Šarą pakeitęs R.Grimau: „Barcelona“ klubas regi naują X.Pascualį?
(31)Barselonos „Barcelona“ klubas ramią pirmadienio pavakarę sudrumstė netikėtu pranešimu apie skyrybas su vyriausiuoju treneriu Šarūnu Jasikevičiumi.
Po laimėto Ispanijos čempionato ir Juano Carloso Navarro pasisakymo apie norą išlaikyti lietuvį, atrodė, kad Šaras tęs darbus Katalonijoje, bet per kelias dienas viskas apsivertė aukštyn kojomis.
„Mundo Deportivo“ skelbė, kad „Barca“ buvo linkusi treneriui mokėti maksimaliai 600 tūkstančių eurų per sezoną, o tai būtų buvę dvigubai mažiau nei lietuvis uždirbo iki tol. Visi prisimename stratego citatą dar sezono metu.
„„Atsižvelgiant į klubo situaciją, jei būtina, sutikčiau toliau dirbti ir dešimt procentų savo dabartinio atlyginimo“, – „Mundo Deportivo“ tada citavo Š.Jasikevičių.
Galbūt ne pinigai tapo lemiamu faktoriumi? „Barca“ paskelbė apie biudžeto karpymą, todėl atsisako 5 mln. eurų per sezoną uždirbančio Nikola Mirotičiaus. Pats žaidėjas teigė, kad niekas su juo apie atlyginimo susimažinimą net nekalbėjo ir jis neva buvo pasiruošęs tai padaryti, tačiau tokio varianto niekas net nepasiūlė.
Antradienį ryte „Eurohoops“ pranešė, kad Kevinas Punteris keliasi į „Barcą“ ir ten per 2 metus uždirbs 4,2 milijono eurų. Turbūt, kad N.Mirotičius už kiek didesnę sumą būtų sutikęs tęsti karjerą Katalonijoje, tačiau akivaizdžiai klubas nutarė investuoti didžiausius pinigus į gynėją, kuris pats gali susikurti situacijas ir metimus bei taip traukti ekipą paskui save, o ne pasilikti puolėją, kuriam reikia kurti situacijas bei kuris visiškai nuvylė Eurolygos pusfinalyje.
„Barcelona“ dar labiau taupys, kadangi atsisakys 1,7 mln. uždirbančio Cory Higginso, Nikola Kaliničius (1,1 mln.) irgi turėtų keliauti į kitą komandą. Tas pats Sertačas Šanli gali likti, bet jau už mažesnį nei 1,2 mln. atlyginimą. Išvyks snaiperis Kyle‘as Kuričius bei Mike‘as Tobey, o už Jamesą Nnajį gaus išpirką, kadangi jis 31-asis Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) naujokų biržos šaukimas kelsis į Šarlotės „Hornets“.
„Barcelona“ tikrai mažins biudžetą, bet tai nebus toks drastiškas kritimas, kokio galima buvo tikėtis, kitaip K.Punteriui nemokėtų 3 mln. eurų per sezoną. Akivaizdu, kad su sumažėjusiu biudžetu, bet pinigus išnaudojus protingai, Šaras taip pat būtų galėjęs turėti konkurencingą sudėtį, kuri galėtų pretenduoti į finalinį ketvertą, tačiau „Barcelona“ pasirinko pakeisti kryptį.
Skirtingi šaltiniai Ispanijoje skelbia, kad naujasis strategas Rogeris Grimau per sezoną uždirbs nuo 350 iki 450 tūkstančių eurų, o tai yra 3–4 kartus mažiau nei iki šiol gaudavo Šaras. Beje, štabe nelieka ir Tomo Masiulio.
Įdomus istorinis sutapimas yra, kad R.Grimau „Barcelona“ klube antrą kartą keičia Š.Jasikevičių. Pirmą sykį tai nutiko 2003 metais, kai Svetislavas Pešičius nutarė atsisakyti lietuvio paslaugų ir „Barca“ į mūsiškio vietą pasikvietė ispaną, už kurį sumokėjo tuomet didelę 400 tūkstančių išpirką. Taip gynėjas klube žaidė iki 2011 metų. Po metų Šaras grįžo į „Barcelona“ sužaisti dar vieną sezoną.
