S.Francisco: apie japonų kalbą ir didžiausią įtaką padariusius trenerius
VIDEO interviu (2)Kauno „Žalgirio“ gynėjas Sylvainas Francisco, dar tik kildamas į savo karjeros viršūnę, jau spėjo sukaupti nemažą bagažą patirties.
Krepšininkas apie savo pomėgius ir karjerą pasakojo tinklalaidėje „Pick‘n‘Pod“. Praėjusiame sezone startavusioje tinklalaidėje žalgiriečius ir kitų komandų krepšininkus kalbina „Žalgirio“ trenerių štabo atstovas Tautvydas Sabonis ir krepšinio komentatorius Rytis Kazlauskas.
„Iš tikrųjų, man labai patinka „anime“ tipo serialai. Jaučiu, kad jie padarė man padarė lemiamą įtaką mokantis japonų kalbos, – tvirtino S.Francisco. – Dabar jau žinau nemažai dalykų. Jaučiu, kad žiūrint daugiau „anime“, pradedi atskirti žodžius, ieškai jų vertimo. Dabar jau galiu suprasti tikrai nemažai.“
Tinklalaidėje krepšininkas papasakojo, kad kalba penkiomis kalbomis: prancūzų, anglų, ispanų, lingalų ir portugalų. Kalbų mokymasis į Sylvaino gyvenimą atėjo dar iš šeimos – krepšininko tėvai kilę iš Angolos.
Paauglystėje S.Francisco išvyko į JAV mokytis vidurinėje mokykloje, kur jam prilipo ir iki šiol jo aplinkoje naudojama pravardė „Frenchie“ („Prancūziukas“).
„Esu turėjęs daug pravardžių. Mane vadina „Cisco“, buvau gavęs „Dior“ pravardę. Mane vadino ir „Cisu“. Kai žaidžiau Ispanijoje, buvau gavęs „Paco“ pravardę, nes ten „Francisco“ yra trumpinamas į „Paco“. Kai nuvykau į JAV, kadangi esu iš Prancūzijos, mane pradėjo vadinti „Frenchie“. Grįžus į Prancūziją, pravardė liko“, – tvirtino S.Francisco.
Elitinį kamuolį valdymo įgūdį turintis žalgirietis prisiminė pirmąsias dienas krepšinyje. S.Francisco teigimu, jis nuo mažens norėjo kamuolį valdyti taip lyg šis būtų neatsiejama nuo jo kūno dalis.
„Nuo mažens žiūrėjau daug gatvės krepšinio klipų iš „And 1“ serijos. Norėjau gerai valdyti kamuolį. Stebėjau, kaip kamuolį valdo Allenas Iversonas, mokiausi iš jo. Kai varydavausi kamuolį, bandydavau aplenkti savo šešėlį. Norėjau bėgti greičiau už kamuolį. Kiekvieną dieną dirbau su savo technika ir net norėjau, kad mano dominuojanti ranka taptų kaire. Tad kartais tiesiog aikštėje žaisdavau vien su kaire ranka“, – pasakojo krepšininkas.
Savo profesionalo krepšininko karjeroje S.Francisco jau spėjo treniruoti tokie treneriai kaip Fredericas Fauthoux, Pedro Martinezas, Vassilis Spanoulis, Pablo Laso ir, žinoma, Andrea Trinchieri. Kalbėdamas apie specialistus, kurie iki karjeros „Žalgiryje“ jam leisdavo improvizuoti daugiausiai, prancūzas išskyrė graiko pavardę.
„Žmonės tikriausiai dar iki galo nesupranta, koks talentingas treneris jis yra. Pats jo treniravimo stilius ir jo įtaka, – apie V.Spanoulį kalbėjo S.Francisco. – Pamenu vienų rungtynių metu vis pramečiau tolimus metimus. Jis paklausė manęs, kas yra. Atsakiau, kad nieko nepataikau, neįsivažiuoju. Tada jis man skėlė, kad tai visiškai nesvarbu, kad turėčiau galvoti apie kitą būsimą metimą.“
Kalbai pasisukus apie šio sezono „Žalgirį“ ir vyriausiąjį trenerį A.Trinchieri, S.Francisco pasakojo apie jau susikūrusį ryšį tarp žalgiriečių ir specialisto.
„Ką mėgstu apie Andrea, tai jo bandymą įsiklausyti į žaidėjus. Kalbėjome su Tyrone‘u apie dalykus, apie kuriuos dabar čia nepasakosiu. Andrea atėjo ir paklausė: kas nutiko? Jis tvirtino, kad jis turi prisitaikyti prie mūsų, o ne atvirkščiai. Tikrai nedaug trenerių pasakytų tokį dalyką. Supratau, kad tai yra labai geras dalykas, nes treneris nori, kad mes būtume geriausia įmanoma savo versija ir stabilūs žaidėjai“, – teigė gynėjas.
„Pick‘n‘Pod“ tinklalaidės antroje dalyje, skirtoje „Žalgiris Insider“ prenumeratoriams, S.Francisco ir T.Sabonis atsakė į sirgalių užduotus klausimus.
Norėdami komentuoti prisijunkite.