Sezoną užsienyje baigę lietuviai: klaustukas dėl A.Milaknio karjeros, po pertraukos grįžęs puolėjas ir solidus P.Sorokas
IV dalis (3)2022–2023 metų krepšinio sezonas artėja į pabaigą, o kai kuriems Lietuvos krepšininkams jis jau pasibaigė.
Portalas Krepsinis.net tęsia tradicija tapusį straipsnių ciklą apie mūsų tautiečius, kurie rungtyniavo užsienyje. Apibendrinsime pasirodymą ne tik tų krepšininkų, kuriuos puikiai žinote ir pamenate, tačiau ir tų, apie kuriuos seniai nebuvo rašyta.
Paulius Sorokas (Trevizo „Nutribullet“). Italijos lyga: 26 min., 12,2 tšk., 4,5 atk. kam., 1,9 rez. perd., 14,9 naud. bal.
Dar vienas geras šio 31 metų 202 cm ūgio aukštaūgio pasirodymas Italijos pirmenybėse. Komandos rezultatas nėra geras, nes užimta vos 12-a pozicija, bet P.Sorokas savo vertę įrodinėja jau eilę sezonų šioje šalyje ir greičiausiai be problemų ras darbą kitoje ekipoje, jeigu nenorės likti Trevize. P.Soroką būtų labai įdomu pamatyti Lietuvoje, bet jis yra giliai įleidęs šaknis Italijoje, kur žaidžia nuo 2014 metų, tad šioje šalyje profesionaliai žaidžia ilgiau nei gimtinėje. Net 22 mačuose iš 29 P.Sorokas surinko dviženklį naudingumo balų skaičių.
Ignas Sargiūnas (Bairoito „Medi“). Vokietijos lyga: 22 min., 10,5 tšk., 2,7 atk. kam., 1,9 rez. perd., 8 naud. bal.
Pirmas 23 metų 196 cm ūgio gynėjo sezonas svetur profesionalo karjeroje. Iš Prienų šuolis į Vokietijos lygą buvo tikrai didelis ir savo vietą lietuvis tikrai surado. Tik klubas liko paskutinėje vietoje, kai pasiekė vos 6 pergales bei patyrė 28 pralaimėjimus. Galima drąsiai sakyti, kad I.Sargiūnas ieškosis naujos darbovietės, nes yra aukštesnio meistriškumo žaidėjas nei vokiečių antras divizionas. Dėl traumų I.Sargiūnas praleido 12 susitikimų ir savo sezoną baigė dar kovo pabaigoje. Solidžiai žaidęs I.Sargiūnas pataikė net 40,2 proc. (33/82) tritaškių ir paklojo neblogus pamatus tolimesnei legionieriaus karjerai.
Milaknis
Artūras Milaknis (Bursos „Tofaš“). Turkijos pirmenybės: 27 min., 9 tšk., 1,5 atk. kam., 1 rez. perd., 4,6 naud. bal. FIBA Čempionų lyga: 22 min., 6,8 tšk., 2,7 atk. kam., 3,7 naud. bal.
Netrukus 37-ąjį gimtadienį minėsiantis 195 cm ūgio snaiperis prie Turkijos komandos prisijungė antrąjį sezono mėnesį ir davė teigiamą impulsą, bet lemiamose kovose jo nebuvo – ant parketo nepasirodė nuo balandžio 22 dienos. A.Milaknis pataikė 37,4 proc. tritaškių, kurių metė 4 kartus daugiau nei dvitaškių – 115:32. Iš viso šiame sezone veteranas ant parketo pasirodė tik 26 rungtynėse. Įdomu, ar A.Milaknis tęs savo karjerą. LKL komandose jis tikrai rastų savo vietą ir dar būtų reikalingas, bet lieka klausimas, kiek pats turėtų motyvacijos rungtyniauti Jonavoje ar Utenoje. Kauno „Žalgirio“ vadovas Paulius Motiejūnas klubo tinklalaidėje užsiminė, kad A.Milaknis galėtų karjerą baigti šiame klube, bet sužaidęs ne visą sezoną, o pasirašęs vieno mačo ar vienos savaitės kontraktą. Gali būti, kad toks scenarijus labai realus ir A.Milaknis gaus pagarbą iš Kauno publikos bei vėliau įsidarbins klube.
Erikas Venskus (Leideno „ZZ Leiden“). Nyderlandų–Belgų lyga: 23 min., 11,2 tšk., 4,3 atk. kam., 13,2 naud. bal. Nyderlandų pirmenybės: 20 min., 4,9 tšk., 2,5 atk. kam., 5,4 naud. bal.
23 metų 205 cm ūgio aukštaūgis pirmą kartą žaidė užsienyje ir iškart tapo čempionu. Įspūdingame paskutiniajame mače jo komanda per 2,5 minutės panaikino 16 taškų deficitą ir laimėjo titulą. E.Venskui toks sezono finišas įsimins visam gyvenimui. Didelis skirtumas labai tarp E.Venskaus statistikos tik vietinėje lygoje ir jungtinėse pirmenybėse. Kaip bebūtų, pirma patirtis svetur E.Venskui bus naudinga ieškant kitos karjeros stotelės ir nors nebuvo toks ryškus kaip šiame klube anksčiau žaidę Arūnas Mikalauskas ar Einaras Tubutis, tačiau žengiant legionieriaus keliu pozityvo tikrai yra.
