Sezoną užsienyje baigę lietuviai: siautėjęs A.Velička, perdavimais sužibėjęs D.Redikas, J.Jucikas Japonijoje ir neįprastas M.Kačino pasirinkimas
trečia dalis (5)2018–2019 metų krepšinio sezonas pasiekė finišo tiesiąją – daugumoje lygoje artėja atkrintamųjų metas, o kai kuriems žaidėjams sezonas jau baigėsi ir jie gali ilsėtis bei galvoti apie tai, kur atsidurs rudenį.
Portalas Krepsinis.net tęsia straipsnių ciklą apie mūsų tautiečius, kurie rungtyniavo užsienyje. Apibendrinsime pasirodymą ne tik tų krepšininkų, kuriuos puikiai žinote ir pamenate, tačiau ir tų, apie kuriuos seniai nebuvo rašyta.
Arnas Velička (19 metų 195 cm ūgio), Tartu „Ulikool“. Estijos–Latvijos lyga: 19 tšk., 4,3 atk. kam., 5,6 rez. perd.
Kauno „Žalgirio“ paskolintas gynėjas turėjo visišką laisvę ekipoje ir galėjo atlikti daugybę metimų. Pradžioje sezono jis atakavo neblogai, bet vėliau jo tritaškių pataikymas nukrito iki 29 proc. A.Veličkai reikėjo sezono, kuris jis gautų daug laiko pasireikšti ir galėtų drąsiai imtis iniciatyvos, kadangi praėjusį sezoną praleido ant Panevėžio „Lietkabelio“ suolo. Tokia patirtis jaunam įžaidėjui tikrai išėjo į naudą, bet šansai jam papildyti „Žalgirio“ pagrindinę komandą yra itin maži. Greičiausiai, kad jis buvo vėl skolinamas kitai ekipai, bet šįkart reikėtų kur kas pajėgesnio klubo, kuriame būtų daugiau žaidimo sistemos ir A.Velička negalėtų mesti po 10 tritaškių per mačą.
Julius Kazakauskas (28 metų 196 cm ūgio), Tartu „Ulikool“. Estijos–Latvijos lyga: 32 min., 14,3 tšk., 8,2 atk. kam., 4,3 rez. perd.
Jau praėjusio sezono viduryje iš Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ į Estijos klubą persikėlęs puolėjas liko dar vienam sezonui ir klaidos tikrai nepadarė, nes parodė savo iš gerosios pusės. Jo komanda užėmė šeštąją vietą ir gavo ketvirtfinalio Donaldo Kairio treniruojamą Talino „Kalev/Cramo“ ekipą, kuriai pralaimėjo. Pats J.Kazakauskas buvo tapęs ir geriausiu mėnesio žaidėju ir jo sezoną galima vertinti labai pozityviai. Yra šansų J.Kazakauskui pakilti į aukštesnį lygį arba bent jau žaisti pajėgesnėje ekipoje.
Redikas
Dovydas Redikas (26 metų 193 cm ūgio), Limasolio „Apollon“. Kipro pirmenybės: 34 min., 12,9 tšk., 5,9 atk. kam., 6,4 rez. perd., 21,1 naud. bal.
Lietuvis tapo geriausiu lygoje pagal rezultatyvius perdavimus ir vienas geriausių – pagal naudingumą. Vis dėlto jo klubas liko penktas ir nepateko į pusfinalį. Apskritai Kipro pirmenybių reguliariajame sezone buvo sužaistas tik 21 mačas, kas yra itin mažas skaičius. D.Redikas turėjo labiau kurti nei pats rinkti taškus ir į priekį praleido tris rezultatyviau žaidusius amerikiečius, bet pagal naudingumo balus jo niekas nepralenkė. D.Redikas Lietuvoje yra prisiviręs daug košės, todėl sezonas užsienyje jam turėjo padėti nusiraminti nuo nuolatinio padidinto dėmesio. D.Rediko sugrįžimas į LKL atrodo abejotinas dėl to, kad buvo nubaustas už dalyvavimą lažybose, bet užsienyje jis vertas žaisti pajėgesnėse pirmenybėse nei Kipro. Juolab, kad jeigu jis susitvarkys problemas už aikštės ribų, gali tapti geresniu žaidėju.
Julius Jucikas (29 metų 205 cm ūgio), Aomori „Watts“. Japonijos antroji lyga: 31 min., 17,6 tšk., 6,3 atk. kam., 1,8 rez. perd., 15,6 naud. bal.
Vasarą turėjęs pasiūlymų žaisti Lietuvoje „centras“ pasuko į egzotišką Japoniją, kur papildė antros lygos klubą. Šiam sužibėti nepavyko, kadangi nepateko į atkrintamąsias kovas. J.Jucikas turėjo kelis pasiūlymus grįžti į LKL dar šiame sezone, bet jų priimti negalėjo, kadangi sezoną baigė keliomis dienomis vėliau nei buvo paskelbta registracijos pabaiga. Antrojo diviziono statistika nėra įspūdinga ir vargu, ar J.Jucikas buvo itin paklausus rinkoje užsienyje, bet LKL klubai puikiai žino galimybes ir pasiūlymų jam tikrai neturėtų stigti.
Mindaugas Kačinas (25 metų 204 cm ūgio), Keblaviko „Keflavik“. Islandijos lyga: 31 min., 17,6 tšk., 10,2 atk. kam., 3,5 rez. perd., 25,2 naud. bal.
