Tritaškius liejęs K.Thompsonas aptemdė V.Wembanyamos sezono startą

(4)
Spalio 25 d., 08:54
Veteranai debiutavo naujose komandose (Scanpix nuotr.)

Jau trečiąją Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) sezono dieną įvyko Teksaso derbis.

Dalaso „Mavericks“ (1/0) savo arenoje 120:109 (20:22, 27:27, 40:31, 33:29) parklupdė San Antonijaus „Spurs“ (0/1).

Svečiai laimėjo pirmąją mačo dalį 49:47, bet antroji jau priklausė šeimininkams. „Mavericks“ susikrovė dviženklę persvarą, kuria pirmavo didžiąją lemiamo ketvirčio dalį, trumpam atsiplėšė ir 21 taško pranašumu (108:87).

Sau įprastus skaičius rinko į trigubą dublį taikęsis Luka Dončičius, o solidžiai Dalase prisistatyti pavyko Klay’ui Thompsonui – 26 minutės, 22 taškai (1/3 dvitaškių, 6/10 tritaškių, 2/2 baudų metimų), 7 atkovoti ir 3 perimti kamuoliai, rezultatyvus perdavimas bei pražanga.

34-erių snaiperis tritaškiais prapliupo po banguotų ikisezoninių mačų, kai atakuodamas iš toli nebuvo toks užtikrintas (6/18, 33 procentų tikslumas).

Gerai ties perimetru šįkart jautėsi visa Dalaso komanda (19/44, 43 procentai), dar ir klydusi dvigubai rečiau už varžovus (9:19).

Antrojo savo sezono NBA tvirtai pradėti nepavyko Victorui Wembanyamai. „Spurs“ prancūzas per 28 minutes surinko 17 taškų (4/10 dvitaškių, 1/8 tritaškių, 6/6 baudų metimų), 9 atkovoti kamuoliai, rezultatyvus perdavimas, blokas, 4 klaidos ir pražanga.

Universaliai komandoje debiutavo Chrisas Paulas, pradėjęs jau 20-ąjį savo sezoną NBA. Veteranas surinko tik 3 taškus, tačiau šį pasirodymą pagardino 7 atkovotais kamuoliais ir 8 rezultatyviais perdavimais.

Dar vienas Teksaso derbis San Antonijaus klubo laukia jau sekmadienį, namie priimant Hjustono „Rockets“, „Mavericks“ ruošiasi kelionei į Fyniksą.

„Spurs“: Jeremy Sochanas (6 atk. kam.) ir Julianas Champagnie (7 atk. kam., 3 rez. perd., 4/8 tritaškių) po 18, Harrisonas Barnesas ir Victoras Wembanyama (9 atk. kam., 1/8 tritaškių) po 17, Stephonas Castle’as 8 (5 rez. perd.), ... , Chrisas Paulas 3 (7 atk. kam., 8 rez. perd., 1/6 metimų).

„Mavericks“: Luka Dončičius 28 (10 atk. kam., 8 rez. perd., 4/11 tritaškių), Klay’us Thompsonas 22 (7 atk. kam., 3 per. kam., 6/10 tritaškių), Dereckas Lively (11 atk. kam., 6 rez. perd.) ir Kyrie Irvingas (3/7 tritaškių) po 15, Jadenas Hardy (3/5 tritaškių) ir P.J.Washingtonas (2/7 tritaškių, 5 atk. kam.) po 11, Danielis Gaffordas 9 (6 atk. kam.).

„Ilgoji pertrauka“: variantai „Žalgiriui“ vietoje Wallace‘o, ryškiausi NCAA lietuviai ir ko iš jų tikėtis ir NBA lūkesčiai NBA lietuviams