Sezoną užsienyje baigę lietuviai: prasti E.Ulanovo metai, žibėję R.Giedraitis ir E.Bendžius bei į „Žalgirį“ grįšiantis gynėjas
(9)2020–2021 metų krepšinio sezonas artėja į pabaigą, o kai kuriems Lietuvos krepšininkams jis jau pasibaigė.
Portalas Krepsinis.net pradeda straipsnių ciklą apie mūsų tautiečius, kurie rungtyniavo užsienyje. Apibendrinsime pasirodymą ne tik tų krepšininkų, kuriuos puikiai žinote ir pamenate, tačiau ir tų, apie kuriuos seniai nebuvo rašyta.
Rokas Giedraitis (28 metų 200 cm ūgio, Vitorijos „Baskonia“). Ispanijos lyga: 30 min., 13,3 tšk., 3,4 atk. kam., 1,6 rez. perd., 13,7 naud. bal. Eurolyga: 29 min., 12,7 tšk., 3 atk. kam., 1,5 rez. perd., 12,9 naud. bal.
Baskai tikrai neprašovė sumokėdami išpirką už šį lietuvį, kuris puikiai pritapo ir padėjo komandai būti konkurencingai Eurolygoje bei kovoti dėl vietos aštuonete praktiškai iki pat reguliaraus sezono pabaigos. R.Giedraitis pateko į situaciją, kur gavo žaisti itin daug minučių, kadangi „Baskonia“ rotacija buvo itin siaura. Lietuvis pripažino, kad pradžioje fiziškai prisitaikyti prireikė laiko, bet vėliau įgijo tokią formą, kurios nepaleido iki pat pabaigos. R.Giedraitis turi dar dvejus metus galiojantį kontraktą, bet niekas nenustebtų, jeigu būtų išpirktas ir išvyktų į NBA arba kažkurį Eurolygos grandą.
Ulanovas
Edgaras Ulanovas (29 metų 199 cm ūgio, Stambulo „Fenerbahče“). Turkijos lyga: 23 min., 8 tšk., 3,6 atk. kam., 2,1 rez. perd., 8,9 naud. bal. Eurolyga: 20 min., 4,5 tšk., 1,6 atk. kam., 1,4 rez. perd., 4,7 naud. bal.
Sezonas, kurį puolėjas norės pamiršti kuo greičiau, kadangi galima drąsiai sakyti, jog jam tai buvo blogiausia atkarpa karjeroje. Per sezoną E.Ulanovas sužaidė tik 37 mačus, kai „Žalgiryje“ būdavo tas žaidėjas, kuris nepraleisdavo mačų apskritai. E.Ulanovas nesulaukė svarbaus vaidmens Igorio Kokoškovo žaidimo schemose puolime, o tada jį sustabdė klubo trauma, dėl kurios nežaidė krepšinio nuo kovo 12-os. Net ir prabėgus beveik 3 mėnesiams puolėjas nėra pasiruošęs 100 proc., todėl veikiausiai praleis Lietuvos rinktinės kovas atrankoje. Turkijoje „Fenerbahče“ beviltiškai pralaimėjo finalo seriją, o sirgaliai nepamiršta, kad E.Ulanovas yra itin brangus žaidėjas (800 tūkst. eurų per sezoną) ir reikalauja permainų šioje vietoje. Įdomu, kaip pasielgs klubas, bet nutraukinėti kontraktą ir mokėti išpirką nebūtų protingas sprendimas, kadangi E.Ulanovas vis dar aukšto lygio „trečias numeris“, kurių Eurolygoje itin stinga. Reikia tikėtis, kad E.Ulanovas išspręs sveikatos problemas ir kitą sezoną matysime visiškai kitokį pasirodymą.
Sedekerskis
Tadas Sedekerskis (23 metų 204 cm ūgio, Vitorijos „Baskonia“). Ispanijos pirmenybės: 18 min., 5,2 tšk., 4,2 atk. kam., 9,6 naud. bal. Eurolyga: 16 min., 3,5 tšk., 2,9 atk. kam., 1,1 rez. perd., 5,6 naud. bal.
