Tritaškius šūvius puikiai šaudžiusi vyrų rinktinė privertė suklupti Austrijos krepšininkus

FOTOGALERIJA (275)
Rugpjūčio 12 d. 18:23
J.Valančiūnas pirmą kartą šią vasarą į aikštelę išbėgo su rinktinės marškinėliais (Fotodiena.lt)

Lietuvos vyrų rinktinė pratęsė pergalių seriją pasirengimo Europos čempionatui cikle. Jono Kazlausko auklėtiniai Kėdainiuose 86:71 (24:18, 21:16, 23:21, 18:16) nugalėjo Austrijos nacionalinę komandą.

Rungtynių eiga:

Pirmąsias savo rungtynes šiais metais rinktinėje žaidęs Jonas Valančiūnas mačą pradėjo pagirtinai, ėmė rodyti iniciatyvą bei išrašė du blokus varžovams. Tiesa, austrai sugebėjo išsiveržti į priekį (5:3), bet Artūro Milaknio tritaškis persvėrė rezultatą – 6:5. Jonas Mačiulis taikliu tolimu šūviu padidino persvarą (9:5), o Austrijos rinktinė trumpam išlygino rezultatą, tačiau ilgai tuo nesidžiaugė – 9:11. Skirtumas išaugo iki 6 taškų (19:13), o dar vieną tritaškį metimą taikliai šovė Domantas Sabonis – 22:15. Po pirmojo kėlinio Lietuva pirmavo 24:18.

Antrojo kėlinio pradžioje situacija kardinaliai nesikeitė. Po dviejų tolimų Mariaus Runkausko metimų mūsiškiai atitrūko jau dviženkliu skirtumu (32:22), o Lietuvos rinktinės sėkminga atkarpa tęsėsi toliau – 37:22. Austrai savo taškų badą nutraukė prabėgus keturioms minutėms (23:37), bet lietuvių puolimo sustabdyti nepajėgė – 44:25. Nors varžovai sušvelnino rezultatą, mūsiškių pranašumas po dviejų kėlinių išliko svarus – 45:34.

Po didžiosios pertraukos mačo eiga toliau krypo lietuvių naudai ir skirtumas vėl padidėjo – 57:43. Lukas Lekavičius pataikė du metimus bei sėkmingai kovojo dėl kamuolio (59:45), o A.Milaknis smeigė jau penktąjį tolimą šūvį bei netrukus pataikė dar vieną su atakos pabaigos sirena – 65:49. Artūras Gudaitis pataikė metimą iš vidutinio nuotolio (67:49), vėliau – baudos metimą, tad po trijų ketvirčių Lietuva buvo priekyje 68:55.

Įpusėjus ketvirtam kėliniui J.Valančiūnas privertė sirgalius šiek tiek sunerimti, mat krisdamas padarė „špagatą“, tačiau netrukus aukštaūgis pakilo nuo parketo ir paaiškėjo, jog nieko rimto nenutiko. Austrai apmažino deficitą (62:73), bet tolimi lietuvių metimai netrukus vėl atitraukė juos toliau nuo oponentų – 78:62. Nors Austrijos nacionalinė komanda grąžino šokią tokią intrigą (71:81), lietuviai užtikrintai žengė pergalės link ir ją iškovojo rezultatu 86:71.

Lietuva: A.Milaknis 18 (6/7 trit.), J.Valančiūnas 14 (5/11 dvit., 10 atk. kam.), R.Giedraitis 12, D.Sabonis ir D.Gailius po 8, M.Runkauskas ir J.Mačiulis po 6... Ž.Janavičius 0 (8 rez. perd.).

Austrija: J.Poeltlas 27 (5 atk. kam., 29 n.b.), Th.Schreineris 13 (6 rez. perd.), F.Krameris ir J.Radosas (7 atk. kam.) po 10.

„Ilgoji pertrauka“: „Žalgirio“ klaustukai, valdymas, neliečiamas žaidėjas, kokį pasitikėjimo kreditą turi Trinchieri bei PAO ir OLY klaustukai