„Top 10“: blogiausi „Ryto“ legionieriai, rungtyniavę klube per pastarąjį dešimtmetį
(19)Vilniaus „Ryto“ komanda neatsiliejama nuo itin sėkmingų legionierių kaip Chuckas Eidsonas ar Hollisas Price‘as, bet per pastarąjį dešimtmetį klubas rinkosi ir ne pačius geriausius atvykėlius. Apie blogiausius užsieniečius, žaidusius nuo 2010 metų iki dabar, Krepsinis.net parengtame straipsnyje, kuriame minimas „Lietuvos ryto“ pavadinimas, kadangi visi žaidėjai tuomet gynė būtent taip besivadinusio klubo garbę.
Artimiausiu metu paruošime ir straipsnį apie blogiausius Kauno „Žalgirio“ legionierius bei išrinksime užsieniečius, kurie Lietuvoje rungtyniavo blankiai, bet sužibėjo išvykę svetur.
Miltonas Palacio (žaidė nuo 2013 m. sausio 17-os iki sezono pabaigos). Statistika LKL: 12 min., 2,1 tšk., 1,2 atk. kam., 1,8 rez. perd., 3,5 naud. bal.
Iki šiol Lietuvos krepšinio gerbėjai pamena šį amerikietį, kuris atvyko akivaizdžiai turėdamas antsvorio, ką bylojo ir jo žaidimas. M.Palacio turėjo sukaupęs daug NBA patirties, buvo rungtyniavęs ir Eurolygoje, bet „Lietuvos ryte“ atrodė tiesiog beviltiškai. Po sezono Vilniuje įžaidėjas baigė karjerą būdamas 35-erių ir ėmėsi trenerio darbo – dabar jis užima Bruklino „Nets“ G lygos komandos asistento pareigas. Beje, neseniai jis buvo sugrįžęs į Lietuvos žiniasklaidos akiratį, kadangi JAV spaudoje pasirodė pranešimai, kad vyras yra negyvas. Laimei, tai buvo netikra informacija.
Natiažka
Kirilas Natiažka (žaidė nuo 2014 m. rudens iki 2015 m. kovo 2-os dienos). Statistika LKL: 8 min., 3,3 tšk., 2,5 atk. kam., 3,5 naud. bal.
Tikra našta ukrainietis tapo Virginijui Šeškui ir pačiam „Lietuvos ryto“ klubui, kuris centrui mokėjo po 22 tūkstančius JAV dolerių per mėnesį, kas yra 220 tūkst. per sezoną, o tuo metu panašią algą „Žalgiryje“ uždirbdavo Jamesas Andersonas. K.Natiažka kovojo su antsvoriu ir aikštelėje būdavo retas svečias. Nors Vilniaus klubas dar tikėjo, kad ukrainietis sugebės atsikratyti nereikalingų kilogramų, jį užlaikė pernelyg ilgai ir išleido pernelyg daug pinigų, kuriuos galėjo geriau investuoti kitiems žaidėjams įsigyti, ką ir padarė, kai atvyko Kšištofas Lavrinovičius. K.Natiažkos karjera greitai baigėsi – jis krepšinio nežaidė trejus pastaruosius metus.
Martynas Gecevičius, Cemal Nalga, Steponas Babrauskas
Cemalis Nalga (žaidė visą 2010–2011 m. sezoną). Statistika LKL: 10 min., 2,8 tšk., 2,1 atk. kam., 2,3 naud. bal.;
Sunku patikėti, bet kai šis turkas rungtyniavo sostinėje, klubas varžėsi Eurolygoje ir pateko į „Top 16“ etapą. C.Nalga turėjo gerų mačų Eurolygoje, kai pelnė 14 taškų, atkovojo 8 kamuolius ir surinko 19 naudingumo balų ar įmetė 16 taškų, sugriebė 9 kamuolius bei fiksavo 19 balų efektyvumą, bet visa tai buvo dėka Šarūno Jasikevičiaus ir jo įspūdingų perdavimų. Būtent sulig šio įžaidėjo atvykimu „Lietuvos rytas“ atsitiesė ir iškopė į antrąjį etapą, prieš kurio startą Šaras persikėlė į Stambulo „Fenerabahče“, o C.Nalga taip daugiau ir nesužibėjo, baigęs pasirodymą Eurolygoje su 2,8 taško vidurkiu „Top 16“ kovose. 2012 – 2013 m. sezone centras Stambulo „Bešiktaš“ kovose vėl ragavo Eurolygos duonos, bet ir vėl nežibėjo – 2,6 tšk. ir 2,2 naud. bal. per 11 minučių. Po pasirodymo Lietuvoje C.Nalga rungtyniavo Turkijoje, o šiame sezone gynė Rumunijos ekipos garbę.
