Sezoną užsienyje baigę lietuviai: į Eurolygą besižvalgantis „Loko“ tandemas, sunkus A.Gudaičio etapas ir produktyvus M.Sajus
(7)2020–2021 metų krepšinio sezonas artėja į pabaigą, o kai kuriems Lietuvos krepšininkams jis jau pasibaigė.
Portalas Krepsinis.net pradeda straipsnių ciklą apie mūsų tautiečius, kurie rungtyniavo užsienyje. Apibendrinsime pasirodymą ne tik tų krepšininkų, kuriuos puikiai žinote ir pamenate, tačiau ir tų, apie kuriuos seniai nebuvo rašyta.
Kuzminskas
Mindaugas Kuzminskas (31 metų 205 cm ūgio, Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“). Europos taurė: 27 min., 12,4 tšk., 4,4 atk. kam., 1,5 rez. perd., 13,6 naud. bal. Vieningoji lyga: 30 min., 14,5 tšk., 5,2 atk. kam., 2,4 rez. perd., 18,7 naud. bal.
Galima sakyti, kad sezonas šiam puolėjui buvo sėkmingas ir jis gali drąsiai žengti į laisvųjų agentų rinką. Europos taurėje galbūt stigo stabilumo, bet Vieningoje lygoje lietuvis rungtyniavo itin naudingai. Labiausiai nuvilia tai, kad „Loko“ nieko įspūdingo nepasiekė – Europos taurėje ir Vieningoje lygoje krito prieš Kazanės „Unics“ bei liko be bilieto į Eurolygą. M.Kuzminskui „Loko“ buvo gera vieta parodyti savo sugebėjimus ir pats ekipos propaguojamas krepšinis labai tiko, kadangi buvo orientuotas į puolimą, o tai leidžia užfiksuoti gražesnę statistiką. M.Kuzminskas yra Eurolygos kalibro krepšininkas ir vasarą jis turėtų sulaukti pasiūlymų iš šiame turnyre dalyvaujančių klubų. Puolime M.Kuzminskas gali pasiūlyti itin platų įgūdžių paketą, kuris praverstų ne vienai ekipai. Ar gali grįžti į „Žalgirį“? Dar ne šią vasarą, kadangi rinkos kaina yra bent jau 800 tūkst. eurų per sezoną, o tai tikrai ne kauniečių kišenei.
Kalnietis
Mantas Kalnietis (34 metų 196 cm ūgio, Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“). Europos taurė: 28 min., 8,7 tšk., 2,8 atk. kam., 7,1 rez. perd., 13,4 naud. bal. Vieningoji lyga: 31 min., 9,6 tšk., 3,4 atk. kam., 9,8 rez. perd., 17,4 naud. bal.
Veteranas tapo Vieningosios lygos naudingiausiu žaidėju ir tai yra įspūdį darantis pasiekimas. Tai ne Šveicarijos ar Olandijos pirmenybės, o lyga, kurioje žaidė daugybė žvaigždžių, bet prizas atiteko būtent lietuviui. M.Kalnietis buvo tikra rezultatyvių perdavimų mašina ir jo labai stigo atkrintamosiose, kur žaisti negalėjo dėl patirtos traumos. Žinoma, kad M.Kalniečio statistiką pagrąžina „Loko“ žaidimo stilius, kur pelnoma daug taškų ir žaidžiamas atviras krepšinis – tokiame stiliuje įžaidėjas jaučiasi itin patogiai. M.Kalnietis rugsėjį minės 35-ąjį gimtadienį, bet parodyta sportinė forma sufleruoja, kad jis rungtyniaus dar ne vieną sezoną. Įdomus aspektas, kad per 20 Vieningosios lygos mačų M.Kalnietis metė vos 24 baudų metimus. Tritaškius jis realizavo tikrai puikiai – 37,3 proc. (25/67). Praktiškai identiškas pataikymas buvo ir Europos taurėje – 37,9 proc. (22/58). Atakų organizatorius vis dažniau minimas kaip kandidatas grįžti į „Žalgirį“, bet domina ir kitas Eurolygos ekipas. Jeigu ne Eurolyga, tuomet M.Kalniečiui ideali terpė likti Krasnodare, kur gali mėgautis žaidimu ir uždirbti solidžią algą, kas tokiame karjeros etape irgi yra svarbus faktorius.
Gudaitis
Artūras Gudaitis (27 metų 211 cm ūgio, Sankt Peterburgo „Zenit“). Eurolyga: 20 min., 9,7 tšk., 4 atk. kam., 12,8 naud. bal. Vieningoji lyga: 20 min., 11,1 tšk., 4,6 atk. kam., 14,9 naud. bal.