Rytis Pipiras (Nyredhazos „Hubner Blue Sharks“). Vengrijos pirmenybės: 32 min., 14,6 tšk., 5,2 atk. kam., 2 rez. perd., 13,7 naud. bal.
Sezoną Briuselio klube pradėjęs lietuvis ten neužsibuvo ir grįžo į buvusią komandą. Vis dėlto geras 28 metų 201 cm ūgio puolėjo žaidimas neišgelbėjo – ekipa per sezoną pasiekė vos 2 pergales, patyrė 25 pralaimėjimus bei iškrito į antrą divizioną. Nepakeičiamas R.Pipiras buvo, kuris rungtyniaudavo su labai mažai poilsio minučių. Gaila, kad nepavyko įsitvirtinti Belgijos klube, bet reikia bandyti kelti sparnus ir vėl, nes Vengrijoje R.Pipiras jau viską įrodė, kadangi ir pernai buvo ryškus šios lygos žaidėjas.
Denisas Krestininas (Oroslanio „Lions“). Vengrijos lyga: 22 min., 8 tšk., 6,2 atk. kam., 11,6 naud. bal.
29 metų 201 cm ūgio puolėjas rungtyniavo klube, kuris liko vienuoliktoje pozicijoje tarp šešiolikos dalyvių. Pats D.Krestininas darė dalykus, kuriuos atlikdavo ir kitose komandose – mažai pastebimas puolime, bet solidus gynyboje ir geras kovoje dėl kamuolių. Per sezoną D.Krestininas išmetė vos 7 tritaškius ir nepataikė nė vieno. Sezoną mūsiškis pradėjo galingai ir dviženklį naudingumo balų skaičių fiksavo 14 iš 15 pirmųjų mačų, bet forma krito per paskutinius mėnesius, kai vos 2 sykius per 11 susitikimų turėjo dviženklį efektyvumą.
Matas Jucikas (Gifu „Swoops“). Japonijos trečia lyga: 18 min., 7,9 tšk., 4,8 atk. kam., 1,1 rez. perd., 5,4 naud. bal.
29 metų 205 cm ūgio aukštaūgis nutarė pasukti į Aziją ir sezoną praleido Japonijos trečioje lygoje, kur jo klubas liko devintas. Paties lietuvio pasirodymas nebuvo itin sėkmingas – 2,8 pražangos vidurkis apribojo jo žaidimo laiką, taip pat ir 20,9 proc. tritaškių pataikymas buvo prastas, dvitaškiai realizuojami 45,8 proc. tikslumu, kas irgi nėra geras rodiklis. M.Juciko geriausias pasirodymas buvo 27 taškai, 12 atkovotų kamuolių ir 33 naudingumo balai vos per 22 minutes. Net 11 mačų iš 52 jis rinko neigiamą naudingumo balų skaičių.
Kumelis
Deividas Kumelis (Amsterdamo „Apollo“). Nyderlandų–Belgijos lyga: 27 min., 8,9 tšk., 3,2 atk. kam., 5,3 rez. perd., 9,6 naud. bal.
Dar vienas 28 metų 188 cm ūgio gynėjo sezonas svetur, kuriame labiausiai išsiskyrė rungtynėmis su 20 rezultatyvių perdavimų ir 33 naudingumo balais. Achilo kulnas lieka tritaškių pataikymas – tik 29,8 proc. Buvo pasirodymų su 3 iš 10 pataikytų metimų arba 1 iš 9. Tritaškius D.Kumelis metė dažniau nei dvitaškius ir rodė didelę drąsą, kai nesi geras metikas, tačiau vis tiek bandai varžovus nubausti už jų rizikas.
Lukas Kvedaravičius (Algineto „Safir“). Ispanijos trečia lyga: 24 min., 12,1 tšk., 5,9 atk. kam., 2,6 rez. perd., 11,4 naud. bal.
25 metų 207 cm ūgio puolėjas į profesionalų krepšinį grįžo metų pertraukos – praėjusiame sezone jis nerungtyniavo niekur. Lino Kvedaravičiaus sūnus ir šiame sezone negalėjo džiaugtis krepšiniu labai ilgai, nes prie komandos prisijungė tik vasarį ir spėjo sužaisti vos 7 mačus, per kuriuos buvo tikrai solidus. Įdomu, kur toliau pakryps šio žaidėjo karjera, kadangi vienu metu Lukas buvo laikomas perspektyviu žaidėju, bet savo potencialo taip ir nepateisino.
Rimantas Daunys (Hofno „Sindri“). Islandijos antras divizionas: 27 min., 15,6 tšk., 4,9 atk. kam., 1,6 rez. perd., 14,8 naud. bal.
26 metų 206 cm ūgio puolėjas sužaidė sėkmingą sezoną antroje pagal pajėgumą Islandijos lygoje. Jo komanda nužygiavo iki pusfinalio, kur pralaimėjo seriją 0:3. Pats R.Daunys turėjo daug laisvės puolime ir per rungtynes atlikdavo po 12 metimų – realizavo 55,5 proc. dvitaškių ir 34,1 proc. tritaškių. R.Daunys žinomas iš žaidimo NKL, bet galbūt geras pasirodymas Islandijos antrajame divizione padės pakilti į aukščiausią lygą.
Norėdami komentuoti prisijunkite.