Moseris
Mike‘as Moseris (žaidė nuo 2014 m. rudens iki sezono pabaigos). Statistika LKL: 14 min., 5,5 tšk., 3,3 atk. kam., 5,2 naud. bal.
Amerikiečiui tai buvo pirmasis sezonas profesionaliame krepšinyje ir jis buvo pas V.Šeškų. Tokioje pačioje situacijoje buvo ir Billy Baronas, bet jis rungtyniavo sėkmingiau ir šį sezoną jau praleido Eurolygos klube, o štai M.Moseris nesugebėjo turėti sėkmingos karjeros – iš „Lietuvos ryto“ perėjo į Holono „Hapoel“, tada sekė Kosovas, Saudo Arabija, Suomija ir Prancūzijos antra lyga, o šiame sezone nerungtyniavo niekur. M.Moseris sostinėje pagarsėjo ne geru žaidimu, o pomėgiais laiką leisti naktiniuose klubuose bei baruose, o tai tikrai neprisidėjo prie jo tobulėjimo.
O'Bryantas
Patrickas O‘Bryantas (rungtyniavo nuo 2013 m. sausio 31-os iki sezono pabaigos). Statistika LKL: 10 min., 4,9 tšk., 2,3 atk. kam., 5,8 naud. bal.
Beveik vienu metu su M.Palacio atvykęs amerikietis, kuris taip pat atrodė tragiškai ir visiškai nepasiruošęs žaisti krepšinio. P.O‘Bryantas buvo lėtas ir nerangus centras, kuris atkrintamosiose praktiškai iškrito iš rotacijos ir finalo serijoje prieš Kauno „Žalgirį“ ant parketo praleido vos 3,5 minutės. 213 cm ūgio atletas vėliau net keturis sezonus praleido Taivane, o paskutine karjeros stotele tapo Londono „Lightning“ klubas. P.O‘Bryantas sportbačius ant vinies pakabino gana anksti – jam buvo 32-eji.
Lukašovas
Denisas Lukašovas (rungtyniavo nuo 2016 m. vasario 9-os iki sezono pabaigos). Statistika LKL: 20 min., 4,3 tšk., 2,9 atk. kam., 2,1 rez. perd., 5,7 naud. bal.
Tomo Pačėso pirkinys, kai jis perėmė vairą sezono eigoje. Tuomet prie „Lietuvos ryto“ prisijungė ir Kendrickas Brownas bei Adamas Lapeta, kuris taip pat yra vienas iš šio straipsnio herojų. Tylus ir gero būdo ukrainietis tiek gaudavo pylos nuo T.Pačėso, kad žaidėjo pasidarydavo tiesiog gaila, kai būdavo sodinamas ant suolo po vienos padarytos klaidos. Apskritai jį ir K.Browną T.Pačėsas rotavo tarsi ledo ritulyje ir po kiekvieno blogo sprendimo. D.Lukašovas buvo užsukęs į Lietuvą 2017–2018 m. sezone, kai užsivilko Prienų ekipos marškinėlius, bet ir paskutinę vietą užėmusioje ekipoje turėjo vos 6 taškų vidurkį. Vėliau D.Lukašovas epizodiškai pasirodydavo su Krasnojarsko „Jenisej“ apranga, o šį sezoną 30-metis praleido Ukrainoje.
Lapeta
Adamas Lapeta (rungtyniavo nuo 2016 m. sausio 14-os iki 2017 m. vasaros, kai baigėsi sezonas). Statistika LKL: 14 min., 4,4 tšk., 2,8 atk. kam., 6,1 naud. bal.