Dviprasmiškas sezonas tiek lietuviui, tiek jo komandai. Patekimas į Eurolygos atkrintamąsias ir ten puiki serija su Barselonos „Barcelona“ yra geras pasiekimas, bet Vieningoje lygoje nusivylimas didelis, kadangi užimta pirmoji pozicija reguliariajame sezone, bet pusfinalyje 1:3 nusileista Maskvos CSKA. Žinoma, kad „Zenit“ tikėjosi patekti į finalą ir tai galbūt būtų padariusi per „Loko“ arba „Unics“ barjerą, bet CSKA tapo neįkandamu oponentu. A.Gudaitis vienu metu rodė įspūdingą sportinę formą ir buvo dominuojanti jėga, bet po traumos grįžus Alexui Poythressui ir atvykus Tarikui Blackui, jo vaidmuo sumenko, o sezoną užbaigė čiurnos trauma Barselonoje. Apskritai mūsiškis turėjo įvairių problemų ir tai trukdė rodyti stabilų žaidimą. Neabejojama, kad „Zenit“ gaus vardinį kvietimą ir toliau žaisti Eurolygoje, o A.Gudaitis turėtų likti sudėtyje, nes turi kontraktą. Vasarą aukštaūgiui reikėtų išsigydyti visas traumas ir gerai pasiruošti sezonui. Turbūt dėl šios priežasties jo ir nėra rinktinėje.
Sajus
Martynas Sajus (25 metų 208 cm ūgio, Manresos „Baxi“). Ispanijos lyga: 11 min., 6,2 tšk., 3,1 atk. kam., 6,7 naud. bal.
Iš Panevėžio „Lietkabelio“ į Ispaniją persikėlęs centras didelio pasitikėjimo nesulaukė – vos 11 minučių vidurkis yra itin mažas, bet savo progas lietuvis tikrai išnaudojo puikiai, ką rodo ir 62,7 proc. dvitaškių ar 78,7 proc. baudų pataikymas. Nuo suolo kilęs M.Sajus duodavo tikrai daug naudos, todėl itin keista, kad daugiau minučių parodyti savo sugebėjimus negavo. Tiesa, verta pažymėti, kad vyr. treneris Pedro Martinezas niekam nesuteikė daugiau 25 žaidimo minučių. „Baxi“ liko 10-a, kas nėra prastas rezultatas. Įdomu, ar M.Sajaus žaidimas įtikino klubo vadovus ir jis liks kitam sezonui. Jeigu reikėtų prognozuoti, spėtume, jog mūsiškis be darbo ilgai neužsibus ir gaus sutartį Ispanijoje arba kitoje pajėgioje lygoje bei į LKL jam grįžti tikrai nereikės.
Kulvietis
Saulius Kulvietis (30 metų 206 cm ūgio, Vilniaus „Rytas“, Rygos VEF, Andoros „MoraBanc“). Ispanijos lyga: 16 min., 3,9 tšk., 2,6 atk. kam., 3,3 naud. bal.
Puolėjo sezonas prasidėjo sostinėje, bet pasibaigė nesužaidus nė vieno mačo, bet susitarus dėl kompensacijos ir į kišenę įsidėjus apie 30 tūkst. eurų. Vasarą S.Kulvietis susirado darbą – prisijungė prie VEF Čempionų lygos atkrintamųjų kovoms. Po jų pavyko persikelti į pajėgesnę ekipą – Andoros, kuri ieškojo papildymo, kadangi kovojo dėl vietos atkrintamosiose. Deja, jos pasiekti taip ir nepavyko – liko 9-a. S.Kulviečiui įsibėgėti Latvijoje buvo sudėtinga, kas yra normalu, kadangi buvo praktiškai metus be profesionalaus krepšinio. Ispanijoje sužibėti taip pat nepavyko – vos 2 dvitaškiai iš 10 ir 8 realizuoti tritaškiai iš 24 (33,3 proc.). Sudėtinga įsilieti į komandą jau sezonui artėjant į pabaigą, tad ir per 8 susitikimus parodyta statistika neblizga. S.Kulvietis parodė, kad yra sveikas ir gali rungtyniauti, o tai vasarą bus svarbus aspektas ieškantis naujo darbo.
Mikalauskas
Arūnas Mikalauskas (23 metų 204 cm ūgio, Roterdamo „Feyenoord“). Nyderlandų pirmenybės: 34 min., 19 tšk. 6,9 atk. kam., 4,2 rez. perd., 19,6 naud. bal.
Apie šio puolėjo pasirodymus girdėjome ne kartą sezono metu, kadangi lietuvis fiksavo įspūdingus skaičius. Asmeniškai A.Mikalauskui metai buvo sėkmingi, bet klubas aukštumų nepasiekė – reguliariajame sezone liko 5-as, o ketvirtfinalyje 0:2 pralaimėjo seriją prieš 4-os pozicijos ekipą. A.Mikalauskas buvo antras lygoje pagal rezultatyvumą – tai jam padėjo padaryti 12,4 metimo per mačą vidurkis. Dvitaškius jis metė 62,4 proc., o tritaškius – 30,6 proc. Puolėjui toks sezonas tikrai pridėjo pasitikėjimo savo jėgomis ir padėjo įgyti daugiau patirties. Dveji metai Nyderlanduose parodė, kad A.Mikalauskui laikas keltis į pajėgesnę komandą ir stipresnes pirmenybes, kur lauktų sunkesni iššūkiai. Kas žino, galbūt vasarą Klaipėdos „Neptūnas“ parodys norą susigrąžinti buvusį savo žaidėją.
