Penki žaidėjai, kurie LKL vadinami didžiausiais verksniais
(38)
Nuolatinės diskusijos su teisėjais, nesutikimas su skirtomis pražangomis, apeliavimas į įvairius epizodus, drąsūs rankų mostai, griebimasis už galvos ir nustebusi veido išraiška – tokie žaidėjai vadinami verksniais.
Portalas Krepsinis.net nusprendė išrinkti penkis didžiausius Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) žaidėjus– verksnius. Tai nėra subjektyvi portalo nuomonė – konsultavomės su kai kuriais lygos teisėjais ir rungtynių komisarais, jog penketukas būtų išrinktas nesiremiant vieno žmogaus nuomone.
Steponas Babrauskas (Pasvalio „Pieno žvaigždės“)
Apie kiekvieną epizodą aikštelėje Stepas turi savo tvirtą nuomonę, kurią visada išsako rankų mostais arba keiksmažodžiais. Neretai būna epizodai, kai „pats muša, pats rėkia“ – pats S.Babrauskas nusitempia varžovą ant parketo ir bando įrodyti, jog čia ne jis tai inicijavo. „Pieno žvaigždžių“ atstovo mimikos siutina varžovų komandų aistruolius, o nešvaraus žaidimo epizodai – pačius varžovus. Savo reputaciją S.Babrauskas yra užsidirbęs per daugelį metų lygoje, todėl dažnai išvengia techninių pražangų, nors kitas žaidėjas panašioje situacijoje būtų gavęs tokią nuobaudą.
Darjušas Lavrinovičius
Darjušas Lavrinovičius (Panevėžio „Lietkabelis“)
Apklaustieji dažnai minėjo būtent Darjušo vardą, o ne abu brolius Lavrinovičius arba Kšištofą. Taip yra turbūt dėl to, kad Darjušas dažniau pažeidžia taisykles nei jo brolis. Pernai Darjušas žaidė mažiau, bet šiemet jis išvengė traumų ir tapo net pagrindiniu „centru“ „Lietkabelyje“. D.Lavrinovičius labai nori apsiginti, labai nori laiku uždaryti prasiveržimo galimybę varžovui, bet kojos jau lėtesnės nei jaunystėje ir teisėjams tenka fiksuoja jam pražangas. Tuomet Darjušas piktu veidu bėga aiškintis su arbitru arba iškelia ranką, bet būna suraukęs veidą. Kartais su teisėjais pasikalba kapitonas ir tuomet, kai sėdi ant atsarginių suolo.
Buterlevičius
Simas Buterlevičius (Utenos„Juventus“)
„Juventus“ atstovas jau nuo senų laikų garsėja kaip žaidėjas, kuris niekada nepripažįsta padarytos pražangos. Gynėjas mėgsta kietai gintis ir dažnai peržengia ribas, todėl dažnai jam būna skiriamos pražangos. Dažniausiai dėl jų Simas nesutinka ir tik ironiškai šypsosi. Emocijos kartais kainuoja gautas technines pražangas, bet S.Buterlevičiaus charakterio nepakeisi – jis yra tikras kovotojas ir rungtynių įkarštyje emocijos ima viršų. Kaip sakė Žydrūnas Urbonas, S.Buterlevičius sezono pradžioje kariavo krepšinį. Labai tikslus apibūdinimas.
Skučas
Žygimantas Skučas (Panevėžio „Lietkabelis“)
Aukštaūgis šį sezoną patenka tarp dažniausiai technines pražangas gaunančių krepšininkų. Kartais jos Ž.Skučui skiriamos už konfliktus su varžovais, bet pats „Lietkabelio“ atstovas retai kada sutinka su jam skirtomis pražangomis. Atrodo, prasižengiama akivaizdžiai, bet veido išraiška būna labai nustebusio žmogaus ir ranka į viršų pakeliama tik todėl, kad išvengtų techninės nuobaudos. Teisėjai puikiai žino Ž.Skučo emocijas, todėl po švilpuko dar kelias sekundes stebi žaidėjo reakciją, ar šis neims pernelyg emocingai nesutikti su sprendimu. Kovingas ir energingas Ž.Skučas galėtų ir mažiau įdėti emocijų į teisėjų jam skirtas nuobaudas.
Dimša
Egidijus Dimša (Prienų–Birštono „Vytautas“)
Šis aukštaūgis taip pat labai retai pripažįsta savo pražangas, nors dažnai geba per trumpą laiką jų gauti tikrai nemažai. Verta pastebėti, kad šiame sezone mažiau žaidžiantis lietuvis gauna ir mažiau pražangų, todėl automatiškai įvyksta mažiau reakcijų į teisėjų sprendimus, bet vis tiek jis išlieka penketuke tų, kurie „niekada nepažeidžia“ taisyklių. Dėl grubaus žaidimo E.Dimša šiame sezone jau buvo nubaustas, o tokie jo veiksmai dažnai iššaukia konfliktus su varžovais ir daugybę emocijų ant parketo.
Norėdami komentuoti prisijunkite.