Pasaulio taurės atranka: žvilgsnis į mūsiškių varžovus ir galimą Lietuvos rinktinės sudėtį
(5)Lietuvos rinktinė jau turi varžovus Pasaulio taurės atrankai, bet dar neturi vyriausiojo trenerio, kuris turėtų paaiškėti rugsėjį po Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) prezidento rinkimų.
Mūsiškiai pirmajame atrankos etape žais su Bosnija ir Hercegovina, Bulgarija bei Čekija. Jeigu pavyks aplenkti bent jau vieną oponentą, kitame etape lauks kovos su trimis iš keturių E grupės komandų: Prancūzija, Portugalija, Vengrija arba Juodkalnija.
Krepsinis.net kviečia pasižvalgyti į būsimų oponentų daržą ir taip pat pažvelgti, kokios sudėties galėtų būti Lietuvos nacionalinė komanda, kadangi vasarą padaugėjo lietuvių Eurolygos ekipose, o jie „languose“ žaisti turi tik teorines galimybes.
F grupės varžovai
Su Čekija lietuviai žaidė Europos čempionato atrankos C grupėje, kur abu sykius nugalėjo oponentus. Tiesa, pastarieji nebuvo itin motyvuoti kvalifikacijai, kadangi kaip vieni iš turnyro organizatorių turėjo garantuotą vietą. Akivaizdu, kad čekai neturės Naujojo Orleano „Pelicans“ įžaidėjo Tomašo Satoransky ir Stambulo „Fenerbahče“ centro Jano Vesely, kurie yra pagrindiniai vedliai.
Visi kiti olimpiadoje rungtyniavę žaidėjai gali ginti savo šalies garbę, kadangi nerungtyniauja nei Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA), nei Eurolygoje. Šalia Ondrejaus Balvino, Patriko Audos galima pridėti Jaromirą Bohačiką, Vojtechą Hrubaną, Davidą Jelineką. Lieka neaišku dėl Blake‘o Schilbo, kuriam gruodį sukaks 38-eri ir jis po olimpiados dar nepasirašė sutarties su jokiu klubu. Praėjusiame sezone natūralizuotas amerikietis taip pat sužaidė vos kelis susitikimus.
Bostas
Bulgarija įveikė atranką į Senojo žemyno pirmenybes, kai viena pergalė aplenkė mūsų kaimynus latvius. H grupėje tada žaidė ir bosniai, kurie užėmė pirmąją vietą.
Kvalifikacijoje ryškiausiai spindėjo buvęs žalgirietis Dee Bostas (16,6 tšk.), kuris dabar žais Stambulo „Galatsaray“ klube. Tiesa, negalima 100 proc. teigti, kad jis bus ir būsimoje atrankoje, bet tokiu atveju bulgarai pasikvies kitą natūralizuotą amerikietį gynėją, kadangi jų rotacija pastaraisiais metais yra didelė.
Bulgarai neturės Aleksandro Vezenkovo, kuris vilki Pirėjo „Olympiacos“ aprangą. Visi kiti žaidėjai galės padėti savo komandai, kadangi daugelis krepšininkų varžosi vietinėje lygoje, o tik Aleksanderis Yanevas („Brno“, Čekija) ir Konstantinas Kostadinovas („Palma“, Ispanijos 2 lyga) rungtyniauja svetur. D.Bostui atrankoje geriausiai talkino Yordanas Minchevas (10,5 tšk., Chavdaras Kostovas (11,2 tšk.) ir Stanimiras Marinovas (13 tšk.). Akivaizdu, kad meistriškumas šios komandos yra labai žemas ir realiausia, jog būtent bulgarai nepateks į kitą kvalifikacijos etapą. Bulgarų privalumas tas, kad jie kartu žaidžia ir turi gerą tarpusavio supratimą, bet vargu, ar tai bus didelė grėsmė lietuviams.
Bosniai neturės Portlando „Trail Blazers“ centro Jusufo Nurkičiaus, bet komandai galės padėti Džananas Musa, kuris grįžo į Europą. Stambulo „Anadolu Efes“ jam įsitvirtinti nepavyko, tad vasarą sukirto rankomis su Ispanijos lygos naujoke Lugo „Rio Breogan“, kur bus komandos draugu su Mindaugu Kačinu.
Eurolygoje bosnių nėra, tad jie galės remtis visais savo pajėgiausiais žaidėjais: Kenanas Kamenjašas iš Podgoricos „Studenski central“ (16 tšk. atrankoje), Edinas Atičius iš Podgoricos „Budučnost“ (14 tšk.), Emiras Sulejmanovičius iš Tenerifės „Iberostar“ (12 tšk.), Miralemas Halilovičius iš Paryžiaus „Metropolitans 92“ (11 tšk.), Johnas Robersonas iš Strasbūro SIG (11,5 tšk.).
Kokia gali būti Lietuvos rinktinė?
Naujam vyr. treneriui tikrai pakaks žaidėjų, kurie galės ginti rinktinės garbę „languose“, nors ir komandoje nebebus Manto Kalniečio bei Mindaugo Kuzminsko, persikėlusių į Eurolygą. Taip pat karjerą greičiausiai baigs Jonas Mačiulis. Visi šie krepšininkai padėjo rinktinei lemiamame „lange“ iškopti į pagrindinį turnyrą.
Gynėjų grandyje pasirinkime bus Vaidas Kariniauskas, Margiris Normantas, Šarūnas Vasiliauskas, Tomas Dimša, Arnas Velička, Paulius Valinskas, Mindaugas Girdžiūnas, Dovis Bičkauskis, Laurynas Beliauskas. Lengvojo krašto puolėjo pozicijoje yra Arnas Butkevičius, Deividas Gailius, Gytis Radzevičius, tas pats Osvaldas Olisevičius, kuris Vokietijoje sėkmingai žaidė būtent „trečiu numeriu“. Sunkiųjų kraštų pasirinkimas yra platus, kur yra tokie žaidėjai kaip Eimantas Bendžius, Regimantas Miniotas, Gytis Masiulis, Eigirdas Žukauskas, Donatas Tarolis. Kaip įprastai daug variantų ir centro pozicijai: Martinas Gebenas, Laurynas Birutis, Martynas Echodas, Martynas Sajus, Rokas Gustys.
M.Gebeno perėjimas yra vienintelis iš Eurolygos į žemesnį lygį, kuris leis žaisti rinktinėje. Galima prognozuoti, kad Bambergo „Brose Bamberg“ legionierius gali tapti net pagrindiniu centru per atrankos kovas. Taip pat lapkritį akiratyje greičiausiai atsidurs ir vienas–kitas nepaminėtas žaidėjas, kuris parodys gerą žaidimą sezono pradžioje ir galbūt nusipelnys kvietimo į rinktinę.
Kartais išimtys būna pritaikomos jauniems žaidėjams kaip Rokas Jokubaitis arba Marekas Blaževičius, kurie nors buvo Kauno „Žalgirio“ nariais, bet padėjo rinktinei kvalifikacijoje. Tiesa, dabar gynėjas jau yra Barselonos „Barcelona“ narys, o M.Blaževičius yra trečias rotacijos centras, o ne ketvirtas, kaip kad buvo praėjusiame sezone, tad mažiau šansų juos pamatyti Pasaulio taurės atrankoje.
Pirmajame „lange“ lietuviai lapkričio 26-ąją namie turi susitikti su bulgarais, o po 3 dienų svečiuose išbandyti jėgas su čekais.
Norėdami komentuoti prisijunkite.