Sabeckis
Donatas Sabeckis (28 metų 197 cm ūgio, Ženevos „Lions“). Šveicarijos lyga: 25 min., 8,9 tšk., 4,3 atk. kam., 5,1 rez. perd., 1 per. kam., 14 naud. bal.
Gynėjas tapo sensacijos dalimi – reguliariajame sezone pirmąją vietą užėmusi jo komanda krito ketvirtfinalyje 1:2 prieš aštuntoje pozicijoje likusią ekipą. „Lions“ sezono metu laimėjo dvi Šveicarijos taures, bet pagrindinio trofėjaus iškovoti nesugebėjo, nors buvo favoritė tai padaryti. Beje, Bazelio „Starwings“ taip užsikūrė, kad laimėjo ir pusfinalio seriją bei žengė į finalą. D.Sacebkis nebuvo rezultatyvus ir tam koją kišo prastas pataikymas iš toli – 29,3 proc. (17/58), taip pat ne itin patikimai sekėsi atakuoti ir nuo baudų metimo linijos (69,4 proc. – 50/72), bet naudingumo balais lietuvis buvo antras komandoje, kadangi atlikdavo daug kitų gerų dalykų aikštelėje. Toks D.Sabeckio pasirodymas vargu, ar padidina jo rinkos vertę, kuri stipriai smuktelėjo nuo tada, kai jis gavo sutartį „Žalgiryje“.
Kumelis
Deividas Kumelis (26 metų 188 cm ūgio, Hagos „Royals“). Nyderlandų lyga: 33 min., 15,2 tšk., 3,2 atk. kam., 7,4 rez. perd., 1,4 rez. perd., 12,2 naud. bal.
Dar vienas mūsų tautietis Nyderlanduose, kuris parodė rezultatyvų žaidimą. Tiesa, D.Kumelio ekipa buvo gerokai silpnesnė nei A.Mikalausko – net nepateko į atkrintamąsias ir liko vos 10-a tarp 12-os dalyvių. Įžaidėjas Lietuvoje geriausiai žinomas dėl pasirodymo Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL), bet užsienyje jis rado sau tinkamą vietą, kur jau sužaidė trečiąjį sezoną. Hagos klubo vadovai turėtų būti patenkinti D.Kumelio žaidimu ir labai tikėtina, kad jis liks Nyderlanduose toliau, kur atlyginimai yra nepalyginamai geresni nei NKL komandose. D.Kumelis niekada nebuvo geras snaiperis, bet šiame sezone parodė neblogą pataikymą iš toli – 37,1 proc. (36/97), o rezultatyvius perdavimus dalino tikrai gerai. Daugiau naudingumo balų rinkti neleido net 4,8 klaidos per susitikimą.
Dainius Chatkevičius (25 metų 206 cm ūgio, Mierkuria-Čuko CSM VSKC), Rumunijos pirmenybės: 30 min., 12,4 tšk., 7 atk. kam., 1,8 rez. perd., 12,9 naud. bal.
Aukštaūgis vasarą buvo Prienų „CBet“ akiratyje, bet jie pasirinko kitus žaidėjus, o D.Chatkevičius patraukė į Rumuniją, kur tikrai parodė neblogą žaidimą. Deja, bet jis neišgelbėjo – CSM liko priešpaskutinė ir iškrito iš aukščiausiosios lygos, kai per sezoną pasiekė vos 3 pergales ir patyrė net 23 pralaimėjimus. D.Chatkevičius yra vidurio puolėjas, kuris savo žaidimą grindžia veiksmais baudos aikštelėje, todėl 46,2 proc. dvitaškių pataikymas nėra itin geras rodiklis. Geriausias rungtynes lietuvis sužaidė prieš Bukarešto „Dinamo“, kai pelnė 27 taškus, atkovojo 11 kamuolių ir surinko 35 balus.
Rytis Pipiras
Rytis Pipiras (26 metų 201 cm ūgio, Filingeno-Šveningeno „Panthers“ ). Vokietijos antras divizionas: 28 min., 11,7 tšk., 3,8 atk. kam., 2,4 rez. perd., 1 per. kam., 8,2 naud. bal.
Puolėjas tęsia savo karjerą Vokietijoje ir šįkart apsistojo antrajame divizione, kur turėjo svarbų vaidmenį bei buvo trečias pagal rezultatyvumą. R.Pipiras atrodo patobulinęs metimą iš toli – realizavo 38,3 proc. tolimų šūvių. Žinoma, kad pagrindinis ginklas puolime išlieka žaidimas arčiau krepšio – dvitaškių metė 1,5 karto daugiau, bet stigo tikslumo – 46,7 proc. R.Pipiras visada buvo labiau į gynybą orientuotas žaidėjas, tad tikėtis iš jo itin spindinčios statistikos nereikėtų.
Norėdami komentuoti prisijunkite.