Tai yra tas atvejis, kai statistika neparodo tikrojo šio puolėjo pasirodymo. Vien ko vertas faktas, kad T.Sedekerskis išsikovojo vietą sudėtyje ir turėjo svarbią rolę gynyboje, kai jam buvo patikėta dengti pavojingiausius varžovų žaidėjus. T.Sedekerskis puolime didelio vaidmens neturėjo, bet savo šansus išnaudojo tikrai neblogai, o kovą po krepšiais ir žaidimo skaitymas buvo itin solidūs. Džiugu, kad T.Sedekerskis pagaliau sužaidė lūžio sezoną, nes vienu metu atrodė, jog tai gali būti tas talentas, kuris nepasieks Eurolygos lygio. Dabar net šį žaidėją matome rinktinės dvyliktuke, o jam dar tik 23-eji, tad reikia tikėtis, kad kitą sezoną „Baskonia“ sudėtyje žais dar geriau.
Bendžius
Eimantas Bendžius (31 metų 207 cm ūgio, Sasario „Dinamo“). Italijos lyga: 31 min., 16,4 tšk., 4 atk. kam., 1,6 rez. perd., 16,4 naud. bal. FIBA Čempionų lyga: 29 min., 14,3 tšk., 4,7 atk. kam., 2 rez. perd., 14,9 naud. bal.
Vasarą puolėjas priėmė sprendimą palikti Vilniaus „Rytą“ ir pasuko į Italiją, o tai buvo teisingas žingsnis, kadangi ir vietinės pirmenybės yra pajėgesnės, ir „Dinamo“ žygis tarptautiniame turnyre buvo ilgesnis nei vilniečių. Gaila, kad „Dinamo“ nenugalėjo laipteliu aukščiau reguliariajame sezone finišavusios ekipos ir sezoną baigė ketvirtfinalyje. Serija buvo itin graži ir atkakli, o intriga laikėsi iki paskutinių sekundžių, bet Venecijos klubas triumfavo 3:2. Verta pabrėžti, kad E.Bendžius turi sutartį ir kitam sezonui, bet trenerio pokyčiai gali priversti klubą imtis veiksmų ir, pavyzdžiui, sumokėti kompensaciją už lietuvio kontrakto nutraukimą. „Dinamo“ padarytų didelę klaidą, jeigu atsisveikintų su mūsiškiu, kuris sužaidė puikų sezoną ir demonstravo itin solidų žaidimą, o tritaškius metė net 45,2 proc. (90/199) tikslumu.
Dimša
Tomas Dimša (27 metų 196 cm ūgio, Las Palmo „Gran Canaria“). Ispanijos pirmenybės: 21 min., 7 tšk., 1,5 atk. kam., 1,4 rez. perd., 3,5 naud. bal. Europos taurė: 22 min., 10,2 tšk., 1,6 atk. kam., 2,4 rez. perd., 7,8 naud. bal.
Kauno „Žalgiriui“ priklausantis gynėjas, kuris turėtų sugrįžti į šią komandą vasarą ir užimti nuvylusio Steve‘o Vasturios vietą. Reikia tikėtis, kad šįkart Martinui Schilleriui T.Dimša užsirekomenduos ir jam neteks vėl palikti LKL čempionų, taip ten po sugrįžimo ir nesužaidus oficialių rungtynių. Lietuvio pasirodymas Ispanijos lygoje paliko dvejopą įspūdį – itin žemas naudingumo balų skaičius ir tik 29,7 proc. (41/138) tritaškių pataikymas, kurių išmetė trečdaliu daugiau nei dvitaškių. Kur kas geriau sekėsi Europos taurėje, kur ir šūviai iš perimetro buvo realizuojami itin solidžiai – 46,9 proc. (38/81). Tarptautiniame turnyre buvo sužaista 19 mačų, Ispanijos pirmenybėse – 34. Turint omenyje, kokios radikalios permainos gynėjų grandyje laukia kauniečių, T.Dimša gali būti naudingas dvyliktuko žaidėjas ir duoti daugiau naudos nei šiame sezone jos davė S.Vasturia.
Mockevičius
Egidijus Mockevičius (28 metų 208 cm ūgio, Le Mano „Sarthe Basket“). Prancūzija: 16 min., 5,2 tšk., 4 atk. kam., 5,6 naud. bal.
Šio centro komandos sezonas dar nesibaigė ir ji yra 7-a, tad realu, jog rungtyniaus atkrintamosiose. Vis dėlto mūsiškio ant parketo nebėra senokai ir jis daugiau nežais – skelbiama, kad dėl nugaros disko pažeidimo E.Mockevičiui pasirodymas yra baigtas sužaidus vos 17 mačų vietinėse pirmenybėse. Gaila, kad vidurio puolėjas turėjo tiek mažai šansų pasireikšti, bet reikia tikėtis, jog susitvarkys su savo problemomis ir kitą sezoną pasitiks visiškai sveikas. Per savo laiką E.Mockevičius neblogai išnaudodavo ir buvo patikimas atsarginis.
