Puikiai pasirodęs S.S.Vene išgelbėjo „Žalgirį“ nuo fiasko Alytuje

FOTOGALERIJA, statistika (43)
Kovo 29 d. 18:00
S.S.Vene puikiai atliko savo vaidmenį (Fotodiena.lt)

Kauno „Žalgirio“ (27/3) komanda turėjo labai rimtai paplušėti iki pat mačo pabaigos, kad įveiktų Lietuvos krepšinio lygos („Tete-a-Tete Casino“ LKL) autsaiderius. Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai svečiuose 79:69 (28:20, 11:22, 20:17, 20:10) palaužė Alytaus „Dzūkiją“ (6/24).

Geriausias sezono rungtynes sužaidė ir labai svarbius taškus antroje susitikimo dalyje rinko Siimas-Sanderis Vene. Jo sąskaitoje buvo 19 taškų.

Rungtynes pradėjo Jerome'o Randle'o ir Renaldo Seibučio taiklūs tritaškiai (6:0). R.Seibutis nuo pat pirmųjų minučių ėmėsi iniciatyvos puolime ir surinko 7 taškus iš eilės (10:4). „Dzūkijai“ pavyko sumažinti deficitą (8:10), tačiau likus žaisti apie tris minutes, Paulius Jankūnas smeigė 5 taškus paeiliui (17:11). Ketvirčio pabaigoje du taškus su pražanga pelnęs Brockas Motumas didino svečių atotrūkį iki dviženklio (25:15). Pirmąjį kėlinį „Žalgiris“ laimėjo 28:20.

Antrąjį ketvirtį šeimininkai pradėjo atkarpa 4:0. „Žalgiriui“ rimtų problemų ėmė kelti Julius Jucikas, pelnęs 8-ąjį tašką. Po taiklių Giedriaus Gusto ir Tomo Urbono metimų „Dzūkija“ išlygino rezultatą (30:30). Alytiškiai pamažu perėmė mačo kontrolę į savo rankas. Likus žaisti dvi minutes, jie įgijo 4 taškų persvarą (39:35). Rezultatą išlygino du metimus iš eilės realizavęs P.Jankūnas, tačiau J.Juciko du taškai su pražanga paliko dzūkams pranašumą – 42:39.

Po didžiosios pertraukos Siimas-Sanderis Vene ne tik atidarė savo taškų sąskaitą, bet ir inicijavo spurtą, leidusį persverti rezultatą – 45:42. Tiesa, dzūkai neleido varžovams atitrūkti – sėkmingai taškus rinko Julius Jucikas, kurio dėka „Dzūkija“ vėl išsiveržė į priekį – 50:49. „Žalgirio“ estas toliau atakavo pagirtinai (53:52) ir likus minutei rezultatas buvo lygus – 59:59. Toks jis liko iki pat trečiojo kėlinio pabaigos.

Ketvirtajame kėlinyje situacija išliko tokia pati: kuomet kauniečiai imdavosi priartėti, atsaką paruošdavo ir „Dzūkija“ – 63:61. Atkarpa 7:0 padėjo žalgiriečiai įgauti svaresnę persvarą (68:63), puikiai lyderio rolės apsiėmė S.S.Vene, tačiau to buvo maža, kad pavyktų užsitikrinti saugų pranašumą. Likus dviem minutėms „Žalgiris“ pirmavo 75:69 ir pranašumą padidino iki dviženklio – 79:69. Būtent tokiu rezultatu ir baigėsi rungtynės.

„Žalgiris“: S.S.Vene 19, P.Jankūnas 17 (6 atk. kam.), R.Seibutis 14, J.Randle‘as 10, B.Motumas 8 (6 atk. kam.), E.Ulanovas 5.

„Dzūkija“: J.Jucikas 21, T.Urbonas ir G.Gustas – po 11, O.Mačernis 10, S.Serapinas ir A.Eitutavičius – po 5.

„Ilgoji pertrauka“: užduokite klausimą pirmadienio podkastui