Tvirtas žingsnis link olimpiados – M.Grigonio tritaškių vakarėlis nepaliko šansų italams

FOTOGALERIJA (581)
liepos 6 d. 20:00
Lietuva pirmavo nuo starto iki finišo (FIBA nuotr.)

Puerto Rike vykstanti olimpinė atranka lietuviams klosto sėkmingai – rinktinė tvirtai žengė į finalą.

Kazio Maksvyčio auklėtiniai San Chuane vykusiame pusfinalyje 88:64 (25:21, 22:17, 21:15, 20:11) nušlavė Italiją.

Keli pirmieji lietuvių bandymai laužti per baudos aikštelę nepasiteisino, bet puolimą išjudino Mindaugo Kuzminsko ir Mariaus Grigonio tritaškiai – 10:11. Dar dvi atakas paeiliui sėkmingai užbaigė M.Kuzminskas (18:11). Į varžovų tritaškį tuo pačiu atsakė Rokas Jokubaitis, ktioje aikštės pusėje antroji pražanga buvo užfiksuota Domantui Saboniui. Ketvirtis baigtas su keturių taškų persvara – 25:21.

Komandos antrąjį ketvirtį pradėjo dvitaškiais, techninę pražangą tuomet užsidirbo Gianmarco Pozzecco. Sudėtingą tolimą metimą baigiantis atakos laikui švystelėjo M.Grigonis – 31:23. Rokas Jokubaitis pakabino kamuolį Ąžuolo Tubelio dėjimui, persvara pasiekė dviženklę (35:25), techninę pražangą uždirbo ir Danilo Gallinari. Sulėtėjus lietuvių puolimui varžovai priartėjo, vėl iš toli dūrė M.Grigonis ir Lukas Lekavičius – 44:38. Deividas Sirvydis vos žengęs į aikštę uždirbo tris baudų metimus ir juos sumetė, į ilgąją pertrauką išsinešta persvara – 47:38.

Antroji mačo dalis pradėta dar vienu sudėtingu M.Grigonio tritaškiu, po D.Sabonio dvitaškio dėjimu pasižymėjo M.Kuzminskas – 54:40. Į greitą ataką Edgaro Ulanovo paleisti nenorėjęs Awudu Abassas prasižengė nesportiškai, šią situaciją penkiais taškais pavertę lietuviai nurūko toli į priekį – 59:40. Italų sausrą nutraukė D.Gallinari baudų metimai. Varžovams kiek priartėjus įsisuko rezultatyvių atakų karuselė, o pavykus apsiginti iš toli pramušė Arnas Butkevičius – 68:53.

Tritaškiais apsikeitė Tadas Sedekerskis ir D.Gallinari, kamuolį perėmęs Alessandro Pajola kiek aptirpdė skirtumą – 73:60. Po minutės pertraukėlės L.Lekavičiaus metimą pataisė D.Sabonis, vėl pasižymėjo ir M.Grigonis, iš toli visiškai laisvas pataikė M.Kuzminskas – 80:62. Iš šios duobės išlipti italams jau nepavyko.

M.Grigonis pergalę pažymėjo per 24 minutes surinkdamas 23 taškus (2/2 dvitaškių, 6/10 tritaškių, 1/1 baudos metimo), 3 atkovotus ir 2 prarastus kamuolius, rezultatyvų perdavimą, 3 pražangas bei 21 naudingumo balą.

Atrankos finale lietuviai susitiks su turnyro šeimininku Puerto Riku arba karta jau įveikta Meksikos rinktine.

Lietuva: Marius Grigonis 23 (6/10 tritaškių), Mindaugas Kuzminskas 14 (4/4 dvitaškių, 5 atk. kam.), Deividas Sirvydis 9 (0/5 tritaškių), Arnas Butkevičius 8 (8 atk. kam.), Tadas Sedekerskis 7, Domantas Sabonis (3/8 dvitaškių, 8 atk. kam., 4 rez. perd.) ir Lukas Lekavičius po 6, Rokas Jokubaitis (1/8 metimų, 4 rez. perd.) ir Edgaras Ulanovas (5 atk. kam.) po 5, Ąžuolas Tubelis ir Donatas Motiejūnas po 2, Tomas Dimša 1.

Italija: Danilo Gallinari 15 (10/10 baud. met.), Nicolo Melli 10 (4/6 dvitaškių, 5 klaidos), Johnas Petrucelli 8, Achille Polonara 7.