Klubo vadovai dabar nutarė neieškoti naujo stratego, nors rinkoje buvo įdomių pavardžių kaip Andrea Trinchieri ar tas pats Ioannis Sfairopoulos, o iškart paskyrė vyr. treneriu „Barcelona B“ pastaruosius dvejus metus treniravusį 44-erių ispaną.
Katalonijoje kalbama, kad klubas viliasi, jog R.Grimau taps naujuoju Xavieru Pascualiu. Vienu iš geriausių Europos trenerių laikomas katalonas irgi dirbo dublerių ekipoje, bet skirtumas tik toks, kad trejus metus buvo vyrų komandos asistentu, o nuo 2008 iki 2016 m. pats stovėjo prie vyrų komandos vairo.
Apskritai „Barcelona“ visos organizacijos filosofija yra suteikti šansą treniruoti komandą buvusiems žaidėjams. Taip dabar yra futbolo klube, kuriam diriguoja Xavi. 18 metų klube praleidęs ispanas vos dvejus metus padirbo treneriu Katare ir perėmė „Barcos“ vairą, o šiemet užtikrintai laimėjo Ispanijos lygą. Turbūt sėkmingiausias pavyzdys per visą istoriją yra Pepas Guardiola, kuris karjerą pradėjo „Barcelona B“ futbolo klube, o po metų tapo pagrindinės komandos strategu ir su ekipa nuskynė ne vieną titulą. Dabar P.Guardiola yra vadinamas geriausiu futbolo treneriu pasaulyje.
R.Grimau trenerio patirtis siekia 7 metus ir visas laikas praleistas darbuojantis su jaunimu. Klubo valdžia itin teigiamai vertina šio Barselonoje gimusio specialisto darbą ir tobulėjimą. R.Grimau apibūdinamas kaip gerai taktines vingrybes išmanantis žmogus, gerai reaguojantis į situacijas rungtynių metu bei pasižymintis itin gera darbo etika. Buvęs Ispanijos rinktinės gynėjas visos karjeros metu pasižymėjo kaip protingas ir aukštą krepšinio IQ turintis žaidėjas, todėl nieko nuostabaus, kad tai perėmė ir dirbdamas treneriu.
R.Grimau rezultatai su „Barca 2“ buvo geri – prabėgusiame sezone C-2 grupėje komanda pasiekė 20 pergalių ir patyrė 6 nesėkmes, užimdama antrąją vietą. Sudėtyje buvo žaidėjai 15–19 metų, tarp kurių – ir lietuvis Kasparas Jakučionis. Didelis akcentas buvo dedamas gynybai ir „Barcelona“ jaunimas per mačą praleisdavo vos 59,7 taško, priversdama oponentus iš toli mesti tik 23 proc. tikslumu, o dvitaškius – 44,8 proc. taiklumu.
Labai retai, kada su jaunimu dirbęs treneris jau pirmajame sezone tampa sėkmingu ir vyrų krepšinyje, bet vienas „Barcelona“ gerbėjus galintis įkvėpti pavyzdys yra užfiksuotas Vokietijoje, kur Antonas Gavelas perėmė Ulmo „Ratiopharm“ vairą ir atvedė komandą į Vokietijos lygos viršūnę, kur atkrintamosiose nukovė Berlyno ALBA, Miuncheno „Bayern“ ir Bonos „Telekom Baskets“, kuri lyderiavo viso sezono metu.
Įdomu, kokiais pirkiniais šią vasarą dar pasipildys „Barcelona“ ir ar klube liks Rokas Jokubaitis. Dar įdomiau, kur pasuks Š.Jasikevičiaus karjera, kuris turi pasiūlymą dirbti Memfio „Grizzlies“ trenerių štabe.
Norėdami komentuoti prisijunkite.