzo Brownas 14, Marius Grigonis 9.

„Ilgoji pertrauka“: geriausių Lietuvos krepšininkų TOP20 – Buzelio potencialas ir galimybės, pelenės istorijos, veteranų likimai, Ulanovo pajėgumas ir kaip kai kurie žaidėjai atrodytų kitose komandose