Jeigu ne T.Pačėsas, šio žaidėjo „Lietuvos ryte“ nebūtų buvę. Tuomet specialistas iš jo paties valdomos Alytaus „Dzūkijos“ lenką iškeitė į Julių Juciką, kadangi A.Lapetai buvo patikėta speciali užduotis – stabdyti „Žalgiryje“ Ianą Vougiouką, kuris tuomet buvo vienas iš pagrindinių žaidėjų. A.Lapeta pasidžiaugė „Ryte“ laimėta Karaliaus Mindaugo taure, bet tai ir buvo viskas. Kitam sezonui jis liko vėl T.Pačėso dėka, kuris pats pasitraukė 2017 m. vasarį. Nieko nuostabaus, kad A.Lapeta po „Lietuvos ryto“ nesulaukė jokių pasiūlymų iš kitur ir grįžo į gimtąją Lenkiją, kur žaidė ir šiame sezone. Vėliau žiniasklaidoje buvo kalbama, kad A.Lapeta „Lietuvos ryte“ uždirbo 4–5 kartus daugiau nei reali jo rinkos vertė.
Igoris Miloševičius
Igoris Miloševičius (žaidė nuo 2010 metų sausio 29-os dienos iki 2011 m. sausio 3-os). Statistika LKL: 18 min., 4,4 tšk., 1,6 atk. kam., 3,4 rez. perd., 6 naud. bal.
Serbas atvyko baigiantis vienam sezonui ir buvo pasiliktas dar ir kitam, bet jo neužbaigė, kadangi rodė itin prastą žaidimą, ką byloja ir aukščiau pateikta statistika. Gynėjas Lietuvoje pasidžiaugė dviem titulais – 2010 m. su Vilniaus klubu tapo LKL čempionu bei LKF taurės laimėtoju. Po pasirodymo „Lietuvos ryte“ I.Miloševičius žaidė Kazachstane, Graikijos lygos vidutiniokėse ir Kipre, o karjerą baigė 2018 m. būdamas Atėnų „Peristeri“ nariu.
Glyniadakis
Andreas Glyniadakis (žaidė nuo 2013 m. rudens iki 2014 m. sausio 29-os). Statistika LKL: 12 min., 7,1 tšk., 3,4 atk. kam., 7,1 naud. bal.
Dukart Eurolygos čempionas 2013 m. vasarą iš „Astana“ klubo persikėlė į „Lietuvos rytą“, bet čia neužsibuvo. Pirėjo „Olympiacos“ sudėtyje centras trynė suolą, o Vilniaus komandoje gavo šansą parodyti save, bet rungtyniavo tragiškai ir per 10 min. fiksavo 0,8 naudingumo balo vidurkį. Daugiau A.Glyniadakio Eurolygoje nebuvo, o iš Lietuvos jis persikėlė į Kiprą, tada pažaidė Turkijoje, bet 2015 m. grįžo į Graikiją ir ten rungtyniavo šiame sezone, kur gynė Atėnų „Ilysiakos“ garbę.
Samardžiskis
Predragas Samardžiskis (žaidė nuo 2011 m. sezono pradžios iki 2013 m. sausio 27 dienos). Statistika LKL: 17 min., 6,6 tšk., 4,3 atk. kam., 1,1 rez. perd., 9,3 naud. bal. Eurolyga: 15 min., 3,9 tšk., 3,3 atk. kam.
Makedonas lietuviams prisistatė dar Europos čempionate mūsų šalyje, kur su savo šalies rinktine ketvirtfinalyje pranoko mūsiškius. Tuo metu neatrodė, kad P.Samardžiskis bus toks prastas ėjimas, bet sutiktas jis buvo tikrai prieštaringai. Didelės naudos jis „Lietuvos rytui“ tikrai nedavė ir aukštaūgio karjera vis ritosi žemyn, kadangi po pasirodymo Vilniaus klube daugiau Eurolygoje nerungtyniavo, o Europos taurėje pasirodė vos trejose rungtynėse ir ten buvo epizodinis žaidėjas. P.Samardžiskis vėliau žaidė Balkanų krašte, o šiame sezone rungtyniavo Turkijos antrojo diviziono klube.
Norėdami komentuoti prisijunkite.