This is the CRAZIEST full court buzzer beater that...YOU WILL NEVER SEE 🤣🤣 pic.twitter.com/T34qHnrd2d
— Emiliano Carchia (@Carchia) January 18, 2021
Paulius Sorokas (28 metų 202 cm ūgio, Kječio „Teate Basket“). Italijos antras divizionas: 32 min., 15,7 tšk., 8,6 atk. kam., 1,7 rez. perd., 21,1 naud. bal.
Puolėjas dar praėjusiame sezone žaidė Sasario „Dinamo“ gretose, bet vasarą pasuko į antrąją lygą. Pagal rodomą žaidimą sunkusis krašto puolėjas yra kur kas geresnis žaidėjas nei antras Italijos divizionas ir reikia tikėtis, jog vasarą susiras pajėgesnę ekipą. P.Sorokui labai nesėkmingai susiklostė žaidimas ties perimetru – įmetė tik 27,2 proc. (28/103) metimų, kas jam yra nebūdinga. P.Sorokas nuskambėjo visoje Europoje įspūdingu metimu per visą aikštę, kuris išplėšė pratęsimą. Geriausias jo pasirodymas turnyre yra 29 taškai, 15 atkovotų kamuolių ir net 43 naudingumo balai.
Udras
Antanas Udras (29 metų 203 cm ūgio, Soidaurkroukuro „Tindastoll“). Islandijos lyga: 26 min., 12,7 tšk., 7,1 atk. kam., 1,4 rez. perd., 13,5 naud. bal.
„Šiaulius“ palikęs aukštaūgis išvyko laimės ieškoti Islandijoje ir ten nutūpė komandoje, kuri reguliariajame sezone užėmė 8-ąją vietą, o ketvirtfinalyje 0:3 nusileido Dominyko Milkos ekipai. Skirtingai nei tautietis, A.Udras nefiksavo įspūdingos statistikos – žaidė solidžiai, tačiau tai nėra statistika, kuri darytų didelį įspūdį. Galima išskirti solidų pataikymą iš toli – 42,9 proc. (27/63). Taip pat net 3,2 atkovoto kamuolio puolime, kas demonstruoja lietuvio didelį norą ir kovingumą. Geriausios rungtynės A.Udrui buvo sezono pradžioje, kai pelnė 23 taškus, sugriebė 10 kamuolių ir surinko 27 naudingumo balus.
Paliukėnas
Martynas Paliukėnas (27 metų 191 cm ūgio, Sopoto „Trefl“). Lenkijos pirmenybės: 20 min., 6,1 tšk., 3,1 atk. kam., 3,8 rez. perd., 1,4 per. kam., 8,6 naud. bal.
Po sezono Lenkijoje prie Utenos „Juventus“ prisijungęs gynėjas LKL pusfinalio serijos metu per apšilimą gavo kojos raumens traumą ir šį sezoną nebežais. Kaimyninėje valstybėje gynėjo ekipa užėmė 6-ąją vietą ir ketvirtfinalyje pralaimėjo seriją 1:3. M.Paliukėnas nėra tas žaidėjas, kuris labai išsiskirtų puolime, kadangi tai yra gynybinio plano gynėjas ir būtent už tai jis yra vertinamas Lenkijoje. Jeigu mūsiškis patobulintų metimą iš toli, kuris siekė vos 25,5 proc. (13/51), jo indėlis puolime būtų didesnis ir varžovai negalėtų ties juo rizikuoti. Įdomu, kur pasuks šio žaidėjo karjera kitą sezoną.
Lydeka
Tautvydas Lydeka (37 metų 208 cm ūgio, Avinjono „Pontet Basket“). Prancūzijos trečias divizionas: 22 min., 8,7 tšk., 4,5 atk. kam., 2,3 rez. perd., 10,3 naud. bal.
Sezono pradžioje Vilniaus „Ryte“ trumpam pabuvojęs centras išvyko į Prancūzijos trečiąjį divizioną. Lietuvio klubas per sezoną laimėjo vos 6 mačus iš 26 galimų, o ir veteranas nebuvo kažkuo labai išsiskiriantis žaidėjas. Galima neabejoti, kad net ir sulaukęs solidaus krepšininkui amžiaus T.Lydeka dar gautų darbą šios lygos ekipose ir vasarą, bet gali būti, kad atletas dės tašką savo karjeroje, nes rudenį jam sukaks jau 38-eri, o centrai tokio amžiaus labai retai žaidžia profesionaliai.
Norėdami komentuoti prisijunkite.