Po traumų kupino sezono Klaipėdos „Neptūne“ M.Kačinas pasuko į Lenkiją, bet Zelionos Guros „Stelmet“ greitai atsisakė lietuvio paslaugų ir jis pasuko į Islandiją. Puolėjas buvo ketvirtas lygoje pagal atkovotus kamuolius, o jo komanda reguliariajame sezone užėmė penktąją vietą, tačiau ketvirtfinalyje pralaimėjo seriją 0:3. Vėliau Reikjaviko RK klubas laimėjo ir pusfinalio seriją, ir finalą, taip tapdamas čempionu reguliariajame sezone likęs tik ketvirtas. Akivaizdu, kad M.Kačino lygis yra aukštesnis nei Islandija, bet jam reikėjo pabūti lyderiu, jog vėl pajaustų žaidimo ritmą. Krepsinis.net žiniomis, atletu jau domisi kelios LKL ekipos, kuriose jis tikrai būtų naudingas ir reikalingas žaidėjas.
Žabas
Evaldas Žabas (31 metų 188 cm ūgio),Kasteljono de la Planos TAU. Ispanijos antra lyga: 17 min., 8,5 tšk., 1.5 atk. kam., 1,8 rez. perd., 8,6 naud. bal.
Ne nuo sezono pradžios komandoje žaidęs gynėjas neblogai išnaudojo savo minutes. Pamename, kad E.Žabas turėjo gerų atkarpų tiek Panevėžio „Lietkabelyje“, tiek Pasvalio „Pieno žvaigždėse“, bet Ispanijos klubas jam svarbaus vaidmens nesuteikė. E.Žabas metė tritaškius 42,2 proc. tikslumu, o dvitaškius realizavo 55,8 proc. taiklumu. Kartu su Tautvydu Saboniu žaidusio E.Žabo ekipa liko trylikta tarp aštuoniolikos dalyvių. Labai mažai šansų, kad E.Žabas grįš į Lietuvą, kadangi didžiąją karjeros dalį praleido užsienyje, o ir dabar jo žaidimo kreivė vis labiau leidžiasi žemyn.
Tautvydas Sabonis (27 metų 203 cm ūgio),Kasteljono de la Planos TAU. Ispanijos antra lyga: 18 min., 6,6 tšk., 4,2 atk. kam., 1,8 rez. perd., 7,2 naud. bal.
Arvydo Sabonio sūnus visą karjerą žaidžia Ispanijoje, kur ir yra gimęs. Ten jis jaučiasi tikrai patogiai ir užtikrintai, o saulėti orai ir labiau atsipalaidavę žmonės puikiai jam tinka. T.Sabonis antrą sezoną iš eilės žaidė TAU gretose ir vasarą turbūt toliau tęs karjerą antrajame Ispanijos divizione, kur yra paklausus žaidėjas.
Tautvydas Šležas (29 metų 207 cm ūgio), Tartu „Ulikool“. Estijos–Latvijos lyga: 25 min., 9 tšk., 9,4 atk. kam., 3,2 rez. perd.
Vidurio puolėjas sezoną pradėjo Vokietijos antrajame divizione, bet gaudavo žaisti vos po 16 minučių ir nusprendė sausį persikelti į Estijos ekipą. Čia jo laikas ant parketo gerokai išaugo ir T.Šležas buvo tikrai naudingas, kadangi solidžiai kovojo dėl kamuolio ir išnaudojo savo privalumą – gerą aikštės matymą. Lietuvoje „centras“ nežaidė nuo 2015 metų, tad kas žino, galbūt rudenį jis grįš rungtyniauti į gimtąją šalį.
Rinkūnas
Tadas Rinkūnas (28metų 195 cm ūgio), Glazgo „Rocks“. Didžiosios Britanijos lyga: 25 min., 11 tšk., 2,1 atk. kam., 2,8 rez. perd., 9,1 naud. bal.
Snaiperis šį sezoną praleido Didžiosios Britanijos pirmenybėse, pasirinkęs Škotijos klubą. Šis reguliariajame sezone liko penktas ir pasirodymą baigė ketvirtfinalyje. T.Rinkūnas buvo svarbus žaidėjas, gavo nemažai laiko pasireikšti ir savo žaidimą grindė tolimais metimais, kuriuos realizavo 37,4 proc. (49/131) tikslumu. Lietuvoje T.Rinkūnas spėjo žaisti Alytaus „Dzūkijoje“ ir su Panevėžio „Lietkabeliu“ tapo LKL vicečempionu. Vidutinis pasirodymas silpnose pirmenybėse tikrai nepadidins jo rinkos vertės.
Deividas Kumelis (24 metų 188 cm ūgio), Leuvardeno „Aris“. Olandijos lyga: 24 min., 5,5 tšk., 2,3 atk. kam., 3,5 rez. perd., 2,8 naud. bal.
NKL pirmenybėse žaidęs ir dalį sezono Kėdainių „Nevėžyje“ praleidęs įžaidėjas pastaruoju metu žaidžia užsienyje. Užpraėjusį sezoną praleido Portugalijoje, o praėjusį ir šį – Olandijoje. Deja, bet D.Kumelio sezonas yra blankus, ką įrodo itin žemas naudingumas, nors aikštelėje jis praleido nemažai laiko. Klubas liko septintas tarp dešimties dalyvių ir pateko atkrintamąsias, kur krito pirmajame jų etape. Vos 21 proc. tritaškių pataikymas ir tik 40 proc. realizuotų dvitaškių byloja, kad D.Kumeliui reikėtų gerokai pagerinti savo metimą. LKL lygio jis „netraukia“, bet geriau rungtyniauti Portugalijoje ar Olandijoje nei NKL pirmenybėse.
Norėdami komentuoti prisijunkite.